Журнал

Менаџментот на Барселона доби изненадувачка понуда за преименување на својот стадион. Медиумскиот гигант „Медијапро“ понуди сума од 300 милиони евра за да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Управниот одбор на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ на денешната седница донесе одлука со која за вршител на должност директор на ...
сите 10 | | | веќе видена

Над 200 СМС-пораки, комуникација меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески со поранешниот премиер Никола Груевски, со поранешниот ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за формирање Комисија за пренос на техничките уреди за следење на комуникации и на техничката документација од Управа за безбедност и ...
сите 80 | | | веќе видена

Две жени се полесно повредени во турскиот град Дијарбакир откако буквално „пропаднаа“ во земја. Несреќата се случила на улица додека чекореле и зборувале. ...
сите 16 | | | веќе видена

Северна и Јужна Кореја постигнаа договор до следниот месец целосно да расклопат 22 стражарски пунктови од двете страни на нивната цврсто утврдена граница. Овој ...
сите 45 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по добивање на предметот од Основното јавно ...
сите 117 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека помирувањето помеѓу левицата и десницата, како и пошироко национално помирување, треба да се одвива преку парламентот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Убиствата на жените предизвикани од семејно насилство може да се спречат со навремено препознавање на ризикот за што е потребна посветена меѓуинституционална ...
сите 47 | | | веќе видена

Извршената ДНК-анализа, која е земена од возилото, конкретно од потпирачите за глава на седиштата, покажува дека таа потекнува од еден од обвинетите кој е во ...
сите 73 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп размислува за план за забрана на влез на мигранти во САД преку границата со Мексико, а исто така и да им го скрати ...
сите 61 | | | веќе видена

next