Журнал

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју за германската агенција ДПА предупреди дека одложувањето на отворањето пристапни преговори на ЕУ со ...
сите 121 | | | веќе видена

Во Јужноафриканската Република се случуваат околу 110 силувања секој ден. Таквата ситуација претседателот на таа држава Сирил Рамафоза неодамна ја нарече ...
сите 8 | | | веќе видена

Четири лица од Авганистан биле затекнати во возило кое претходно ја зголемило брзината и излетало од коловозот при бркотница со полицијата. МВР јави дека кај ...
сите 19 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај остро реагира на приведувањето од страна на српската полиција на косовски политичари од српска националност на граничните ...
сите 75 | | | веќе видена

next