Журнал

Во кривичниот суд во Скопје продолжи испитувањето на загрозениот сведок во случајот ,Монструм”. На замаглен екран и со модифициран глас, загрозениот сведок го ...
сите 14 | | | веќе видена

Апелацискиот суд одлучи да го одбие барањето на обвинетиот експремиер Никола Груевски за одложување на седницата поради отсуство на неговите адвокати. ...
сите 323 | | | веќе видена

Во текот на вчерашнит во 14:25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во с.Марино се случила сообраќајна незгода во која учествувале ...
сите 164 | | | веќе видена

Русија го одложи објавувањето на извештајот на експертите на ОН кои тврдат дека Северна Кореја ги крши санкциите на ОН со тоа што не ги запре своите нуклеарни ...
сите 41 | | | веќе видена

Партијата на пензионери информира дека на седница недвосмислено и безрезервно го потврдиле својот став за неопходност од референдумско изјаснување на граѓаните ...
сите 4 | | | веќе видена

Апелацискиот суд во Скопје денеска треба да одлучува по жалбата на поранешниот премиер Никола Груевски за пресудата во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно ...
сите 332 | | | веќе видена

Норвешкиот тим Розенборг ја елиминираше Шкендија од Лига Европа, откако со 2:0 го совлада македонскиот првак на реванш натпреварот од плејоф колото за пласман ...
сите 12 | | | веќе видена

next