Jean Paul Gaultier го презентираше новиот женски парфем Sexy Chic од колекцијата Classique X. Новата верзија на познатиот парфем Classique, Classique X е посвежа, сензуална верзија со цитрусни ноти на мандарина и бергамот, цвет од портокал, ирис и божур, а основните мирисни ноти се базираат на цедар и ванила.
| | веќе видена

Познатата холивудска актерка Гвинет Палтроу на списокот на недвижнини кои ги поседува, ја вбројува и преубавата викендичка во Хемптонс каде со задоволство го поминува своето време. Специјално за списанието “House & Garden“ таа го покажа својот мал рај во кој поминува прекрасни моменти со својот сопруг, фронтменот на Coldplay, Крис Мартин, ќерката Ејпл и синот Мојсес. Куќата зрачи со елеганција, а мебелот е модернистички, со чисти линии и многу бои. Огромното здание располага со пет спални соби и седум ипол бањи, а се наоѓа во Лонг Ајленд. Гвинет вели дека учествувала во уредувањето на нејзиниот дом во кој се гледа дека е обрнато големо внимание и на најситните детали. Кујната е црна, практична и елегантна со дрвени акценти кои совршено се вклопуваат со останатиот мебел, а истовремено оставаат силен впечаток. Пастелните нијанси во трпезаријата дозвволуваат вниманието да биде насочено кон нежно-розовиот лустер над масата за јадење. На прв поглед, куќата зрачи со женственост и сензуалност. Розовите, ...
| | веќе видена

Модниот бренд OVS Industry на 20 октомври во рамките на Fashion Weekend-от во Скопје ја претстави својата зимска колекција која е веќе во продажба. Љубителките на интересните и квалиттетни парчиња облека неделава ќе ја имаат приликата да ја купат истата за пониски цени. Имено, во периодот од 19 до 27 октомври, со секоја сметка во продавницата на OVS- Плоштад Македонија над 3090 денари добивате попуст од 20%. Во сезоната есен/зима ин ќе бидат кафеавите, црните, белите, сивите тонови и сите нијанси на црвената боја. Повторно ќе се носат крзнени елечиња и јакнички, како и неизбежните моторџиски кожни јакни. Кога станува збор за накитот, ќе се носат ланчиња во повеќе редови, впечатливи алки и обетки со интересни форми. Анимал принтот ќе биде актуелен и сезонава, како и ригите кои беа актуелни и во летниот период, но овој пат во посмирени, земјени тонови. Сите информации за брендот OVS можете да ги дознаете први од македонската верзија на фејсбук страницата на овој бренд http://www.facebook.com/ovsindustrymk
| | веќе видена

Боите кои ќе ги одберете за најважниот ден во вашиот живот ги отсликуваат вашата и личноста на вашиот партнер. Можете да создадете елегантна или егзотична атмосфера. Боите можат да влијаат на расположението и да допринесат за удобност, сензуалност и свежина. Еве што секоја од боите кои планирате да ги употребите при декорирањето за денот на вашата свадба кажува за вас: Црна боја: Ова е мошне конзервативен избор. Црната боја одговара со скоро секоја боја, особено со посветлите тонови. Достоинствена и мистериозна, црната боја зрачи со сексапил и елеганција. Таа е класична, никогаш не излегува од мода, истовремено никогаш не е дел од некој минлив тренд. Црната боја означува безвременска елеганција. Бела боја: Како симбол на чистота и невиност, белата боја често пати се поврзува со свадбата. Белата боја означува едноставност, возвишеност, мир и блаженство. Црвена боја: Стравствен, романтичен избор на боја за вашата свадба. Црвената боја означува импулсивност и отвореност, истовремено и љубов и бес. Црвената ...
| | веќе видена

