Журнал

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“ на Специјалното ...
сите 93 | | | веќе видена

Со средба со алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Јоргос Катругалос, ќе ја започне работната посета на Атина, ...
сите 66 | | | веќе видена

Екипата на Реал Мадрид запиша сигурна победа во првиот меч од 1/16 финалето на шпанскиот Куп на кралевите, а „мадриѓаните“ на гостувањето кај Мелила триумфираа ...
сите 94 | | | веќе видена

Минатата недела две тела беа извлечени од реката Хадсон во Њујорк, пишува Си-ен-ен. Талата биле обвиткани со леплива лента околу рацете и нозете. Подоцна беше ...
сите 21 | | | веќе видена

Стопанска банка а.д. Битола годинава прославува 70 години постоење, период во кој се докажа како верен поддржувач на работењето на бизнис заедницата и на ...
сите 9 | | | веќе видена

„Имаме голем број проекти што се поврзани со мерките за градење доверба, но и воопшто во насока на унапредување на комуникацијата и соработката меѓу двете ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево во 16:30 часот во Собранието ќе има нова средба со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 348 | | | веќе видена

Деветнаесетмесечно бебе, кое се здобило со тешки повреди откако таткото, 24-годишниот М.С. после кавгата со мајката на неговата сопруга, со сета сила го фрлил ...
сите 17 | | | веќе видена

Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
сите 80 | | | веќе видена

Од Детската болница во Козле попладнево преку соопштение ги демантираа информациите дека имало пожар во објектот. Според директорот на болницата Ангелчо ...
сите 41 | | | веќе видена

Откако не успеаја преку разни притисоци, закани и уцени да ја скршат партијата и актуелното раководство, сега почнаа уште пожестоко да ги злоупотребуваат ...
сите 151 | | | веќе видена

Уште пред еден месец „Мирор“ најви дека Арон Ремзи на лето ќе го напушти Арсенал и ќе може да си замине бесплатно. Меѓутоа, тоа на играчот никој не му го ...
сите 13 | | | веќе видена

next