Новата лимитирана колекција на Banana Republic е инспирирана од серијата “Mad Men“! Елеганција, стил и разновидност се зборовите кои ја опишуваат колекцијата која изобилува со класични, а истовремено и шик креации за младите модерни вработени жени. Љубителките на модата од 60тите ќе се израдуваат кога ќе ја видат понудата на Banana Republic која е производ на соработката на модниот бренд со франшизата “Mad Men“. Лимитираната колекција која е дело на креаторката Џејни Брајант брои 65 парчиња за мажи и жени, а нуди и модни додатоци како накит, чанти, ракавици, чевли и очила за сонце кои ќе го заокружат целокупниот изглед и ќе ве претворат во модерна дама за само неколку минути.
| | веќе видена

Иако еден дел од машкото тело ја има водечката улога, тоа не значи дека не треба да се насочите кон откривањето на останатите ерогени зони на вашиот партнер и да му приредите незаборавно љубовно искуство. Еве неколку места на машкото тело кои претставуваат ерогени зони: Чело Кој би рекол дека тој ќе се возбуди ако го бакнете во челото. Сепак, експертот Иан Кернер вели: Телото на мажот треба да се набљудува во целина и секој дел од телото може да се претвори во ерогена зона, доколку е правилно стимулиран. Врвот на челото (делот каде почнува линијата на косата) е полн со нервни завршетоци, па масажата на овој предел ќе го возбуди вашиот партнер. Очни капаци Кожата на очните капаци е тенка и чувствителна, а кога неговите очи се затворени, тој чувствува дека вие владеете со ситуацијата и тоа го возбудува. Допирајте ги и бакнувајте ги неговите очни капаци, но не ги притискајте- клучот е во нежноста. Уши На голем број мажи им се допаѓа кога партнерката им ги допира и бакнува ушите. Ова е предел ...
| | веќе видена

Искрено, очекувавме дека името на долгоочекуваното женско дете во фамилијата Бекам ќе биде современо, шик, модерно, уникатно и далеку од чудните имиња кои ги одбираат холивудските ѕвезди за нивните деца. Мораме да кажеме дека малку сме разочарани, со оглед на тоа што девојчето ќе се вика Харпер Севен (седум). Дејвид го објави името на неговата ќерка на Фејсбук, покажувајќи ја повторно својата зависност од оваа социјална мрежа. Името Харпер е староанглиско име кое многу и се допаѓало на Викторија, а средното име- Севен е поврзано со месецот во кој е родено девојчето (јули) и часот во кој дошла на овој свет (нешто по седум часот наутро). Иако ја “осакати“ својата ќерка со името и се надмина себеси, по доделувањето на имињата на нејзините претходни деца, сепак Викторија ќе направи и нешто добро и шик за новото бебе: ќе го изнесе од болницата во малечки Лубутан чевличиња кои ќе имаат црвен ѓон, исто како чевлите за возрасни.
сите 6 | | | веќе видена

И конечно, дојде тоа време кога сите ние одиме на одмор и се сончаме на плажа. За наша среќа, не сме изложени под толку голем притисок како славните за да изгледаме совршено,а во секое време имаме при рака и слики од нив на плажа- чисто колку да се потсетиме дека и тие не се толку совршени. Како и да е, денес ќе се потсетиме на пет згодни мажи на кои би сакале да налетаме летово на плажа! 1. Gerard Butler “Лошото“ момче со секси шкотски акцент го доведе своето тело до совршенство за потребите на улогата во филмот “300“. Еден период не изгледаше баш за пофалба, но летово е повторно во форма и исклучително секси- дури и со подолга коса. 2. Kelen Lutz Sвездата на Twilight ужива на топлото сонце! Тој вели: Мило ми е што сум еден од оние момци кои можат да помогнат во промоцијата на еден филм со соблекување на својата маичка! И нам ни е мило и комплетно се сложуваме со него и го поддржуваме во таквите намери! 3. Zac Efron Kој би рекол? Средношколецот од “High School Musical“ изгледа вака на плажа! Zac ...
| | веќе видена

И за разлика од Викторија Бекам која роди девојче, актерката Кејт Хадсон и нејзиниот свршеник Метју Белами добија син. Ова е второ дете за Кејт која од бракот со фронтменот на групата The Black Crowes, Крис Робинсон го има синот Рајдер Расел Робинсон, а прво за Метју, вокалистот на групата Мuse. “Бебето се роди во саботата вечер во Лос Анџелес и тоа и неговата мајка се чувствуваат добро“, потврди претставникот за јавност на Кејт Хадсон. Метју и Кејт ја започнаа својата врска во 2010 година, а првпат се запознале пред повеќе години во Австралија. Бременоста беше потврдена кон крајот на јануари годинава, а Кејт изјави дека за разлика од претходната бременост, кога немала ни куќа до седмиот месец, сега веќе ја средила и детската соба и сосема поинаку се подготвува за пречекот на новиот член на семејството. На 27 април Кејт и Метју се верија, а веста ја објави самата Кејт за време на нејзиното гостување во емисијата The Today Show. По раѓањето на бебето се очекува дека двојката ќе живее во Лондон, каде што ...
сите 6 | | | веќе видена

