Журнал

Во своето гостување во телевизија Телма, во дебатната емисија Топ Тема, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев му порача на Генералниот секретар на ...
сите 10 | | | веќе видена

Данската министерка за интеграција на странци Ингер Стојберг изјави дека Владата на оваа скандинавска земја ќе предложи закон според кој еден од условите за ...
сите 3 | | | веќе видена

Србија во поранешните југословенски републики оставила над илјада воени станови, но и подвижен воен имот, што е запленет при повлекувањето на ЈНА. Колкава е ...
сите 6 | | | веќе видена

Назначени се директори на 22 национални установи во Република Македонија, информираат од Министерството за култура. За директор на НУ Ансамбл за народни игри и ...
сите 25 | | | веќе видена

Досега таен документ од „Викиликс“ од 2008 година открива дека Македонија се согласила да го промени името на државата во Република Северна Македонија, ...
сите 101 | | | веќе видена

Јас нема да го бојкотирам референдумот затоа што тој претставува начин мојот глас да се слушне и да има влијание. Затоа што референдумот претставува највисок ...
сите 3 | | | веќе видена

Дванаесет држави од Јужна Америка денеска и утре се собираат во еквадорскиот главен град Кито за разгледување решенија за венецуелската бегалска криза. ...
сите 5 | | | веќе видена

next