Журнал

Медицинските сестри се еден од столбовите на нашиот здравствен систем и со своето искуство, знаење и експертиза значајно придонесуваат во подобрувањето на ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонската футсал репрезентација со три победи против Грција, Албанија и Сан Марино го заврши настапот на претквалификацискиот турнир и обезбеди место во ...
сите 7 | | | веќе видена

Не дозволувајте летото да го пречекате со наслаги на стомакот. Природата нуди решение за сите пари. Тајната е во чудесниот пијалок кој има само три состојки: ...
сите 3 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ, еден од најдобрите тенисери на денешницата, повеќе од 10 години го има најдобриот ресторан во Белград кој го носи токму неговото име „Новак“ . ...
сите 39 | | | веќе видена

Откако ги заврши обврските во Србија, Јелена Карелуша се упати во Виена, каде ја промовираше својата нова песна. Пејачката настапила во еден клуб, а дошла во ...
сите 77 | | | веќе видена

Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, триумфира во конкуренцијата за ...
сите 31 | | | веќе видена

next