Журнал

Цел Градачац во Босна и Херцеговина зборуваше за вчерашниот скандал, кој се случи на венчавката на 23-годишниот Един Хуселиќ од Градачац и неговата избраничка ...
сите 18 | | | веќе видена

Првиот човек на Косовските безбедносни сили, генерал-полковник Рахман Рама, негираше дека Косово ќе формира војска на 28 ноември, како што беше најавено од ...
сите 29 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение утринава обвини дека спрегата помеѓу, како што се вели, антизападниот Христијан Мицкоски и криминалите на неговиот ...
сите 159 | | | веќе видена

Долгорочната системска и аналитичка поддршка на Светска банка во досегашната и идната соработка со Република Македонија, беше тема на денешната средба на ...
сите 78 | | | веќе видена

Белгиските весници ДХ и ХЛН откриваат нови елементи од истрагата за наместените фудбалски натпревари во Белгија, во кои се вмешани српски и македонски граѓани. ...
сите 2 | | | веќе видена

Сè уште невратен од Турција, каде што беше меѓу ВИП-гостите на отворањето на најголемиот аеродром во светот, македонскиот претседател Ѓорге Иванов се соочи со ...
сите 18 | | | веќе видена

Втората половина на јануари е реалниот временски период до кога власта очекува дека ќе заврши процесот на измените на Уставот, кои произлегуваат од Договорот ...
сите 47 | | | веќе видена

Во почетокот на ноември се предвидува да се одржи првата средба на Заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти што го формираа Македонија и Грција, како ...
сите 40 | | | веќе видена

next