Журнал

Поранешниот премиер Никола Груевски се бара само по домашна потерница, а не и по меѓународна. Ова денеска го откри Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството ...
сите 59 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц ја критикуваше одлуката за поништување на локалните избори во Истанбул. Тој истакна дека оној што не прифаќа демократски ...
сите 20 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а седум се ранети, од кои неколку во критична состојба, во инцидентот со пукање во училиште во Даглас, предградие на Денвер, во Сојузната ...
сите 17 | | | веќе видена

Андреј Пленковиќ, премиерот на Хрватска, во изјава за МИА вели дека Хрватска ќе направи сѐ што може за да и помогне на Северна Македонија да добие датум за ...
сите 2 | | | веќе видена

Успешно спроведените претседателски избори ја носат државата во вистинскиот правец и ги олеснуваат заложбите за добивање на датум за преговори со Европската ...
сите 23 | | | веќе видена

Луис Суарез после пет години се врати на Енфилд и не се прослави. Ливерпул ја понижи Барселона со 4:0 и се избори за второ финале по ред во ЛШ. Уругваецот како ...
сите 24 | | | веќе видена

Додека сум претседател нема да ја признаам независноста на Косово, порача синоќа претседателот на Србија Александар Вучиќ пред странските партнери. -Можете ...
сите 11 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ненајавено го посети Багдад за да ја покаже поддршката на ирачката влада во време кога САД собираат разузнавачки ...
сите 229 | | | веќе видена

Новата норвешка министерка за здравство, Силви Листауг, предизвика жестоки полемики откако јавно изјави дека луѓето треба да си допуштат да јадат, пијат и ...
сите 14 | | | веќе видена

На три дена од завршувањето на мандатот како шеф на државата неизвесно е дали Ѓорѓе Иванов ќе го искористи правото да ги помилува осудените за собраниските ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на Постојаната комисија за европски прашања на Претставничкиот дом на Холандија Хајке Велдман на денешната средба со претседателот на Собранието ...
сите 48 | | | веќе видена

Ливерпул суреди Барселона во епската ноќ на „Енфилд роуд“ обезбеди второ полуфинале, а изразот на лицето на Лионел Меси говореше сè, откако судијата сиврна ...
сите 88 | | | веќе видена

Кинеската компанија „Зонгија недвижности“ му понуди на хрватското Министерство за државен имот да го купи хотелот „Загорје“, поранешното Политичко училиште во ...
сите 7 | | | веќе видена

next