Славните личности се под притисок секогаш да изгледаат добро во јавноста, дури и по раѓањето на деца. Виторија Бекам е една од ретките жени која по раѓањето на трите синови својата линија експресно ја доведувала во ред. Сега, по раѓањето на нејзиното четврто дете- Харпер Севен Бекам, Викторија повторно работи на својата линија и веќе е на диета. Британски Дејли Мејл ја обелодени диетата со која таа овој пат планира да го загуби вишокот килограми со кој се стекна за време на бременоста и тоа до почетокот на Њујоршката модна недела. Диетата е попозната како “5 раце“ и се состои во тоа што оној кој ја држи е под строг режим- 5 раце храна во текот на денот. Дозволено е да се јадат намирници како чаден лосос, ракчиња со чили сос, лешници и кајгана. Истовремено, Викторија ќе го намали внесувањето на сол и шеќер и ќе пие многу вода, а ќе вежба и со тренерот на познатите, Трејси Андерсон. Очигледно, таа повеќе се грижи за својата линија отколку за своето здравје, бидејќи докторите советуваат избегнување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Брендот Н&М секоја недела подготвува нови lookbook-ови за своите купувачи, прикажувајќи предлог- изгледи за оваа есен. Оваа недела, шведската компанија се фокусира на едноставноста, класиката и елеганцијата, прикажувајќи ја изгледи кои ги нарече Silhouettes. Овие предлог изгледи се состојат од ненападни комбинации, со парчиња во црна боја во комбинација со посветли, нежни, ненападни и едноставни парчиња облека.
| | веќе видена

Иако Lady Gaga планираше спотот за песната “You And I“ да го промовира на 18 август во рамките на специјалната емисија на MTV, “MTV First: Lady Gaga“, видеото протече на интернет. Спотот е сниман во поле со пченка во Небраска, а по повод неговото порано “промовирање“ на страната на Perez Hilton попладнево, таа се огласи на својот Твитер профил, со зборовите "F*CK THURSDAY". На обвивката на ЦД-то за синглот, Lady Gaga позираше облечена во машка облека, со кратка коса, непрепознатливо и нетипично издание за пејачката, но со изненадувачки ефект, всушност како и секој нејзин досегашен стајлинг. “Мора да сакате се+ секој дел од мене, како што морам и јас, поради овој комплекс+ несфатливo сум присилена да бидам вистинита“, напиша Гага во својот пост, објавувајќи го линкот на новото видео.
сите 3 | | | веќе видена

Сите оние кои годинава одбрале да одат на одмор на море, можат да го искористат фактот што се наоѓаат таму, па “природно“ да спроведат неколку козметички третмани. За почеток, неколку општи правила кои задолжително треба да ги применувате додека сте на плажа Прскајте го лицето со вода одвреме-навреме, а по сончањето нанесете лосион за после сончање кој ќе ја негува и заштити кожата, давајќи и ја потребната влажност. После секое бањање во море, туширајте се со слатка вода, но без сапун, чисто колку да ја измиете солта од вашето тело. По престојот на плажа туширањето е задолжително, како и миењето на косата со шампон за целосно отстранување на солта од кожата и косата. После секое бањање во солена вода Додека сте на плажа сигурно влегувате и по неколку пати во вода, но не размислувате околу тоа дека кожата на вашето лице во овој период од годината е изложена на штетното влијание на сонцето и дека и е потребна влага. По секое бањање, мијте го лицето со слатка вода. Можете да носите шишенце со вода на ...
| | веќе видена

Низ Америка завладеа нов начин на практицирање на јогата- во кожурец. За да го доведе организмот во рамнотежа, Кристофер Харисон го смислил овој нов начин на вежбање. Имено, тој им предлага на луѓето кои вежбаат јога да се обмотаат со свилена ткаенина која ќе ја закачат на таванот и во неа да медитираат, свртени наопаку, како инсектите во кожурец. “Медитацијата наопаку особено го опушта духот и телото и редовно ја применувам со луѓето кои ги посетуваат моите тренинзи“, вели Харисон кој престанал да вежба “нормална“ јога поради проблеми со зглобовите. Овој вид јога во моментов е вистински хит во САД, а лудилото по антигравитационите вежби ја зафати и Велика Британија. Оваа антигравитациона јога ја воодушевила дури и мајката на Харисон која поради проблеми со грбот морала да најде поинакво решение од ообичните јога- вежби. Кристофер Харисон, човекот кој во последните десет години работи на усовршување на новиот начин на вежбање го препорачува овој вид јога за сите- и за деца ...
| | веќе видена

