Share Крис Хамфрис ја побара за жена на романтичниот одмор на Бора Бора, а таа одушевено го прифати дијамантскиот свршенички прстен. Сето тоа секако, ќе биде прикажано во најновата сезона на реалното шоу “Keeping up with the Kardashians” кое ќе почне да се прикажува од 12 јуни. Кога се вратија од Бора Бора, новопечените свршеници прославија заедно со фамилијата на Ким, а Клои Кардашијан на својот сајт објави слики од домашната забава. Тортата на прославата имаше форма на кочија со коњи и замок и многу светки, па потсетуваше на сцена од цртаниот филм “Пепелашка“. Свршениците беа облечени во облека во нежно розова боја, а највпечатлив секако беше 20,5 каратниот дијамантски прстен кој ги заслепи присутните. Ким задоволно позира со свршеничкиот прстен Oд рекламата за новата сезона на “Keeping up with the Kardashians“
| | веќе видена

Share Сигурно се сеќавате на сите негативци од Дизни цртаните филмови, но веруваме дека никогаш не сте ни помислиле околу тоа како би изгледале тие доколку беа девојки. BlastedGoose на DeviantArt ги прикажа сите негативци во женско издание, па погледнете како би изгледале тие со поголемо деколте и разголени нозе: Џафар од “Аладин “во женско издание Вака би изгледал Клод Фроло од “Ѕвонарот од Богородичната црква“ во женска верзија Гувернерот Редклиф од “Покахонтас“ Женскиот Капетан Кука од “Петар Пан“ Лошиот Клејтон од “Тарзан“ како девојка Стромболи од “Пинокио“ во женско издание
| | веќе видена

Share Погледнете како ќе изгледаaт Едвард и Бела на свадбата во најновото продолжение на филмот The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1. Со собрана коса со мало чешле кое има бели цветчиња и го придржува велот и со венчаница со долги ракави, Бела Свон чекори кон Едвард Кулен кој ја чека на олтарот. Цртежот на венчаницата на Бела во графичката верзија на “The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide“ Вака отприлика изгледа 15-секундната куса најава на новиот дел на Twlilight, Breaking Dawn Part 1. Ексклузивни видео снимки кои ќе го најават филмот ќе бидат прикажани оваа недела, на доделувањето на MTV Movie Awards. Во врска со венчаницата, Кирстен Стјуарт изјави дека фановите нема да бидат разочарани, а се претпоставува дека фустанот ќе наликува на цртежот кој го содржи графичката верзија на книгата, The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide. Tags: 2011 MTV Movie Awards Movie Main Twilight: Breaking Dawn
| | веќе видена

Share Иако сите жени велат дека сакаат добри, фини и воспитани момци, тие обично завршуваат со оние лошите. Еве зошто е тоа така: 1. Нереални: Добрите момци се едноставно предобри за да бидат вистинити. Едноставно не е возможно некој да биде фин цело време, доколку истиот тој не е светец. “Добрите“ момци се толку зафатени со тоа да се однесуваат пристојно и фино што едноставно се исклучуваат од реалноста, па жените инстинктивно немаат доверба во нив. Оние “лошите“ се и пореални, одвреме навреме предизвикувајќи и по некоја непријатна или стресна ситуација. 2. Почит: Никој не ги почитува луѓето кои дозволуваат некој да ги гази. Добрите момци не поставуваат граница и не бараат нешто што логично секој би го побарал од вас. За разлика од нив, лошите момци не и дозволуваат на жената да ги гази и да ги контролира. Жените едноставно не го почитуваат мажот кој можат да го контролираат. Немањето почит е исто што и немањето привлечност. 3. Предвидливост: Повеќето луѓе водат здодевни, предвидливи животи, па нив ...
| | веќе видена

Share Летната колекција на брендот Stradivarius нуди ви можност да изберете дали сакате да бидете нежна и романтична или тренди и откачена девојка која смело ги вклопува навидум неспоивите парчиња облека во интересна модна комбинација со личен печат. Од Stradivarius предлагаат куси панталончиња во најразлични бои за топлите летни денови кои можете да ги искомбинирате со дезенирана памучна маица или топ. Сето тоа надополнете го со интересна марама или впечатливи парчиња накит за да изгледате уникатно. Спојте го неспоивото: така налагаат овогодинешните модни трендови. Ригите искомбинирајте ги со точки или цветови, мешајте различни дезени- се додека имаат иста основна боја која ќе ја “одржи“ целата комбинација. Кога веќе морате да носите шапки за да се заштитите од сончевите зраци, тогаш одберете нешто интересно и впечатливо, искористете ја приликата да го надополните својот изглед со убава шапка во дречлива боја.
| | веќе видена

