Журнал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија Сител вели дека тој нема врска со бегството на Никола Груевски, а изјавата на премиерот ...
сите 5 | | | веќе видена

На седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија, вчеравечер беа донесени одлуки за неколку кадровски смени. Зоран Лекиќ е назначен за нов ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин изјави во интервју за весникот „Индипендент“ дека прашањето не е дали, туку кога неговата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов, во своето годишно обраќање во Собранието, се осврна на Законот за амнестија и ја праша власта: Која е разликата меѓу моите ...
сите 81 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје известува дека е донесена одлука со која се укинува мерката притвор против обвинетите Миле Јанакиески, Ненад Јосифовиќ, Кирил ...
сите 145 | | | веќе видена

next