Хитот на Outkast “Hey ya“ е дел од песните кои може да се изведуваат на караоке-игрицата на Nintendo Wii. Овие две близначиња ја одбрале токму оваа песна за изведба. Погледнете слатко изгледа нивната кореографија!
| | веќе видена

Лубениците се омиленото овошје во текот на летниот период кое може да биде и одличен сојузник на нашето здравје! Тие се одличен извор на антиоксидаси, а и на витаминот Ц, бета-каротенот и биотинот, кои помагаат во заштитата на телото од разните видови рак. Лубениците се богати и со калиум кој помага во регулирањето на функцијата на срцето и крвниот притисок. Содржат ликопен, за кој се смета дека има антиканцерогени активности. Ликопенот ги неутрализира слободните радикали, а неговата реакција особено се забележува во случаите против ризикот од рак на простата кај мажите. Сепак, нутриционистите предупредуваат дека иако не ви ни паѓа на памет, конзумирањето на поголеми количества лубеница ќе влијае врз вашата телесна тежина додавајќи ви некој килограм повеќе.
| | веќе видена

Во фотосесијата од најновата колекција на D&G девојките се облечени како момчиња, или во дезенирани фустани. Погледнете ги рекламните фотографии кои ги изработи легендарниот моден фотограф Стивен Клајн.
| | веќе видена

Колку пати сте се фатиле себеси како зјапате во излозите на парфимериите гледајќи во некоја од рекламите за машки парфеми? Секако, не поради парфемот, туку поради моделот кој го рекламира.... Еве 5 такви модели кои ни го одземаат здивот: 1. David Gandy Манекенот кој се појави во рекламата за парфемот Light Blue на Dolce & Gabbana само во гаќички за капење е роден во 1980 година и потекнува од Англија. Иронично, кога бил мал го задевале бидејќи немал врска од мода и немал смисла за дотерување. Е денес сите тие кои му се смееле можат само да му завидуваат. 2. Will Chalker Рекламата за парфемот на Black XS од Paco Rabanne се состои од црно бела слика од полуразголен маж и слика од шишенцето на парфемот. Неговото име е Will Chalker и тој потекнува од Англија. Токму рекламата за овој парфем му ги отвори вратите од светот на модата и денес овој манекен е еден од најбараните, а се појавува во рекламните кампањи на најпознатите модни брендови како: Yves Saint Laurent, Perry Ellis, Dsquared2, Gap, Ermenegildo ...
| | веќе видена

Погледнете ја преслатката внука на Бритни Спирс, тригодишната Медлин која е ќерка на сестрата на Бритни, Џејми Лин како го изведува последниот хит на популарната тетка, “Up N’ Down“. A сега слушнете ја песната во изведба на Бритни Спирс:
| | веќе видена

Сите ние знаеме по нешто за француските бакнежи, но еве неколку факти кои не сте ги чуле досега. Фактите се извадок од најновата книга на Joanne Wannan, “Kisstory: A Sweet And Sexy Look At The History Of Kissing“, ја открива историјата на францускиот бакнеж. Прв факт : Францускиот бакнеж во Франција го викаат “roulant une pelle“ или “тркалање лопата“. Втор факт : Првиот француски бакнеж на филм бил снимен во 1927 година, во филмот “Wings“. Трет факт : Филмот со најмногу француски бакнежи е Don Juan. Во 110 минути има дури 191 француски бакнеж. Четврт факт : Најдолгиот бакнеж во историјата траел 31 час и 30 минути. Петти факт : Преку францускиот бакнеж се пренесуваат до 278 различни видови бактерии, а бакнежот во образ го подигнува нивото на хормоните толку многу што би го скратило вашпот живот за една минута.
| | веќе видена

Пред седум недели Пинк ја роди својата ќеркичка, малечката Вилоу која го разнежни срцето на пејачката! 31-годишната Пинк веќе се шета со своето бебе и изгледа дека одлично се снаоѓа во улогата на мајка. Сепак, пејачката признава дека и е малку тешко да му се врати на вежбањето, за да ја поврати својата линија пред бременоста, бидејќи сега има други, поинтересни обврски со новото бебенце. Пинк ја роди Вилоу со царски рез, а изјави дека второто дете би сакала да го роди по природен пат.
| | веќе видена

Иако можеби сте го нашле совршениот костум за капење (што е мошне тешко), вашата работа не е завршена- потребно е да најдете и нешто што ќе треба да го облечете врз костумот за капење, или дневна варијанта за на одмор. Кога станува збор за тоа што ќе го облечете врз костумот за капење, треба да имате на ум дека треба да биде изработено од лесен материјал кој нема да држи топлина, а истовремено ќе биде женствено и совршено ќе и прилега на вашата фигура. Има голем број варијанти кои би можеле да ги одберете, а кои за вас ги поделивме во неколку категории: Бело фустанче Белите фустанчиња се задолжителни во летниот период. Како што малиот црн фустан е класика кога станува збор за свечените прилики, така малиот бел фустан е класика кога станува збор за облеката во лето. Белата боја асоцира на лето и одлично му прилега на бронзениот тен. Изборот ви го оставаме вам: можете да носите долг хипи фустан, или свежа, куса верзија, или можеби нежно чипкано фустанче. Секси куси фустанчиња Меки и удобни, ...
| | веќе видена