Share Доколку патите од ПМС, еве каква храна би требало да јадете за да ги ублажите симптомите: Млеко Истражувањата покажаа дека внесувањето на околу 1200 милиграми калциум дневно, позитивно влијае на женскиот менструален циклус. Внимавајте- ова не важи за внесување на калциум преку таблети. За да излезете на крај со симптомите на ПМС, треба да јадете храна богата со калциум како млеко, јогурт и сирење. Ако не сте обожавател на млечните продукти, тогаш можете да јадете зеленчук со кој ќе го остварите истиот ефект: кељ или брокули. Иако не е точно утврдено зошто калциумот помага во намалување на симптомите на ПМС, научниците сметаат дека тој влијае на балансирањето на нивото на естроген во телото. Сардини Иако можеби и не се најпопуларниот вид риба, сардините се делотворни. Овие мали риби се богати со омега 3с, масните киселини за кои е докажано дека ги намалуваат грчевите во текот на циклусот. Сардините се богати и со калциум, дури скоро три пати повеќе од млекото. Ако не сте љубител на сардини, ...
| | веќе видена

Share Дехидратацијата не е само губење на течности,туку и минерали(калциум,магнезиум,натриум,калиум и хлор) кои се неопходни за правилно функционирање на организмот. Дехидратација од само 2 до 5% намалување на вкупните течности во телото може да доведе до: значајно намалување на концентрацијата краткотрајно памтење лоша физичка кондиција Поради високите температури и зголеменото движење во летниот период,водата во организмот многу полесно се исфрла и тоа преку потење. ЗATOA Е ПОТРЕБНО ДА СЕ ВНЕСУВА НАЈМАЛКУ ДВА ЛИТРА ГОРСКА ВОДА ДНЕВНО,ЗА ДА НЕ ДОЈДЕ ДО ДЕХИДРАТАЦИЈА.
| | веќе видена

Share Иако пробуваат да го скријат тоа од јавноста, Леонардо Ди Каприо и Блејк Лајвли се заедно. Само неколку недели по раскинувањето на повеќегодишната врска со супермоделот Бар Рефаели, Леонардо Ди Каприо си најде нова девојка- ѕвездата од серијата "Gossip Girl", Блејк Лајвли. Откако беа видени на Канскиот фестивал на јахтата на Спилберг, тие повторно се појавија заедно- додуша одвоено, за да не бидат сликани од страна на папараците. Новопечениот пар помина недела дена на југот на Франција, а кога излегуваа во јавност, одеа на растојание од десетина метри, обидувајќи се да ја залажат јавноста дека не се заедно. Најверојатно Леонардо не сака да биде претставен како “лошо момче“ и сеуште глуми дека е сингл.
сите 5 | | | веќе видена

Share Како што нагласивме повеќе пати, оваа сезона ќе бидат модерни боите, шаренилото и цветните дезени. Секако, освен модерната облека, ќе ни требаат и модни додатоци кои ќе го надополнат целокупниот изглед. Совршена за тоа е новата колекција на чанти Фурла, пролет/лето 2011 која ни нуди проѕирни светликави чанти, инспирирани од 90тите, совршени за сончевите денови кои ни претстојат. Колекцијата се вика “Candy bags”, а чантите баш наликуваат на бонбончиња и имаат неодолив дизајн. Овие практични чанти се изработени од специјален ПВЦ материјал и освен тоа што се модерни и необични, тие се и практични и воедно се одличен избор за сите следбенички на модата.
| | веќе видена

Share За да преминете на следното ниво на играта, потребно е во што помалку кликови да ги исчистите балончињата во сина, жолта, црвена и зелена боја .
| | веќе видена

Share Момчето на Шакира, фудбалерот на Барселона Жерар Пике заедно со неколку негови соиграчи дојде на концертот кој што го одржа неговата девојка во Барселона. Веселите фудбалери по освојувањето на Лигата на шампионите дојдоа да се забавуваат на концертот на Шакира во Барселона, а пејачката ги повика на бината заедно со неа да играат, да го развеселат и женскиот дел од публиката, што на крајот излезе мошне симпатично и ја орасположи целата публика во салата. Хави, Серхио Бускетс и Бојан Кркиќ учеа да играат заводливо како Шакира Фудбалерите беа одлично расположени по победата на Лигата на шампионите Очигледно, новата врска на 34-годишната Шакира со десет години помладиот згоден фудбалер станува се посериозна, а тие се лудо вљубени еден во друг. Шакира и Пике официјално се во врска од март, откако таа ја прекина долгогодишната врска со Антонио де ла Руа Погледнете го видеото од концертот на кое Шакира ги учи фудбалерите како да танцуваат како нејзе!
сите 10 | | | веќе видена