Покрај режимот на исхрана и внимавањето на тоа што треба да внесувате во вашиот организам, а што не, еве неколку чудни, но ефикасни трикови за слабеење кои ќе можете да ги примените во вашето секојдневие: Трик со портокал Оние кои сакаат да се поштедат себеси од прејадување би можеле да пробаат да го применат овој трик. Како што знаеме, гладта напаѓа во најкритичните моменти. Во таков момент, седнете и почнете да лупите портокал. Овој ритуал ќе ве забави, а портокалот ќе го исполни вашиот организам со течности. Конзумирајте овошје богато со вода, за да го намалите количеството на внесена храна. Трик за контрола на големината на порцијата Можеби ќе ви изгледа малку чудно да го примените овој трик, но тој би можел да ви помогне при контролирањето на големината на порцијата. Славните личности често го користат трикот со салфетката за да избегнат прејадување. За да ја ограничите големината на порцијата, паметно би било да ја прекриете порцијата со салфетка откако ќе јадете (а ќе јадете секако- малку). ...
| | веќе видена

Ова е тетратка за скицирање која содржи 80 слики од “чисти“ Њујоршки ѕидови наместо празни бели страници. На неа може да се црта, шкрта или пишува. На тој начин секој може да стане уличен уметник, а притоа никому да не му пречи.
| | веќе видена

Гордиот татко на малиот Бингам Хоун Белами кој се роди на 9 јули, Метју Белами, ја објави првата слика од својот син на Твитер. Првата слика на Кејт и Бингам е навистина слатка, олицетворение на љубовта помеѓу мајката и детето Таткото на Бингам, фронтменот на бендот Muse, Мет Белами е просветлен со доаѓањето на неговото прво дете на овој свет и е особено горд на својата свршеница која била вистински воин и истрпела породилни болки од четири ипол часа.
сите 4 | | | веќе видена

Очигледно, Adam Levine одлучил повторно да завладее со музичката сцена. По подолгата пауза, тој се врати на топ листите со синглот “Moves Like Jagger“ кој беше во дует со Christina Aguilera, а најновото нешто од него е соработката со Gym Class Heroes за нумерата“Stereo Hearts“. Песната доби и свој видео запис кој нема некоја посебна приказна, но мелодијата е заразна, а пријатниот глас на Adam кој гостува во рефренот е сигурен рецепт за хит.
| | веќе видена

Џесика Алба ја роди својата втора ќеркичка! Актерката и нејзиниот сопруг станаа родители по втор пат, а нивното второ дете повторно е женско. Малата Хејвен Гарнер Ворен се роди во саботата, а тежеше 3,1 килограми и беше долга 48 цм. “Хејвен е среќна и здрава! Нејзината постара сестра Онор (3) е многу возбудена поради новиот член на семејството.“ Инаку двојката е во брак три години, а својата врска ја започнале во 2004 година.
сите 3 | | | веќе видена

Младата актерка и пејачка Хилари Даф ја објави својата бременост. На денот на одбележувањето на првата година од бракот со хокеарот на мраз, Мајк Комри (30), 23-годишната актерка Хилари Даф на својот вебсајт ја објави својата бременост. Во објавата на нејзиниот интернет сајт, Хилари им се довери на своите обожаватели: “Не ми се верува дека помина година дена, времето навистина лета кога се забавуваш!“ “Сакаме да споделиме една радосна вест: ќе бидеме тројца!!! Пресреќни сме и подготвени да го започнеме ова ново поглавје од нашите животи.“ Ова секако е изненадување за обожавателите на Хилари, бидејќи минатата недела таа изјави дека ќе почекаат уште некое време пред да имаат деца.
сите 6 | | | веќе видена

