Oдберете некоја од овие интересни фризури кои лесно можете да ги направите самата. Тестирајте ги своите“фризерски“ способности и својата креативност и воведете ги најновите модни трендови во својата коса со една од овие интересни фризури. Нашите предлог-фризури се соодветни и за вечерни и за дневни излегувања, а со нив нема да поминете незабележани. Елегантно собрана коса Помина времето на комплицираните и залижани фризури. Ова е ерата на разбушавените, секси фризури кои со себе го носат стилот и оддаваат впечаток дека навистина сте се погрижиле и за вашата коса. Соберете ја косата во лежерна пунџа која нема да биде поставена премногу високо, со што и нема да делува премногу “строго“. Пред тоа благо навиткајте ја (ако имате права коса) или третирајте ја со регенератор (за оние кои имаат виткана коса), за да ги омекнете локните. Соберете ја косата со едноставни црни шнолички кои нема да ја оштетат, а и нема да се забележуваат. Се препорачува користење на што помала количина на лак за коса, за да се добие ...
| | веќе видена

Погледнете ја најновата колекција дневни соби на IKEA за 2011 година и добијте инспирација за уредување на вашиот простор. Шведската компанија нуди интересни предлози за драматична промена на вашата дневна соба која несомнено претставува срцето на секој дом. Тие советуваат да го задржите модерниот изглед кој треба да биде пријатен за окото и истовремено да зрачи со топлина. Нема потреба целосно да го менувате мебелот во собата- доволно е да го надополните со шик украси кои дополнително ќе ја облагородат дневната. Променете ја бојата на ѕидовите, залепете еден тапет, купете нов килим или додајте некоја вазна, рамка за слика или цвеќе и добивате сосема поинаква соба. Погледнете ги предлозите на професионалците!
| | веќе видена

"Behind the Mask" е новата песна на Мајкл Џексон за која постхумно е снимен спот кој вчера официјално беше промовиран. Спотот е мошне интересен и претставува микс од снимки од фановите на Мајкл кои ја изведуваат песната. Обожавателите на кралот на попот неколку месеци испраќаа свои снимки, а режисерот Денис Лиу го состави конечниот микс од сите снимки. Оваа песна ќе се најде на албумот кој ќе го носи името "Michael"“, кој ќе содржи досега необјавени песни од Мајкл.
сите 2 | | | веќе видена

Со убавото и сончево време доаѓа и најголемата женска мака: отстранувањето на влакната. Постојат повеќе методи за отстранување на влакна, а прашањето е кој е најефикасен, соодветен за нас и секако, најбезболен. Брич Ова е најбрз, наједноставен и најбезболен начин. Зборувањето дека новите влакна ќе бидат погусти е само мит. Недостатокот при примената на овој метод е во тоа што влакната ќе почнат да растат уште следниот ден. По бричењето премачкајте се со крема со смирувачки ефект. Крема за депилација. Ова е безболен и релативно безопасен начин за отстранување на влакната и се препорачува за оние кои немаат чувствителна кожа. Кремата се нанесува на кожата и по десетина минути се измива со вода. Кожата ќе остане мазна неколку дена- во зависност од јачината на влакната. Електричен епилатор Овој метод е мошне непријатен. По депилацијата имате чувство на пецкање, па понекогаш доаѓа и до иритација на кожата и зараснување на влакната. По третманот задолжително користете средство со смирувачки ефект. ...
| | веќе видена

Оскаровката Натали Портман роди момче! 30-годишната актерка Натали Портман и нејзиниот свршеник, францускиот балетан Бенџамин Милепид го добија своето прво дете. Парот се запозна на сетот на филмот “Black Swan“, каде што Натали ја имаше главната улога за која доби и Оскар. Свршувачката и бременоста Натали ги објави минатиот декември и оттогаш доживуваше само убави работи како на приватен, така и на професионален план. По повод бременоста, таа изјави: “Му благодарам на Бенџамин што ми ја додели најубавата улога која можев да ја добијам во животот“. “Едно од највозбудливите нешта за време на бременоста е тоа што запознавате една нова страна од себеси. Тоа е тотална мистерија и чудо“, вели Портман.
сите 8 | | | веќе видена

