Фановите на Twilight сега ја имаат можноста да се почестат себеси со парфемот кој ќе го носи името “ Immortal “ Во пресрет на премиерата на “ Twilight Breaking Dawn: Part 1 “ која ќе се одржи на 18ти Ноември, обожавателите на Едвард и Бела ќе можат да уживаат и во новиот парфем со симболично име- бесмртност. Името на парфемот го симболизира вечниот живот на вампирите и вечната љубов помеѓу сродните души. Овој парфем ја персонифицира романтиката и претставува мешавина од цветни и ориентални мирисни ноти.
| | веќе видена

Познатиот бренд за чевли Christian Louboutin ја прикажа својата пролетна колекција чевли за 2012 година која сигурно ќе се најде директно на холивудските црвени килими. Чевлите кои Louboutin ги нуди во својата нова колекција имаат летни бои, модерен и уникатен изглед.
сите 2 | | | веќе видена

Ноемврискиот Lookbook на шпанскиот бренд Bershka нуди свежи, шик и уникатни парчиња по достапна цена со кои брзо и лесно ќе се подготвите за претствојната сезона. Облеката која Bershka ја нуди за овој месец е типична за зимскиот период: плетени џемперчиња, кардигани, блузони со интерсни дезени, тесни панталони и асиметрични здолништа. Овие парчиња облека ќе ви бидат неопходни во студените зимски денови и ќе ви понудат загарантирана удобност и топлина. За дополнителна топлина, Bershka нуди памучни јакни и јакни со реси, крзнени елечиња, двојно поставени волнени палта и јакни од еко-кожа. Овој бренд не заборава на важноста и моќта на модните додатоци па затоа за претстојниот период нуди интересни ланчиња, алки, марами, рамни чевли и чевли на високи потпетици, чизми и чанти со впечатливи форми.
| | веќе видена

Дејвид Бекам го објави својот календар за 2012 година. Ѕидниот календар веќе може да се порача преку интернет, а еве неколку од сликите кои се дел од календарот. Уживајте во пријатната глетка!
| | веќе видена

Научниците од Универзитетот Roehampton испитуваа 1.100 мажи и жени, набљудувајќи ја нивната навика за спиење, нивното здравје и начинот на живот. Околу 13% од испитаниците имале навика секојдневно да се будат пред 7 часот наутро и оваа навика не се менувала за време на викендите или празниците. 6% од испитаниците се буделе околу 9 часот наутро од понеделник до петок, а во викендите обично спиеле до пладне. Остатокот од испитаниците се нашол некаде помеѓу овие две групи. Резултатите од истражувањето покажале дека испитаниците кои станувале порано имале помалку симптоми на депресија и анксиозност и почесто појадувале. Во претходни истражувања е веќе докажано дека појадувањето е поврзано со нормалната телесна тежина. Д-р Јерг Хубер објаснува дека разликите во спиењето, станувањето наутро и појадувањето имаат големо статистичко значење. Сепак, тој вели дека човечкото тело е “програмирано“ за спиење, а оние кои спијат цела ноќ, а се будат наутро се чувствуваат подобро.
| | веќе видена

Еден од најомилените креатори на чевли за славните, Brian Atwood, ја претстави својата нова колекција чевли за сезоната есен/зима 2011-2012. Погледнете ги интересните и разновидни модни предлози кои сигурно ќе бидат хит на холивудските црвени килими.
сите 2 | | | веќе видена

Потребни состојки: 175 грама путер 175 грама чоколадо 2 лажици какао 2 лажици нес кафе 3 јајца 200 грама шеќер 2 лажици екстракт од ванила малку сол (колку што може да се фати за да се посоли со прстите) 120 грама брашно ½ кесичка прашок за пециво 50- 100 грама ѓумбир (по вкус) Начин на подготовка: На пареа стопете го чоколадото заедно со путерот. Додајте го нес кафето и какаото, измешајте, па тргнете ја смесата од оган. Во посебен сад добро изматете ги јајцата со шеќерот, потоа додајте го екстрактот од ванила и солта, па потоа измешајте се заедно со претходната смеса. Потоа полека додавајте го брашното, лажица по лажица и половина кесичка прашок за пециво. На крајот додајте го ѓумбирот кој претходно е излупен и ситно исецкан. Смесата ставете ја во претходно подмачкан плех и ставете ја во рерна (која претходно е загреана на 180 степени) да се пече 30 до 40 минути. Колачот исечете го на коцки и сервирајте го во чинија.
| | веќе видена

Доволно е само да имате лакови за нокти во различни бои и веднаш можете да пробате да ги ископирате нашите предлози. Не е потребно да сте експерт за маникир, доволно е само да имате желба и идеја за интересни шари на вашите нокти. И секако- потребно е да сте трпеливи и претпазливи.
| | веќе видена

