Журнал

Власта сега преку некакви форуми, комисии, координативно тело, за наводно помирување, или за наводна правда, не прави ништо друго освен обид преку замајување ...
сите 33 | | | веќе видена

Пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василевски на излегување од Кривичен суд, на паузата од денешното судење за настаните од 27 април минатата година во ...
сите 234 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, најверојатно ќе се врати во Реал Мадрид, кој остана без тренер, откако вчера го отпушти Хулен Лопетеги, а како ...
сите 270 | | | веќе видена

На територијата на градот Скопје секојдневно се создаваат диви депонии како резултат на неправилното одлагање на отпадот на јавни површини од страна на ...
сите 21 | | | веќе видена

Нема да дозволиме ширење на Пандорината кутија, вели премиерот Заев во однос на барањата на опозициската Беса за вметнување на нивните предлози за уставни ...
сите 343 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Затуроска поднела оставка од функцијата генерален секретар на Унија на жени во ВМРО-ДПМНЕ. Ова следува откако претходно пратеничката ...
сите 226 | | | веќе видена

Ивана Млаѓовиќ починала, додека нејзиниот вереник Милош К. е во тешка состојба откако двајцата се пронајдени без свест во станот на свој пријател. Ивана ...
сите 19 | | | веќе видена

Европските држави треба да направат поголеми напори за подобрување на квалитетот на воздухот заради исклучително лошите резултати од влијанието на загаден ...
сите 109 | | | веќе видена

Осумтемина избркани пратеници од ВМРО ДПМНЕ, го информираа претседателот на Собранието Талат Џафери, дека во иднина ќе дејствуваат под нова пратеничка група ...
сите 409 | | | веќе видена

Со скандирања против Македонија и против Договорот од Преспа парадирале грчките војници на вчерашната воена парада во Солун, по повод сеќавање на денот кога ...
сите 16 | | | веќе видена

Видео снимка од камерата која го снимала холот пред влезот на прес салата во Собранието во моментот се презентираат во Кривичниот суд на рочиштето за “27 ...
сите 180 | | | веќе видена

next