Журнал

Европскиот првак Реал Мадрид е во голема резултатска криза. По дебаклот во „Ел Класико“ сменет е тренерот Хулен Лопетеги, а како привремено решение е именуван ...
сите 227 | | | веќе видена

Власта сега преку некакви форуми, комисии, координативно тело, за наводно помирување, или за наводна правда, не прави ништо друго освен обид преку замајување ...
сите 33 | | | веќе видена

Пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василевски на излегување од Кривичен суд, на паузата од денешното судење за настаните од 27 април минатата година во ...
сите 234 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, најверојатно ќе се врати во Реал Мадрид, кој остана без тренер, откако вчера го отпушти Хулен Лопетеги, а како ...
сите 270 | | | веќе видена

На територијата на градот Скопје секојдневно се создаваат диви депонии како резултат на неправилното одлагање на отпадот на јавни површини од страна на ...
сите 21 | | | веќе видена

Нема да дозволиме ширење на Пандорината кутија, вели премиерот Заев во однос на барањата на опозициската Беса за вметнување на нивните предлози за уставни ...
сите 343 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Затуроска поднела оставка од функцијата генерален секретар на Унија на жени во ВМРО-ДПМНЕ. Ова следува откако претходно пратеничката ...
сите 226 | | | веќе видена

Ивана Млаѓовиќ починала, додека нејзиниот вереник Милош К. е во тешка состојба откако двајцата се пронајдени без свест во станот на свој пријател. Ивана ...
сите 19 | | | веќе видена

Европските држави треба да направат поголеми напори за подобрување на квалитетот на воздухот заради исклучително лошите резултати од влијанието на загаден ...
сите 109 | | | веќе видена

Осумтемина избркани пратеници од ВМРО ДПМНЕ, го информираа претседателот на Собранието Талат Џафери, дека во иднина ќе дејствуваат под нова пратеничка група ...
сите 409 | | | веќе видена

Со скандирања против Македонија и против Договорот од Преспа парадирале грчките војници на вчерашната воена парада во Солун, по повод сеќавање на денот кога ...
сите 16 | | | веќе видена

next