Британскиот актер Хју Грант стана татко за прв пат. На почетокот на месец октомври се роди неговата ќеркичка чија мајка сеуште не и е позната на јавноста. Грант (51) повеќе не е во врска со мајката на неговото дете, но е пресреќен поради приновата. Детето не било планирано, а Грант и мајката имале кратка афера која не била ништо посериозно.
сите 12 | | | веќе видена

Класичниот, помалку старински мебел асоцира на стил и безвременска убавина. Еве предлози како да го искомбинирате старинскиот мебел со уникатни детали за да добиете чувство на топлина во вашиот дом. Старинска класика, или винтиџ стил во внатрешниот дизајн означува комбинирање на парчиња од 30тите, 40тите и 50тите кои со текот на годините станале бесценети богатства. Винтиџот означува релаксираност, комфор, едноставност и стремеж кон перфекција. Додајте по некој винтиџ детал во вашиот дом. Употребете пастелни бои и залепете цветни тапети на ѕидовите. Не ги фрлајте старите парчиња мебел. Пребојте ги ќе добиете нови парчиња со кои ќе го освежите изгледот на вашиот дом. Поиграјте си со материјалите и шарите. Помешајте печворк со чипка и вез на навлаките за перничиња, завесите или чаршафите. Цветовите помешајте ги со риги и испитајте ја вашата креативност. Ќе се изненадите од постигнатите резултати!
| | веќе видена

За овој месец шпанскиот бренд Stradivarius предлага комбинација на функционалност, женственост, креативност и удобност. Погледнете ги модните предлози и комбинациите кои освен што ќе ве затоплат во студените денови, ќе ви овозможат да останете шик и тренди.
| | веќе видена

Совршената фигура без напор веќе не е само дел од вашата фантазија. Еве седум чекори како полесно да го доведете вашето тело до перфекција, без притоа да вложите голем труд. 1. Црвен сос врз тестенините, не бел. Ако сте љубител на бел сос во комбинација со тестенини, гледајте да намалите барем половина од внесеното количество и таа половина заменете ја со црвен сос. Доматите важат за едни најмоќните согорувачи на масти. Заборавете на мајонезот и останатите висококалорични состојки и експериментирајте со сосот од домати кој ќе ви помогне во слабеењето. 2. Рецепти за нискокалорични специјалитети. Запишете рецепти за нискокалорични специјалитети и подгответе некој од нив. Барем два пати неделно конзумирајте вакви оброци, за да стекнете навика за здрава исхрана. Воедно, ваквите специјалитети ќе ви дадат чувство на ситост подолг временски период. 3. Конзумирајте два млечни производи дневно. Намалете го бројот на внесените калории со помош на нискокалорични млечни производи. ...
| | веќе видена

Бајката на Ким Кардашијан очигледно заврши. Кој би рекол дека ќе трае само 72 дена? 72 дена по гламурозната свадбена веселба која чинеше неверојатни 10 милиони долари, Ким Кардашијан поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Крис Хамфрис. Ким му ја потврди информацијата на новинарот Рајан Сикрест кој тоа го објави и на Твитер. Гласините дека врската на Кардашијан и Хамфрис е во криза кружеа уште пред свадбата, но Ким дури сега потврди дека таа и нејзиниот сопруг едноставно не се согласуваат. Очигледно Ким сфатила дека избрзала со бракот на кој се одлучи по деветмесечната врска со НБА ѕвездата Крис, па затоа и се одлучила на развод. Нејзин адвокат ќе биде Лаура Васер, адвокатката која застапуваше голем број ѕвезди како Бритни, Рајан Рејнолдс, Анџелина Џоли, сопругата на Мел Гибсон-Робин и Марија Шрајвер.
сите 18 | | | веќе видена

И конечно- официјално е потврдена веста која веќе на сите ни беше позната: Џесика Симпсон е трудна. Веќе подолго време познатата пејачка се обидуваше да го скрие својот труднички стомак, но светските медиуми го забележаа, па со недели наназад шпекулираа дали таа е или не е бремена. Својата бременост Џесика ја соопшти на Halloween, маскирајќи се во мумија и потенцирајќи го својот стомак. На Твитер профилот таа напиша една двосмислена изјава: “I'm going to be a mummy“, асоцирајќи на нејзината маска-мумија, но и на фактот дека ќе биде мајка. “Вистина е, ќе бидам мајка“- објави Џесика на нејзиниот официјален сајт во понеделникот попладне. Таа и нејзиниот иден сопруг, поранешниот професионален фудбалер Ерик Џонсон се пресреќни поради доаѓањето на приновата. Џесика и Ерик се во врска од мај 2010 година, а се верија минатиот ноември. Воедно, овој брак ќе биде втор за познатата пејачка која зад себе го има бракот со пејачот Ник Лашеј.
сите 5 | | | веќе видена

