Парламентарното Собрание на Советот на Европа излезе со писмена декларација посветена на Македонија насловена како „Заштита на угледот на македонската ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го осуди синоќешните настани во обранието на РМ и истакна дека дел од структурите на МВР не си ја завршиле работата ...
сите 128 | | | веќе видена

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО) СДСМ ...
сите 144 | | | веќе видена

Никакво насилство не оправдуваме, насилството е лошо, ние 60 дена сме на улиците со љубов, со добра енергија, мирни достоинствени и горди, денес се обидоа да ...
сите 163 | | | веќе видена

„Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на протестите, но полицијата денеска не ја заврши работата“, изјави министерот за ...
сите 93 | | | веќе видена

Пред Собранието состојбата моментно е мирна, а внатре се уште има група граѓани поддржувачи на За заедничка Македонија додека специјалци ги евакуираат ...
сите 167 | | | веќе видена

Тепачка во Собранието меѓу дел од демонстрантите што беа пред Собранието и пратениците на СДСМ, непотврдени информации и за истрели Учесници на протестот на ...
сите 226 | | | веќе видена

„Собранието на Република Македонија е одблокирано. Реализирана е мнозинската волја на граѓаните. Демократски формираното мнозинство во Парламентот го избра ...
сите 221 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалната мрежа Фејсбук повика на присебност и смирување на страстите, по инцидентот во Собранието. ...
сите 108 | | | веќе видена

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2017 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот ...
сите 57 | | | веќе видена

next