Општо е познато дека ликовите на познатите можат да продадат буквално се. Сепак, големите и ценетите холивудски имиња преферираат да го задржат својот имиџ на недопирливи ѕвезди, па скоро никогаш не прифаќаат снимање рекламни кампањи кои ќе се емитуваат во САД, верувајќи дека така ќе му бидат подостапни на народот и ќе ја нарушат својата ѕвездена репутација. Ова не важи и за Европа и Азија, па така, тие на големо снимаат најразлични реклами кои се емитуваат на овие пазари. Оваа недела ќе се потсетиме на уште 5 такви реклами, во кои главните улоги ги имале 5 познати холивудски имиња: 1. George Clooney Се пресели во Италија, беше вљубен во Италијанка, но времето таму го искористи и за снимање на реклами наменети за италијанскиот пазар. Така, вечниот ерген можете да го видите на рекламите за Martini, Nespresso и Fiat. 2. Brad Pitt Кој би рекол? Музика на Ricky Martin, Brad Pitt и реклама за автомобил на едно место? Да- тоа е вистина! Brad Pitt се појави во рекламата за Toyota Altis ...
| | веќе видена

Модната куќа чие име е синоним за луксуз, елеганција и ексклузивен дизајн- Шанел, ја презентираше својата најнова колекција чанти за сезоната есен/зима 2011. Во моментов, најголем хит во модниот свет е винтиџ стилот, па колекцијата сосема се вклопува со последните модни трендови. Колекцијата чанти за есен/зима нуди малечки, посвечени чанти, големи кежуал чанти и елеганција во беж, крем и црна боја.
| | веќе видена

Модната куќа Dior за ова лето предлага дури 45 најразлични нијанси на бои на лакови за нокти кои можат совршено да се вклопат со вашата летна гардероба! Еве дел од палетата на бои која е на располагање: Специјално издание- уникатни нијанси Розови тонови Црвени тонови Сини тонови
| | веќе видена

Кога Кејт Мос ја објави својата свадба со Џејми Хинс, целиот моден свет беше во исчекување да види како ќе изгледа една од најпознатите и најстилизираните манекенки во светот. Kејт и Џејми позираат на денот на свадбата Кејт во никој случај не не разочара и се појави во најубавото можно издание, облечена во винтиџ- венчаница, креација на нејзиниот близок пријател Џон Галијано. Невестата излегува од свадбената лимузина Кејт имаше дури 20 малечки деверуши за весела и романтична свадба како од бајките Во септемврискиот број на американското издание на Вог, ексклузивно за читателите на ова списание, Кејт го отвори својот свадбен албум и ги сподели официјалните свадбени фотографии- дело на познатиот фотограф Марио Тестино. Нежна слика полна со љубов: Кејт и нејзината ќерка Лила Грејс Кејт и нејзините пријателки од модниот свет: (од лево кон десно) Стела Мекартни, Вивиен Вествуд, Џес Халет, Кејт и Роузмари Фергусон стојат, а Сејди Фрост и Луси Де Фалес седат.
сите 3 | | | веќе видена

Првото шоу од новата турнеја на Бијонсе, “Four Intimate Nights“ кое ќе се одржи во поинтимна атмосфера во Њујорк, во Roseland Ballroom, a картите се продадоа за неверојатни 22 секунди! Бијонсе на Гластонбери фестивалот во јуни Во истата сала, Бијонсе месецов ќе одржи 4 концерти. Првиот е распродаден за 22 секунди, а останатите три за помалку од минута. Бијонсе е возбудена поради повторната средба со публиката и среќна поради добриот прием на новиот албум во јавноста, а нејзина желба биле интимните концерти во сали кои собираат помал број на обожаватели. Така, салата Rosedale има само 2.500 седишта.
сите 8 | | | веќе видена

next