Share Бившата Спајс девојка, Гери Халивел има своја линија на костуми за капење, чие заштитно лице е- таа самата. По долгите битки со килограмите, булимијата во младоста и честите јојо промени на телото, таа конечно изгледа одлично- доволно добро да биде модел за костуми за капење. Линијата костуми за капење е креирана за брендот “Next “и се вика “Geri by Next“. Гери изјави дека нејзините костуми за капење се наменети за сите жени- со различни форми на телото и килажа. Дводелните костуми можат да се комбинираат и спојуваат според потреба, со цел секој да си го купи она што му прилега. Со оваа колекција ќе изгледате добро и ќе се чувствувате одлично, вели Гери.
| | веќе видена

Share Жените отсекогаш ги привлекувале силни, способни мажи кои знаеле како да се борат за она што го сакаат. Доказ за тоа се и филмовите со историска тематика, каде за наша среќа, улогите кои портретираат такви мажи им се доделени на мошне секси актери. Оваа недела, ќе се потсетиме на некои од нив. 1. Jake Gylenhaal Во филмот “Принцот од Персија“, актерот Jake Gylenhaal ја имаше улогата на принцот Дастан кој учествува во битка за чест и слава. Во приватниот живот, овој принц беше во двегодишна врска со актерката Кирстен Данст и исто толку време со Рис Витерспун, која пробуваше да ја преболи со младата кантри пејачка Тејлор Свифт. Очигледно, тоа сеуште не му поаѓа од рака и за среќа на неговите обожавателки, Jake Gylenhaal е сеуште слободен. 2. Eric Bana Австралискиот актер чие вистинско име е Eric Banadinovich е по потекло од Загреб, Хрватска. Тој е најмладиот од тројцата синови на Германката Eleanor и Хрватот Ivan. Во 2007 беше на листата на стоте најсекси филмски ѕвезди на Empire Magazine, а во 2004 ...
| | веќе видена

Share Погледнете кои се десетте најубави плажи на светот според National Georgraphic! 1. Сејшели Една од најфотографираните плажи на светот е Anse Source d’Argent со бледорозов песок на островот La Digue, еден од 115 острови кои го сочинуваат Сејшелскиот Архипелаг во Индискиот Океан. Тиркизната вода на оваа плажа не е многу длабока и нема големи бранови кои би дошле од океанот, поради заштитата која ја пружаат гребените. 2. Малдиви На Малдивите ја имате можноста да пливате опколени со тропски рипки, да престојувате во луксузни одморалишта и да нуркате и до 24 метри во преубавата сина вода. 3. Бора Бора, Тахити Бора Бора е еден од магичните острови кои се дел од Француска Полинезија во Јужниот Пацифик. Долг е само 29 километри и има заштитена лагуна опколена со бели песочни брегови. Бора Бора важи за еден од најромантичните острови на светот, нудејќи им на вљубените парови интимна атмосфера и изолирани плажи. 4. Хемптонс, Њујорк Едно од најатрактивните места за припадниците на холивудскиот џетсет е ...
| | веќе видена

Share Малкумина знаат дека пред да стане позната, Мадона живеела во едно предградие на Мичиген заедно со своето семејство. Куќата во која таа ги поминала годините пред да стане славна се наоѓа во Рочестер Хилс, во Мичиген, а изградена е во 1970 година. Веднаш потоа, во неа се вселило семејството Чиконе, заедно со своите седум деца меѓу кои и познатата Мадона. Таа се иселила од куќата во 1977 година, кога заминала во Њујорк за да работи на својата кариера. Куќата сега изгледа руинирано и се продава за 48.600 долари, цена која изгледа смешно во споредба со последната куќа во Њујорк која ја купи поп ѕвездата за 40 милиони долари. Останува да видиме дали ќе проработи сентименталноста кај Мадона и таа ќе ја купи куќата во која ги поминала деновите пред да стане славна, па можеби и ќе ја претвори во музеј во нејзина чест. Тоалетот во куќата е комплетно руиниран Дневната соба во куќата
| | веќе видена

Share Ако сте напнати и под стрес, а не знаете како да се ослободите, вистинско решение за вас е масажата. Масажата претставува еден од најстарите начини за лекување и опуштање и често се практикува во секојдневниот живот. Пробајте самите или замолете го партнерот да ги употреби едноставните техники за масирање со што ќе се подобри општата состојба на вашиот организам. Имајте предвид дека секој допир создава врска помеѓу партнерите. Кај повеќето луѓе, а особено кај оние кои поголемиот дел од денот го поминуваат пред компјутерот, најголем проблем претставува болката во рамењата, грбот, вратот и дланките. Обидете се со едноставна масажа да го ублажите уморот и стресот. Масажа на грбот и рамењата Масажата освен тоа што ја намалува болката, ја подобрува циркулацијата, ја активира работата на нервните клетки и го забрзува метаболизмот. Најдобро е да почнете од средината на задниот дел на телото (кај грбот). Полека со кружни следете го мускулот долж ‘рбетниот столб и помеѓу лопатките, се до крајот на ...
| | веќе видена

