Журнал

Премиерот Зоран Заев им посака успех во учењето на сите првачиња на почетокот на учебната година и им порача никогаш да не престанат да поставуваат прашања и ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата префрли 80 милиони денари на посебна наменска сметка на Собранието на Република Македонија кои ќе се користат исклучиво за спроведување на кампањата за ...
сите 104 | | | веќе видена

Од ноќеска на полноќ бензините и дизелот поскапуваат за денар, односно за денар и половина, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цената на еуросупер ...
сите 31 | | | веќе видена

Директорот на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје, Абдусамед Шабани, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча и градоначалникот на општината Аеродром, ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес имаше проштална средба со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија, Олег Николаевич ...
сите 17 | | | веќе видена

Даночната полиција за првите седум месеци оваа година открила 102 „фантомски“ и „пералници“ претпријатија, кои претставуваат главен извор на сивата економија, ...
сите 29 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев и претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево. На средбата, како што ...
сите 69 | | | веќе видена

Ставовите дека Договорот од Преспа „на соседите им отстапува македонски јазик и македонски идентитет“, но и дека Нова демократија нема да го ратификува ниту во ...
сите 130 | | | веќе видена

next