Алпите

  во

  На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Редакцијата на ,,Народен Глас” дојде до ексклузивна фотка од одморот на премиерот Зоран Заев во Германија. Сепак не се работи за фотопош, премиерот растура по ...
  | | веќе видена | слични

  “Еј здраво Македонци, се радуваме што ве гледаме во нашиве планини. Ајде доста се занимавате со политика, занимавајте се малку повеќе со планинарење, доаѓајте ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Властите во Австрија се обидуваат да дојдат до неколку католички чесни сестри чиј манастир во Мариенпарадиз на Алпите е отсечен од светот поради големите ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пристигнува нов студен бран кој ќе трае од 14. до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот. Снежно невреме и лавини оваа недела создаваат големи ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во регионот на Алпите и натаму владее голема опасност од лавини. На други места пак со постепената промена на временските услови се појавуваат нови проблеми. ...
  сите 14 | | | веќе видена