Колумбиската пејачка Шакира го промовираше својот втор парфем кој се вика “S“. Новиот парфем ги следи мирисните ноти на првиот кој беше промовиран во септември минатата година. Тогаш Шакира изјави: “Како и песните, и мирисот е составен од различни ноти кои заедно формираат преубава хармонија“. Овој пат, 32- годишната пејачка сакаше да ја исклучи едноставноста, додаваќи уште неколку мирисни ноти со кои се добива посилен впечаток. Ако првиот парфем беше препознатлив по тоа што асоцираше на потрага по добросостојба и блаженство, вториот- 'S' by Shakira Eau Florale, ја изразува искрената среќа. Шакира имала големо учество во создавањето на парфемот и заедно со експертот Елизабет Видал го создала својот втор парфем кој е опишан како “цветна експлозија која носи позитивни вибрации и асоцира на младост, виталност и сензуалност.
сите 2 | | | веќе видена

Никој не се раѓа како среќник или баксуз, но од големо значење е како се гледаме самите себеси. Среќниците се луѓе кои нештата во животот ги толкуваат така што ги оценуваат позитивно . Еве неколку начини како да го “избркаме“ малерот: 1. Избегнувајте негативни ставови Ова делува како магнет кој го привлекува малерот. Оној кој што верува дека е баксуз, им приоѓа на нештата индиферентно. Ако се доживувате себеси како баксуз, брзо ќе се повлекувате пред препреките и ќе ги загубите шансите да претворите некоја ситуација во ваша полза. 2. Секогаш сме онакви какви што сметаме дека сме Ако сметате дека сте баксуз, тоа ќе ја зголеми веројатноста за доживотен малер. Некои луѓе дури чекаат да им се потврдат сомнежите дека се баксузи,заборавајќи дека негативните очекувања секогаш се враќаат како бумеранг. Оние кои веруваат дека можат да завршат нешто како што треба, ги зголемуваат шансите да се исполнат нивните позитивни очекувања. 3. Вежбајте го оптимизмот. Оптимистите се луѓе кои ...
| | веќе видена

Еве неколку идеи за вашите нокти со кои ќе бидете во тренд и ќе го надополните вашиот целокупен изглед. Францускиот маникир важи за класика кога станува збор за лакирање на ноктите, со што се добива чист, едноставен, класичен и софистициран изглед на рацете и нозете. Појдете од тоа и искористете ги основните лакови за француски маникир, но наместо белата боја на крајот, искористете некоја од тренди боите за оваа сезона, или додајте некој интересен дезен кој ќе придонесе да изгледате поженствено и понегувано. Погледнете неколку наши предлози за изгледот на вашите нокти.
| | веќе видена

Share Оваа недела ќе ја започнеме со пет познати и убави мажи кои имаат сини очи. Иако сините очи обично одат со руса коса, имаме и по некој исклучок кој секако го привлекува женското внимание. 1. Chris Pine Овој убавец потекнува од актерско семејство, а сигурно ви е познат од филмот “Just my luck“ со Линдзи Лохан, “Princess diary“, “Star trek“ и трилерот “Unstoppable“. Секако, неговото име често пати е поврзувано со холивудските убавици, а последната која успеа да го привлече неговото внимание е актерката Лора Вандерворт која веќе неколку години високо котира на листата на најсекси жени на списанието Maxim. 2. Jason Lewis Не можевме да го испуштиме Смит Џерод од “Сексот и градот“, со оглед на тоа што тој е еден од првите кои ни паѓаат на ум ако споменеме сини очи и убав маж во иста реченица. Овој актер пред да стане познат топ модел, а потоа да влезе и во актерските води, бил и водоводџија и келнер во ресторан. Откако собрал доволно пари, отишол во Париз по сугестија на еден моден агент, од каде што и ...
| | веќе видена

Share Иако сликите од снимањето на новиот спот на Кејти Пери беа објавени уште пред некоја недела, сега ја имаме приликата да погледнеме каква приказна ќе ни понуди таа во својот најнов видео запис. Спотот за песната “Last Friday Night“ не е нешто невидено досега- приказната е обработена во голем број тинејџерски филмови. Кејти изгледа како типична бубаторка- со големи очила и фиксни протези, а сака да го привлече вниманието на најголемиот фраер во училиштето. Затоа таа целосно го менува својот изглед, за да се појави како новооткриена убавица на една забава. Во спотот се појавува и Ребека Блек (девојката која ја испеа најкатастрофалната песна досега- “Friday“), и тоа во улога на другарката на Кејти која и помага во трансформацијата на изгледот. На крајот, иако бубаторката ја има приликата да го освои фраерот, сфаќа дека вистинскиот за нејзе е незабележливиот бубатор кој потајно бил вљубен во нејзе. Погледнете ја целата приказна!
сите 2 | | | веќе видена

