Журнал

По информациите кои се појавија во јавноста за можно присуство на вакцини со истечен рок, од компанијата „Македонијалек", соопштија дека вакцините се безбедни ...
сите 95 | | | веќе видена

Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со засега неидентификувано оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки ...
сите 20 | | | веќе видена

Кривичниот суд му даде зелено светло на СЈО за случајот „Талир“, односно обвинението е позитивно оценето, што значи дека набрзо ќе биде закажано и првото ...
сите 101 | | | веќе видена

Единствено со заминување на СДСМ од власт граѓаните може да се надеваат на прогрес и просперитет. Во спротивно годинава нè очекува уште поголема сиромаштија и ...
сите 29 | | | веќе видена

На денешниот состанок на работната група составена од претставник од Кабинетот на претседателот на Владата, како овластен предлагач на уставните амандмани и на ...
сите 206 | | | веќе видена

Во текот на преодниот рок често пати се појавуваат разни шпекулации и тоа можеме да кажеме дека е нормално, но последната која ни пристигнува од шпански „Дон ...
сите 33 | | | веќе видена

Тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино најверојатно никогаш не дал поискрено интервју додека го тренира лондонскиот клуб, барем на тема на управата на тимот. ...
сите 10 | | | веќе видена

Познати се двојките за 1/6финалето од ФА купот, фаза во која најмногу внимание предизвикува пресметката меѓу трофејните Арсенал и Манчестер јунајтед екипи кои ...
сите 24 | | | веќе видена

НАТО е заинтересиран да бидат донесени клучните одлуки што треба да се донесат, а се однесуваат на интеграцијата на земјата во Алијансата, порачал шефот на ...
сите 120 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека Зоран Заев повторно посегнува по корупција преку вработувања во администрацијата како дел од предизборен поткуп за гласови и ...
сите 60 | | | веќе видена

Заинтересираноста на НАТО Македонија да стане членка на Алијансата како многу важен сегмент и за регионалната стабилност, за стабилизација на регионот, е ...
сите 120 | | | веќе видена

next