Журнал

Претседателот Ѓорге Иванов го поздравува потпишувањето на пристапниот Протокол за членство на земјата во НАТО, но го критикуваше Преспанскиот договор кој му ...
сите 217 | | | веќе видена

Популарната старлета Станија Добројевиќ само што се врати во реалното шоу „Задруга 2“, веднаш подигна голема прашина со своите изјави и признанија. Сите знаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Српската пејачка Весна Џогани имала навистина тешко детство, но судбината и` се насмевнала и животот целосно и` се сменил. Од девојче израснато во ...
сите 4 | | | веќе видена

Елена Ристеска ѝ приреди изненадување на верна обожавателка, која редовно ги следи сите нејзини настапи. 32-годишната пејачка отиде во Тетово за да ја посети ...
сите 5 | | | веќе видена

И еден месец откако во јавноста испливаа информациите дека Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш се допишуваат, и дека за сето тоа дознал Душко Тошиќ, провокациите не ...
сите 60 | | | веќе видена

По близу триесет години самостојност, потпишувањето на протоколот за прием во НАТО за Република Македонија и за граѓаните е настан од непроценлива вредност за ...
сите 76 | | | веќе видена

Обвинителството во досегашната предистрага не утврдило кривична одговорност на службени лица кои му помогнале во бегството на експремиерот Груевски, туку само ...
сите 6 | | | веќе видена

Ви честитам што ставивте крај на еден процес со овој Протокол за пристапување кон НАТО. Сега очекуваме овој процес на реализација на Протоколот да протече ...
сите 166 | | | веќе видена

Хамес Родригез имаше ветувачка прва сезона како член на Баерн Минхен во ситуација кога тренер на тимот беше Јуп Хајнкес, но дефинитивно, оваа вторава не е ...
сите 18 | | | веќе видена

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар вчера призна дека веќе донел одлука за својата иднина. Во изминатиов период, белгискиот репрезентативец постојано е поврзуван за ...
сите 29 | | | веќе видена

next