Италијанскиот сос “ Песто “ се користи за подготовка на супи од зеленчук, тестенини, пици и многу други јадења. Еве како да го подготвите: 60 гр . лисја од ...
сите 3 | | | веќе видена

Tајната на секој успех е да го сакаме тоа што го работиме, а љубовта кон работата крие неистражена продуктивност. Можеби една од најважните работи за успехот ...
сите 2 | | | веќе видена

Овој водич ќе ви помогне да одберете каков тип на масажа ви одговара вам 1) Шведска масажа Овој тип на масажа најчесто се ...
сите 3 | | | веќе видена

Лефкада е остров во Грција кој е оддалечен 542 км од Македонија и е четврт по големина остров на Јонското Море. Градот Лефкас кој иако е пристаниште, со ...
| | веќе видена

Ако не сте баш некој голем фан на цветни парфеми за жени или дрвенести парфеми за мажи, погледнете ги и проверете ги 5 – те најпопуларни унисекс мириси кои ...
| | веќе видена

Познато е дека јаболката се полни со витамини посебно со А,Ц и Е, кои го штитат организмот од слободните радикали кои се одговорни за стареење на кожата. Освен ...
сите 4 | | | веќе видена

Потребни состојки: 5. жолчки 1. пакетче ванилин шеќер 175. грама шеќер во прав 200. грама шлаг 100. милилитри ракија Подготовка: Се матат жолчките, ...
сите 4 | | | веќе видена

Разни совети за убави нозе За да се ослободите од стресот, со палецот притиснете на центарот на вашето стапало. За да ги освежите вашите стапала ставете 10 ...
| | веќе видена

Подготовките околу Велигден во сите христијански домови носат многу среќа и пријатно расположение. Празничната атмосфера и еуфоријата се чувствува насекаде. ...
сите 12 | | | веќе видена

Сите ние имаме пријатели, но дали тие се вистински или не треба да дознаеме по нивните постапки, работите кои ги прават и делата сторени за нас. Секој сака ...
сите 2 | | | веќе видена

Има неколку фактори кои влијаат на тоа колку брзо ќе старее вашата кожа. Почнувајќи од генетските фактори, типот на вашата кожа и исто така влијанието на ...
сите 3 | | | веќе видена

next