Журнал

Килиан Мбапе еден ден би можел да заигра за Реал Мадрид и да освои повеќе златни топки од Кристијано Роналдо- барем така мисли некогашниот технички директор на ...
сите 38 | | | веќе видена

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Ентони Марсијал, во споредба со другите играчи од Премиер лигата троши најмалку минути на натпреварите за да постигне гол. ...
сите 8 | | | веќе видена

Добивме сигурни гаранции од премиерот дека завршно со првиот квартал доколку овие трендови во економијата продолжат дека дел од тоа ќе оди за зголемување на ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука, Арбер Адеми, учествуваше на отворањето на новата спортска сала на основното училиште „Мустафа Кемал Ататурк“ во Гостивар, ...
сите 30 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против таткото и неговите синови кои во септември годинава нападнаа полициски службеници во Шуто ...
сите 23 | | | веќе видена

Денес во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Т.Н.Т" сведочеше Сефер Цаноски, син на бизнисменот и сопственик на комплексот „Космос", Фијат Цаноски. Сефер ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери верува дека прашањето за уставните измени во врска со договорот со Грција ќе биде затворено до ...
сите 42 | | | веќе видена

Јирген Клоп објасни како неговите фудбалери ќе го поминат Божиќ со оглед на тоа дека утре ги очекува натпревар против Њукасл во Премиерлигата. Англичаните ...
сите 26 | | | веќе видена

Дури ни рекордната загаденост на воздухот и ПМ-честичките не можат да го покријат криминалот на улиците како последица на владеењето на СДСМ. Црнилото во кое ...
сите 186 | | | веќе видена

next