За време на летната сезона дозволено е играње со боите и нијансите, особено кога станува збор за лаковите! За време на летото, особено додека сте на плажа, дозволени се дречливи бои на лакови кои совршено прилегаат на бронзениот тен и изгледаат привлечно и забавно под светлината на сончевите зраци. Еве неколку предлог нијанси на познатите модни брендови кога станува збор за бојата на лакот за нокти за ова лето:
| | веќе видена

Сексот е најдоброто средство за разубавување кое им е достапно на сите и кое моментално делува. Еве ги седумте причини зошто сексот е добар за луѓето од естетски аспект, според порталот Womans Day: Чист тен Вашата кожа е во опасност од влијанието на сончевите зраци, при што може предвремено да се збрчка и да добиете старолик изглед. Втората опасност за вашата кожа се брчките на артериите. Брчките на срцето го оштетуваат, исто како и вашата кожа. Добриот крвоток ја храни кожата со кислород и ја штити кожата. Сексот придонесува вашиот тен да изгледа помладо, бидејќи при оваа активност целиот организам се снабдува со потребните материи- вели д.р Мајкл Ројзен од Клиниката во Кливленд. Природна шминка Наместо секојдневното 15-минутно шминкање, поминете 15 минути во љубовна авантура. Вашите образи ќе бидат природно румени, усните ќе ви бидат совршено црвени, а кожата ќе ви сјае. За време на водењето љубов, крвта врие. Неверојатно е што се се случува во човечкиот организам кога сме возбудени, ...
| | веќе видена

Ricky Martin и Wisin y Yandel снимија нова песна на шпански јазик, “Frio“. За песната е снимен и видеозапис, чие дејствие се одвива во голема куќа, а изведувачите се облечени во Матрикс-одела. Секако, во спотот учествува и танчерска група, а главната улога ја има преубава русокоса манекенка.
| | веќе видена

За да можете безгрижно да уживате во денот поминат на плажа, потребно е да ги понесете сите неопходни нешта, или нештата кои ќе ви притребаат додека сте таму. Иако подготвувањето на чантата за на плажа делува помалку бесмислено, бидејќи сигурно си мислите: “Знам што ми е потребно, не ги заборавам неопходните нешта за на плажа“, прочитајте ги и нашите потсетници- сигурно ќе ви бидат корисни. 1.Крема/ масло за сончање Ова е нешто што никако не смеете да го заборавите! Имајте на ум дека е мошне важно да го одберете вистинското средство за заштита од сончевите зраци. Доколку вашата кожа е склона кон акни, одберете средство за заштита кое не содржи масло. Ако имате чувствителна кожа, користете едно средство за лицето, а друго за телото. Секогаш треба да бидете заштитени од UVA и UVB зраците, а премачкувајте го телото често за да бидете сигурни дека сте максимално заштитени. 2. Очила за сонце, спреј за заштита на косата и балсам за усни Освен кожата, потребно е да ги заштитите и вашите очи и ...
| | веќе видена

Познатите ја имаат приликата да ги посетат најубавите места на планетата, а еве неколку од тие места на кои често пати се враќаат. Хаваи Сите оние кои копнеат по расјки плажи сметаат дека Хаваите се вистинскиот избор за летен одмор. Познатите личности кои уживаат во релаксираниот одмор и бараат прибжиште од асфалтот и папараците се одлучуваат за Хаваите. Оваа летна дестинација е чест избор на Меган Фокс и Брајан Остин Грин, Џон Траволта и Кијану Ривс. Кабо Сан Лукас, Мексико Мексико е една од дестинациите на кои познатите одат за луда забава, а истовремено и релаксација. Кабо Сан Лукас е совршениот спој на забава и уживање на плажа и е една од омилените викенд- дестинации на Џенифер Анистон и Кортни Кокс. Лас Вегас, САД Коцкарскиот рај нуди многу повеќе од безброј казина. Лас Вегас има безброј хотели со пет ѕвезди и врвна услуга. Разгалените холивудски ѕвезди често го посетуваат овој град во кој можат лудо да се забавуваат до раните утрински часови и да уживаат во луксузот кој го нудат хотелските ...
| | веќе видена

Модниот бренд Burberry ќе ги израдува своите следбеници со нов парфем кој ќе биде пуштен во продажба на 1 Септември. Парфемот се вика “Burberry Body“, а негово заштитно лице е актерката Rosie Huntington Whiteley. Фотографиите од промотивниот материјал се дело на познатиот моден фотограф Mario Testino, а засега достапна е само една фотографија на која се наоѓа Rosie облечена само во класичен крем Burberry мантил.
| | веќе видена