Share Брендот Vans ја прикажа својата нова колекција на патики, Hello Kitty x Vans collection, вклучувајќи еден од најпопуларните симболи на денешницата- Hello Kitty. Новата лимитирана колекција патики совршено ќе се вклопи со разнобојната летна облека и ќе го има ликот на Hello Kitty. Tаа ќе биде достапна во големини за деца и возрасни, па секој ќе ја има можноста да си набави патики со Hello Kitty дизајн.
| | веќе видена

Share Помалата сестра на Парис, Ники Хилтон, од својата седумнаесетта година се занимава со дизајнирање чанти, а успешно работи и како дизајнер на облека за својата марка Chick by Nicky Hilton. Оваа богата хотелска наследничка има чувство за стил и елеганција и мошне префинет вкус. Токму затоа не изненадува фактот што таа има две соби кои претставуваат плакари преполни со скапа дизајнерска облека. Во нив таа чува преку 200 чанти, специјални колекции на Manolo Blahnik, Chanel и Loubutin чевли и фустанче со навезени пеперутки кое и беше роденденски подарок- уникатна креација само за неа од Roberto Cavalli. Дел од колекцијата чевли Manolo Blahnik, Chanel и Loubutin Ники ги обожува чантите Balenciaga и ги носи од својата 16 година, па ги има во сите бои и нијанси. Нив ги разубавува со Alexander Mcqueen марами Во плакарот има огромен број балетанки и апостолки Ники си ја носи и облеката која лично ја дизајнирала за колекцијата Chick Една од омилените комбинации на Ники- Dolce & Gabbana мантил, Loubutin чевли ...
| | веќе видена

Share Често пати се залажуваме да пробаме да држиме некоја диета која би ни помогнала за кратко време и без вежбање да ослабнеме некој килограм. Јојо ефектот на слабеење и дебелеење и факторите на ризик се неизбежни при држењето диета, а трајните резултати се скоро невозможни и ветувањата околу тоа колку килограми ќе изгубите се предобри за да бидат вистинити. Затоа, за сите оние кои се двоумат дали да почнат да држат диета, или пак едноставно не можат да се одлучат да се лишат од храната во која уживаат, еве неколку причини зошто да НЕ почнете да држите диета: Диетите кои траат кратко време не даваат долготрајни резултати и не се поткрепени со научни истражувања. Долготрајно намалување на телесната тежина не може да се постигне со привремена промена во однесувањето. Затоа, во моментот кога ќе престанете да ја држите диетата и ќе се опуштите со јадењето, лесно ќе ги вратите килограмите кои сте ги загубиле, па дури и некој килограм плус. Недостатокот на научни докази околу ефективноста на ...
| | веќе видена

Share Во најновиот спот имаме прилика да ја погледнеме Шакира во тотално различно издание: таа носи црна перика и игра како стриптизерка на шипка. 34-годишната колумбиска пејачка позната по своите танцувачки способности уште еднаш успеа во намерата да биде оригинална. Таа својот спот го снимаше во Барселона, по што можеме да заклучиме дека се поверојатно е дека таа трајно ќе се пресели во тој град. Инаку таа е во врска со фудбалерот на ФК Барселона, Жерар Пике, поради што е се почест гостин во овој град.
сите 4 | | | веќе видена

Share Шминкањето претставува вистинска уметност со помош на која го надополнувате и разубавувате целокупниот ваш изглед. Правилно нанесената шминка на лицето може да направи драстична визуелна промена, а вистинските “мајстори“ со шминката можат да ги прикажат и индивидуалноста и емоциите на одредена личност. Научете како да ги нанесувате барем основните продукти при шминкањето, за да ги прикриете недостатоците, а да ги нагласите убавите црти на вашето лице. Подлога Нанесувањето подлога е најважниот и најнеопходниот чекор со кој започнува процесот на шминкање. За вашата кожа да има беспрекорен изглед, пудрата која ќе ја нанесете мора да дава природна чистота и сјај. Многу е важно да ја погодите бојата која одговара на бојата на вашиот тен, доколку сакате да изгледате убаво, природно и ненападно. Нанесувањето на пудрата има неколку важни моменти: - Ако ја нанесувате со прсти, ќе постигнете поеднакво покривање и таа подобро ќе се изедначи со текстурата на вашата кожа; - Нанесувањето пудра со сунѓерче ...
| | веќе видена

