Журнал

Од ЈСП Скопје по повод државниот празник преку соопштение ја информираат јавноста дека на празникот 8 Септември, Денот на независноста, ќе работат само три ...
сите 28 | | | веќе видена

Претстојниот референдум е предизвик за вашата земја. Треба да се одлучите дали ќе останете во минатото, или ќе изберете иднина. Излезноста на референдумот мора ...
сите 42 | | | веќе видена

Албанската обединета опозиција, предводена од Демократската партија на Љуљзим Баша, ќе ја бојкотира и денешната втора, седница на Собранието по летните одмори. ...
сите 41 | | | веќе видена

Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува министерот за надворешни и европски работи на Големото Војводство на Луксембург, Жан Аселборн, ...
сите 61 | | | веќе видена

18 годишната Јана Димитрова ќерка на шефот на македонската диполматија Никола Димитров, за додипломски студии во Холандија на универзитетот во Утрехт добила ...
сите 77 | | | веќе видена

Секој кој ги исполнува условите има право на стипендија за студирање на најдобрите 100 светски универзитети согласно Шангајската ранг листа. Никогаш не било ...
сите 77 | | | веќе видена

Наскоро треба да одлучите за иднината за ЕУ и за НАТО. На вас е да одлучите како ќе гласате на референдумот, а ние сме подготвени да ве прифатиме како 30. ...
сите 272 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството на Македонија во НАТО, интеграциите во Европската унија и во Алијансата се од стратешки интерес за земјава, истакнато ...
сите 272 | | | веќе видена

Раководството на Манчестер Јунајтед покажува силен интерес за левиот бек на Атлетико Мадрид и француски репрезентативец Лукас Ернандес. Според „Франс Фудбал“ ...
сите 129 | | | веќе видена

next