Спротивно од очекувањата, Beyonce продолжува со полна пареа иако е во блажена состојба. Пејачката го сними спотот за песната “Love on Top“, a веднаш по него и спотот “Party“ во кој се појавува во костум за капење. Интересно е тоа што трудничкиот стомак воопшто не се ни забележува, поради фактот што спотот е сниман во август, пред објавувањето на бременоста во медиумите. Во спотот се појавуваат J.Cole, Kelly Rowland и сестрата на Beyonce, Solange Knowles. Погледнете го како Beyonce се забавува во својот најнов видео запис.
сите 3 | | | веќе видена

Последниот новитет од Џими Чу е најновата колекција чевли од кои секој модел го носи името на познатите холивудски актерки кои се симбол за гламур, женственост и елеганција. MARLENE Новата колекција се состои од 15 незаборавни модели на познатиот бренд чевли, а ја слави 15-годишнината од постоењето на Џими Чу. GRETA Во чест на јубилејот на компанијата, издадена е и книгата со назив JIMMY CHOO XV во која се евидентирани најзначајните и најпознатите модели на чевли на Џими Чу, сликани од познатите модни фотографи Марио Тестино и Тери Ричардсон. LAUREN RITA Книгата се состои од папараци слики, цртежи и слики од зад сцената, а заработката ќе биде донирана на фондацијата Џими Чу која е непрофитна организација која им помага на жените да водат поздрав и побезбеден ...
сите 2 | | | веќе видена

Вашите омилени бендови и изведувачи можат да откријат многу и за вашата личност и вашиот вкус. Дознајте каков впечаток ќе му оставите на партнерот во зависност од музиката која сте ја пуштиле во позадина. Различните видови музика нудат можност да испратите суптилни пораки до вашите пријатеоли и потенцијалните партнери. За да оставите добар прв впечаток, прочитајте што открива вашиот вкус за музика за вашата личност: Kanye West: Имате стил и знаете како да го искористите својот сексапил за да го заведете оној кој ви се допаѓа. Radiohead: Депримирани сте, но би прифатиле сечија помош. John Mayer: Едноставно обожавате романтика и нежни шепотења. Rihanna: Свесни сте за вашиот сексапил и вашата моќ на заведување. Foo Fighters: Не се оптеретувате со тоа да бидете како сите останати. Nicki Minaj: Секогаш сте расположени за добар план и луда забава. Coldplay: Подготвени сте за љубовна авантура и љубовни погледи. Green Day: Подготвени сте да го освоите светот и да и се ...
| | веќе видена

Втората сопруга на актерот Брус Вилис (56), Ема Хеминг е бремена. Ема и Брус се радуваат на пристигнувањето на новиот член на семејството во почетокот на наредната година. Бебето ќе биде прво за парот кој е во брак од 2009 година, а четврто за познатиот актер кој од првиот брак со Деми Мур ги има ќерките Румер (23), Скаут (20) и Талула Вилис (17).
сите 13 | | | веќе видена

Дали сте сингл? Дали често пати ви поставуваат глупави прашања од типот “зошто немаш дечко“? Веруваме дека ќе се пронајдете во следниве 6 најиритантни прашања и изреки кои едноставно не заслужуваат ваш одговор. Доколку пак имате партнер, а имате и сингл другарка, сфатете ги овие изреки како наш совет до вас и никогаш не ни помислувајте да ги изговорите пред вашата другарка. 1. Не се грижи, љубовта на твојот живот ќе се појави кога најмалку ќе се надеваш. Овој тип на утеха или охрабрување ни најмалку не е од корист. Вашата сингл другарка не бара објаснување од вас зошто е сама. Задржете си ги вашите “филозофски“ и “умни“ мисли за себе и не го споменувајте ова никогаш повеќе. 2. Се гледаш со некого? Зошто не? Ова е едно од најиритантните и најглупавите прашања и не заслужува одговор. Оној кој го поставува ова прашање ви се меша во приватниот живот, но кога веќе оди толку далеку, тогаш нека очекува и некој шеговит одговор кој со сигурност ќе го засрами. 3. Почни да се занимаваш со некои хобија ...
| | веќе видена

Шпанскиот моден бренд Зара ја прикажа својата Божиќна колекција на облека која едноставно зрачи со гламур, елеганција и сјај. Колекцијата дизајнирана специјално за Божиќ се состои од парчиња облека со чипка, светки, сјајни материјали и асоцира на холивудскиот гламур. Парчињата од оваа колекција не се за оние срамежливите кои не сакаат да отскокнуваат од толпата. Напротив, Божиќната колекција на Зара е наменета за смелите девојки кои сакаат да бидат забележани. Освен здолништата и фустаните, Зара нуди и шалови, околувратници, капчиња и венчиња за коса кои ќе го надополнат вашиот весел и гламурозен изглед. И за крај, најважното: чевлите и чантите. Сигурно ќе се сложите дека комплетно ја надополнуваат Божиќната приказна.
| | веќе видена

next