Журнал

Во текот на преодниот рок често пати се појавуваат разни шпекулации и тоа можеме да кажеме дека е нормално, но последната која ни пристигнува од шпански „Дон ...
сите 33 | | | веќе видена

Тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино најверојатно никогаш не дал поискрено интервју додека го тренира лондонскиот клуб, барем на тема на управата на тимот. ...
сите 10 | | | веќе видена

Познати се двојките за 1/6финалето од ФА купот, фаза во која најмногу внимание предизвикува пресметката меѓу трофејните Арсенал и Манчестер јунајтед екипи кои ...
сите 24 | | | веќе видена

НАТО е заинтересиран да бидат донесени клучните одлуки што треба да се донесат, а се однесуваат на интеграцијата на земјата во Алијансата, порачал шефот на ...
сите 120 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека Зоран Заев повторно посегнува по корупција преку вработувања во администрацијата како дел од предизборен поткуп за гласови и ...
сите 60 | | | веќе видена

Заинтересираноста на НАТО Македонија да стане членка на Алијансата како многу важен сегмент и за регионалната стабилност, за стабилизација на регионот, е ...
сите 120 | | | веќе видена

На вчерашниот амбасадорски состанок Романија предложила да прифати дел од мигрантите заглавени на хуманитарните бродови близу Малта, пренесува денеска Политико ...
сите 51 | | | веќе видена

Српско-црногорската заедница во Албанија, која Христовото раѓање,Божик, го слави според јулијанскиот календар, повторно побара од албанските власти овој ден ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот ...
сите 58 | | | веќе видена

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред неколку недели одлучи кандидатот за претседател на Македонија, да го одбере конгресот на партијата на 16 февруари, пишува ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и министерката Царовска го уништуваат системот на социјална заштита, истакнуваат од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Владата се одржа 40. состанок на Работниот комитет за европски интеграции (РКЕИ), кој го водеше вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и ...
сите 60 | | | веќе видена

Ние не сме кочница за интегративниот процес во НАТО и ЕУ, ние дадовме поддршка на почетокот за отворање на Уставот, но во текот на процесот се променија ...
сите 421 | | | веќе видена

next