Журнал

За Италијанецот од редовите на „волчицата“ оваа сезона цел е освојување на Лигата на шампионите. Рома не се наоѓа во добра позиција. Иако се спласираа во ...
сите 2 | | | веќе видена

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, смета дека главниот арбитер Мајкл Оливер направил грешка во полуфиналниот натпревар од Лига купот против Тотенхем при ...
сите 19 | | | веќе видена

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје во текот на целиот ден и во вечерните часови работ ат на расчистување на паднатиот снег и мразот од булеварите и ...
сите 118 | | | веќе видена

Скопје, 9 јанури– Татко и син од село Радуша вчера се приведени во Полициската станица во Ѓорче Петров откако физички нападнале полициски службеник. Како што ...
сите 91 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски не отстапува од намерата да го спречува членството на Македонија во НАТО и ЕУ. Колку што Македонија е поблиску до остварување на ...
сите 50 | | | веќе видена

Малта ќе им дозволи пристап на нејзина териуторија на 49-те мигранти кои од минатиот месец се блокирани на два хуманитрани брода во близина на нејзините ...
сите 30 | | | веќе видена

Норвешката полиција денеска објави дека сопругата на милијардерот Том Хаген била киднапирана и дека нејзините киднапери побарале откуп од 9 милиони евра. ...
сите 25 | | | веќе видена

next