Журнал

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во ...
сите 302 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент ги оцени како неразумни и како обид за дезинформација и пропаганда, обвинувањата на Русија дека САД се инволвирани во ...
сите 16 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара донесување на закон за амнестија за сите учесници во насилствата во парламентот ...
сите 163 | | | веќе видена

ЕВН Македонија информира дека поради технички зафати денеска без електричен напон ќе ги остави следниве потрошувачи: од 13,00 – 15,00 часот ул. 1439 во нас, ...
сите 45 | | | веќе видена

Пресмеката помеѓу Барселона и Интер на „Камп Ноу“ , дуелот помеѓу непоразените екипи во А групата Борусија Дортмунд и Атлетико Мадрид и гостувањето на Црвена ...
сите 39 | | | веќе видена

Португалскиот ас Кристијано Роналдо се врати на „Олд Трафорд“, овојпат во дресот на Јувентус, и оствари триумф над Манчестер јунајтед, неговиот некогашен тим. ...
сите 33 | | | веќе видена

Манчестер Сити во рамките од третото коло во групната фаза од Лигата на шампионите како гостин славеше против Шахтјор со убедливи 0:3. „Граѓаните“ украинскиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Полицијата на Босна и Херцеговина вчера спречи околу 400 мигранти да влезат во Хрватска. Мигрантите запалиле оган и поставиле импровизирани шатори. Исто така ...
сите 82 | | | веќе видена

Во арапскиот свет се шират брутални шеги како што е популарната карикатура на Твитер насловена „Саудиска дипломатска чанта“ која прикажув дрвена кутија полна ...
сите 292 | | | веќе видена

next