Water Aid летна колекција за на плажа на H&M Share Новата летна колекција на H&M, Water Aid освен тоа што нуди интересни модели кои би можеле да ги носите ова лето, има за цел и да им помогне на заедниците кои немаат чиста вода за пиење. Имено, 25% средствата кои ќе се собеерат со продажбите на модели од оваа колекција, ќе бидат донирани на заедници кои немаат пристап до чиста вода за пиење. Колекцијата го носи името Water Aid, а симболиката се провлекува и низ боите на моделите: разни нијанси на сината боја во комбинација со белата боја. Парчињата од оваа колекција за на плажа истовремено ќе ви овозможат две нешта: да бидете модерни и хумани. Материјалите кои се користени се лесни и одговарачки за топлите летни денови, а колекцијата е наменета за жени, мажи и деца.
| | веќе видена

Share По доделувањето на филмските награди на MTV се одржа и афтерпарти на која Џенифер Анистон се појави со своето ново момче, Џастин Терукс. Иако претходно ги демантираше шпекулациите дека е во врска со четири години помладиот актер, Џенифер јавно се појави со Џастин Терукс рака под рака. По неколку недели криење, Анистон излезе во јавноста рака под рака заедно со новото момче на забавата на која присуствуваа Алекс Родригез и Камерон Дијаз, Рис Витерспун, Тејлор Лотнер и многу други холивудски ѕвезди. Џенифер ја поминала вечерта во дружба со Џастин Терукс кому му ја поправала краватата и нежно го милувала. Тој на гестот и возвратил со бакнеж и исто така во текот на целата забава и бил посветен на новата партнерка, крадејќи и бакнежи додека таа разговарала со присутните. Инаку Џенифер и Џастин заедно го снимаа филмот Wanderlust чија премиера се очекува во октомври оваа година. Џенифер и Џастин (десно) на забавата заедно со Џејсон Судејкис
сите 5 | | | веќе видена

Share На црвениот килим пред доделувањето на MTV Movie Awards 2011 продефилираа голем број познати фаци, дотерани од глава до петици во скапа и брендирана облека. Сепак, парите не го купуваат стилот, па не сите успеаа да се облечат соодветно за приликата. Погледнете како изгледаа познатите на црвениот килим. Литон Мистер блескаше во кусото сребрено фустанче, а Блејк Лајвли се одлучи за фустанче во модернатa мастило сина боја во необична комбинација со виолетови чевли. Џесика Зор се облече во модерен комбинезон и беше една од ретките девојки кои вечерта носеа панталони, а Кирстен Стјуарт носеше кусо фустанче на кое беа закачени многу безопасни. Аманда Бајнс носеше убаво крем фустанче и тиркизни сандали во кои нозете и изгледаа како коњски копита, а Ајме Тигарден носеше шарено и весело кусо летно фустанче. Бруклин Декер дојде во кусо златно фустанче, водејќи се од помислата “што посветкаво, тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Share Ова е најновиот трејлер кој треба да биде прикажан на доделувањето на филмските награди MTV за 2011 година! Тој е продолжение на 15-секундното видео кое беше објавено минатата недела и во кое е прикажана свадбата на Edward и Bella. Во новиот трејлер можеме да ги видиме и мајката на Bella, Volturi и мошне несреќниот Jacob. Bella и Edward се венчаваат и поминуваат страствен меден месец во Рио де Жанеиро, a во овој дел од филмот тие очекуваат дете. Судејќи според трејлерот, не очекува уште едно интересно продолжение на големиот филмски хит, Twilight.
сите 2 | | | веќе видена

Share Оваа недела можеме да им посветиме внимание на пет убави актери кои учесвуваат во серијата Gossip Girl. 1. Chace Crawford Во серијата го игра ликот на Nate Archibald, млад, богат и преубав дечко кој никако не може да ја пронајде својата вистинска љубов. Во приватниот живот, овој актер е најдобар пријател на неговиот колега од серијата, Ed Westwick. Неговата помала сестра, инаку поранешна Мис на Тексас, Candice Crawford се омажи со бившиот на Jessica Simpson, Tony Romo, а Chace најверојатно сеуште не ја нашол вистинската и е сеуште сингл. 2. Ed Westwick Тој го глуми можеби најкомплексниот и најинтересниот лик во серијата, богатиот и мрачен наследник Chuck Bass, кој и покрај развратниот и безгрижен живот, копнее за вистинска љубов која ја пронаоѓа во еднакво интригантната Blair Waldorf. Во приватниот живот, тој е во хармонична врска со колешката Jessica Szohr која во серијата го глуми ликот на Vanessa Abrams. 3. Penn Badgley Зад ликот на чувствителниот и надарен млад писател Dan Humphrey се крие ...
| | веќе видена

next