По огромниот број снимени рекламни кампањи за секси долна облека и хулахопки, време беше и Памела Андерсон да се опроба во дизајнерските води! Секси старлетата креираше линија на чорапи, поточно пет различни модели со нејзин потпис за кои самата ја сними рекламната кампања. Чорапите можат да се најдат во пет различни модели, а изработени се од најлон. Логото на чорапите на Памела Во рамките на промоцијата на чорапите, запрашана за тоа што мисли за својот изглед, бидејќи сепак, има 44 години и дали би подлегнала на трендот на користење Ботокс, Памела изјави: “Никогаш не сум сметала дека сум совршена. Како и да е, не сакам да користам Ботокс. Сакам да остарам природно. Не сакам да ја бркам младоста. Знаете, ги зголемив градите и тоа е тоа. Не ми се допаѓа тоа што сите оние кои што користат Ботокс ми изгледаат исто.“
| | веќе видена

Ви се допаѓаат ли пунџите кои изгледаат како во нив да не е вложен преголем труд, кои изгледаат лежерно, но сепак стилизирано и секси? Еве како можете да ја направите таквата фризура со која ќе додадете гламур во својот дневен или вечерен изглед: Соберете ја косата во обично коњско опавче, при што претходно можете да ја истапирате во коренот, доколку сакате пунцата на крајот да не делува премногу “залижано“. Делот од косата кој е собран во опавче завртете го и истапирајте го лежерно со прстите и прицврстете го со обични црни шнолички или стегач и за кратко време ја добивате посакуваната фризура. Погледнете го видеото кое за вас го најдовме на Youtube, а на кое фризерот на славните Тед Гибсон покажува како се прави оваа фризура.
| | веќе видена

Oваа недела ќе се потсетиме на уште пет згодни мажи од видео спотовите на познатите музички ѕвезди! 1. Nathan Owens Nathan Owens се појави во спотот за хитот на Ријана “California King Bed“. Тој се занимава со манекенство и се обидува да се пробие во Холивуд. Во слободното време посетува часови по актерство и по летање, а сега-засега негов најпознат ангажман е оној од спотот на Ријана. 2. Willy Monfret Ако се прашувавте кое е момчето кое се расправа со Ники Минаж во спотот за песната “Right Through Me“ еве го одговорот: Willy Monfret. Овој манекен со француско и карипско потекло бил успешен и како спортист, но по една посериозна повреда му се посветил на манекенството. Како манекен имал голем број ангажмани за познати брендови како Pierre Cardin, Diesel, L'Oreal и Ralph Lauren. 3. Josh Kloss Актерот, режисер и сценарист Josh Kloss се појави во серијата О.С. во улогата на Чип Саундерс, а и во спотот на Кејти Пери за песната “Teenage Dream“. Холивудските таблоиди го опишуваат како “лошо“ момче, а ...
| | веќе видена

Женствена, модерна и елегантна се епитетите кои можеме да и ги доделиме на колекцијата на Cesare Paciotti за пролет/лето 2011 година. Смела, но женствена, оваа колекција на чевли нуди најразлични интересни модели во склад со модните трендови за сезонава. Со оваа колекција чевли можете да ја ослободите “злобницата“ која ја криете во себе и храбро да зачекорите на високите потпетици кои се олицетворение на најжешките трендови. Изборот е голем, па секоја припадничка на понежниот пол сигурно ќе најде барем еден пар чевли кои ќе и се допаднат.
| | веќе видена

Марк Ентони веќе го користи вниманието на јавноста поради разводот со латино дивата Џенифер Лопез. Тој ја промовираше новата песна со Pitbull, “Rain Over Me“ која претендира да стане вистински летен хит, а за истата сними и видео запис. Во спотот, тазе сингл пејачот и 30-годишниот рапер се наоѓаат во пустина и накиснуваат на дожд. Тие целовремено се дотерани во елегантни костуми и се придружувани од секси девојки. Погледнете го видеото!
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката позната како голема љубителка на дрогата и алкохолот, Ејми Вајнхаус е пронајдена мртва во нејзиниот дом во Лондон! Брзата помош го пронашла безживотното тело на пејачката во 15:54 денес, а докторите никако не можеле да и помогнат. Полицијата сеуште нема информации околу причините за смртта кои сега засега се “нејасни“, а таткото на Ејми со кого таа отсекогаш била многу поврзана најверојатно не знае дека неговата ќерка починала, бидејќи во моментов се наоѓа во авион од Лондон за Њујорк, каде што треба да учествува на џез фестивал. Ејми и нејзиниот бивш сопруг Блејк Филдер беа во брак од 2007 до 2009 година. Се верува дека Блејк е токму оној кој ја вовел Ејми во светот на кокаинот и хероинот. Наводно Ејми периодов се рехабилитираше и одмараше во својот дом по скандалозниот концерт кој го одржа во Белград со кој требаше да ја отпочне својата светска турнеја. На концертот, Ејми очигледно беше под дејство на алкохол и дрога, а фановите беа видно разочарани поради несериозноста на ѕвездата.Трагично, тој ...
сите 81 | | | веќе видена

next