Share Сите ние сме навикнати да ги гледаме совршените лица и тела на топ моделките на фотографиите и рекламите за најразлични производи. Исто така, сите ние знаеме дека и тие не се баш толку совршени колку што изгледаат на рекламите, но ретко кога можеме да наидеме на фотки кои го докажуваат тоа. За потребите на отворање на својот лондонски огранок, модната агенција VIVI побарала од фотографот Скот Тиндл да ги слика нивните најпознати манекенки без трошка шминка и фотките да не бидат ретуширани. Погледнете како всушност изгледаат неколку познати манекенки на тие фотографии и направете споредба со нивни претходни фотографии: Прво погледнете ги прочистените фотографии од рекламни кампањи и насловни страници: Наталија Водијанова во рекламата парфемот Еуфорија на Келвин Клајн Ким Норда за насловната на списанието Harper's Bazaar Марина Линдчук за рекламната кампања на парфемот Miss Dior Милоу ван Гросен за Topshop Ракел Зимерман за насловната на Vogue Едита Вилкевичиуте за H&M Kирсти Хјум на насловната на ...
| | веќе видена

Share Многу ретко се случува партнерите истовремено да доживеат оргазам, но тоа не значи дека тоа не е можно. Еве неколку совети како да го постигнете тоа: Опуштете се За време на сексот не треба да се заморувате со тоа дека баш мора истовремено да го доживеете сексуалниот врв. Дозволете сето тоа да се случи спонтано, секако со малку труд. Пред се, одлично би било добро да се познавате со партнерот- и духовно и телесно. Треба да знаете што сака тој, кои се неговите ерогени зони, кои се неговите омилени пози... Исто така, не треба да се срамите од вашиот партнер, затоа што доколку воопшто сакате истовремено да доживеете оргазам, треба отворено да кажете што ви одговара, а што не, што сакате, а што не, а не целовремено да “навигирате“ и да барате се да биде по ваше. Одложете го врвот На жените многу почесто им треба малку повеќе време да дојдат до оргазам, па затоа не би било лошо и вашиот партнер несебично да ве почека. Се препорачува мажот да биде во поза која помалку му одговара, а жената да ...
| | веќе видена

Share Блејк Лајвли, или Серена ван дер Вудсен во серијата "Gossip Girl" секогаш носи убава облека и мошне интересни фризури. Интернет блогерите се обидоа да ја ископираат фризурата од серијата, а тоа и појде од рака и на една Австралијанка која чекор по чекор ви покажува како да ја направите оваа фризура. Доколку ви се допадна фризурата со малку натапирана коса и тенка марама наместо венче, еве како би можеле да ја направите самите: Фатете два прамени од околу 1,5 центиметар од предниот дел на косата, во висина на образите. Вплеткајте ги прамените еден во друг, како на сликата. Од долниот дел зацврстете ги со црна шноличка, како на третата слика. Прицврстете ја косата со лак. На крајот, ставете ја и марамата која во задниот дел на косата треба да биде под прамените кои ги прицврстивте со шнола.Така, на едноставен начин ќе ја добиете шик фризурата на Серена ван дер Вудсен.
| | веќе видена

Share Канадската уметница Никол Декстрас создаде облека која како што таа вели “е модерна и нослива“, а е изработена од камелии, јорговани, гранчиња од врба, трње, јука и ловорови листови. Колекцијата се вика 'Weedrobes', а се состои од фустани, костуми и мантили, целосно изработени од растенија. Со оваа колекција, Декстрас смета дека ќе воведе новитети во дефинирањето на високата мода. “ Филозофијата на 'Weedrobes' е да се биде слободоумен, да се изгради чувството за стил и истовремено да се подигне свеста за влијанието на индустријата врз еко-системот“, изјавува креаторката која стои зад еко-колекцијата, Никол Декстрас. Екстравагантен фустан изработен од листови и цвеќиња Листови и цвеќиња со различни големини и форми се искористени за да се долови изгледот на карнери Костум за еко-луѓе изработен од најразлични листови Мантил од ловоров лист, листови од рози и листови од цвеќиња од градината на дизајнерката Фустан од јука, цвееќиња и трње Чевли од листови од зелка Фустан од зелка, трње и грав
| | веќе видена

next