Журнал

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, изјави дека решението на косовското прашање не е единствениот услов за членството на Србија во Европската унија, ...
сите 34 | | | веќе видена

Норвежанецот Јоаким Ренеберг кој започнал една од најголемите саботажи против нацистите за време на Втората светска војна, почина во неделата на возраст од 99 ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот Устав нема потреба и не треба да се менува. Тоа беше јасно порачано и од македонските граѓани кои не дадоа поддршка на референдумот и се ...
сите 5 | | | веќе видена

На минатото рочиште на 17 октомври беше испитуван загрозениот сведок С1, кој околу три часа сведочеше пред обвинителството, а останатите речиси шест часа ...
сите 145 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека во последните 16 години не била ограничена слободата на ниту еден поединец, етничка или верска ...
сите 74 | | | веќе видена

Британската амбасадорка, Рејчел Галовеј, ја поздрави одлуката на македонскиот парламент во поддршка на преспанскиот договор, што е значителен чекор напред во ...
сите 96 | | | веќе видена

Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Горанче Ангеловски-Ќосето, Стефан Младеновски, Михаил Младеновски, Захарие Симовски, Младен Додевски, Јане ...
сите 187 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес имаше средба со заменикот на помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, ...
сите 172 | | | веќе видена

next