Журнал

Во моментов во Република Македонија единствен политичар кој е аболициран е Зоран Заев, реагираат од ВМРО – ДПМНЕ на прес конференцијата на пратеникот од СДСМ , ...
сите 132 | | | веќе видена

Антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ заробено во криминалната матрица на носителот на криминалот Никола Груевски, по сите штети што ги нанесе врз ...
сите 189 | | | веќе видена

По двонеделни преговори за трајно стопирање на градбата кај „Мајчин дом“, сопственикот на парцелата Фатмир Етеми, нема надеж дека Општина Аеродром ќе го ...
сите 125 | | | веќе видена

Во недостиг на демократски капацитет и личен морален кредибилиет, а со цел да се релативизира фактот на антагонизмот кон ЕУ и НАТО, раководството на ДПМНЕ ...
сите 16 | | | веќе видена

Сега сум оптимист. Порано бев умерен оптимист. Но, сега верувам дека со гласањето во Парламентот, кога беа собрани доволно гласови за да се започне со промена ...
сите 14 | | | веќе видена

Фрaнцуски Пари Сен Жермен, кој е под лупа на УЕФА за големото трошење на пари во последните години, нема намера да запре со расфрлањето на милиони евра за да ...
сите 5 | | | веќе видена

Љупчо Поповски Запрепастувачки е колку многу теории со стотици варијанти се појавија во толкувањето на она што се случи во ВМРО-ДПМНЕ по нивната Вартоломејска ...
сите 8 | | | веќе видена

Продолжува неизвесноста околу формирање на најавената комисија за помирување. Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во изјава за медиумите рече дека ...
сите 423 | | | веќе видена

„Пред еден милениум самуиловата држава се соочувала со слични предизвици како и современата македонска држава Република Македонија, тие предизвици се негирање, ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со Јенс Столтенберг, Генералниот секретар на НАТО, кој изрази ...
сите 108 | | | веќе видена

Како судство мораме да се отвориме кон граѓаните. На судството му треба реформа. Свесни сме дека реформата подразбира и персонална реформа, свесни сме дека има ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерката за евроинтеграции на Косово Дурата Хоџа изјави дека доколку не се обезбеди потребното мнозинство гласови „за“ визна либерализација за Косово во ...
сите 58 | | | веќе видена

next