Kонечно, Бекамови можат да се пофалат и со женски потомок! Дејвид скришно ја сликаше Викторија неколку дена пред пораѓањето и ја објави сликата на Фејсбук, одушевувајќи и се на нејзината убавина На Викторија Бекам и се исполни долгогодишната желба да роди ќерка. По три обиди од кои ги има синовите Бруклин, Ромео и Круз, брачниот пар Бекамови вчера доби ќерка. Претставникот за односи со јавност на Бекамови вчера соопшти дека Дејвид и Викторија се пресреќни поради раѓањето на нивната ќерка која се роди со царски рез во 7:55 на 10 јули во болницата Цедарс Синаи во Лос Анџелес. Дејвид и Викторија на венчавката на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон Познатите пријатели на Бекамови веќе почнаа да им честитаат и преку социјалните мрежи, па така колешките на Викторија од групата Spice Girls, Ема Бантон и Мел Б ги објавија своите честитки преку Твитер, исто како и помалата сестра на Дејвид, Џоен. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон им упатија честитки на среќните родители, но нема да се запознаат со бебето, бидејќи веќе се ...
сите 27 | | | веќе видена

Канадската екипа фотографи кои изработуваат свадбени фотографии, Renaissance Studios, добила интересни идеи за уникатни свадбени фотографии, секако поминати во Photoshop, кои ќе ги истакнат личностите на младенците, нивните вкусови и нивната смисла за хумор. “Се повеќе млади парови кои стапуваат во брак бараат што е можно пооригинални фотографии од најважниот ден од нивниот живот и ние се трудиме да ги исполниме нивните барања и желби“, велат од студиото. Погледнете дел од нивните фотографии!
| | веќе видена

По шпекулациите дека Селена Гомез ќе се појави во третиот дел на филмот “Сексот и градот“ кој наводно ќе ја пренесе приказната за Кери, Саманта, Миранда и Шарлот, младата актерка буквално се претвора во копија на Шарлот Јорк. Во моментов, Селена го промовира својот нов албум во Велика Британија, а потоа се очекува да ја оствари улогата на својот живот и да влезе во светот на сексот, градот и модата. Авторката на книгата “Сексот и градот“, Кендис Бушнел, изјавила дека ја гледа Селена во улогата на Шарлот Јорк во млади години која би можела да ја портретира во третото продолжение на филмот. “Гледав некои слики од Селена Гомез. Таа е многу убава и слатка и мислам дека одлично ќе и прилега улогата на младата Шарлот“, изјави Кендис. Инаку, дејствието во третото продолжение на филмското платно ќе биде засновано на она кое е опишано во двата последни романи на Кендис, “Дневниците на Кери“ и “Лето во градот“. Прашана за тоа кој ќе ја добие улогата на Кери, авторката на книгата не дала конкретен одговор, а медиумите ...
| | веќе видена

Веста за нивното раскинување дојде како гром од ведро небо. Навидум, таа успеа да го скроти еден од најпосакуваните момци на денешницата и тоа на подолго време. Сепак, тој потклекна пред искушенијата и наводно и беше неверен, што беше и причина за прекин на нивната врска. Сепак, раскинувањето очигледно не значело и дефинитивен крај. Според објавите на американските таблоиди, Џесика Бил и Џастин Тимберлејк се повторно заедно и пробуваат да ги надминат проблемите кои ги имале во врската. Во скоро време може да се очекува и официјална потврда за обновувањето на нивната врска, сметаат таблоидите. Како наговестување за нивното смирување се повикуваме на изјавата на Џастин во интервју за Венити Фер, каде што тој рече: “Таа е буквално најважната личност во мојот живот. Во овие 30 години, таа е најпосебната личност за мене...Не би зборувал ништо повеќе, бидејќи би сакал да ги заштитам нештата кои ми се драги, како на пример Џесика.“ Наводно парот ја обновил врската, но решил да оди пополека и сега-засега поминуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Конечно дојде денот на премиерата на последниот дел на филмот за младиот волшебник Хари Потер. Фановите ги дочекаа главните актери- Даниел Редклиф, Ема Вотсон и Руперт Гринт. Фановите со денови се подготвуваа да ги пречекаат нивните омилени ликови на лондонскиот Трафалгар Сквер и да ја проследат премиерата на последниот дел на циклусот филмови за Хари Потер, “Harry Potter And The Deadly Hallows-Part 2“. Триото главни актери и авторката на книгата им се обратија на присутните. Имаше многу солзи, смеа, тага и радост- сите емоции испомешани во едно. Даниел Редклиф, Ема Вотсон и Руперт Гринт ги поздравија присутните на премиерата Даниел Редклиф и Руперт Гринт на премиерата на филмот Ема Вотсон на промоцијата дојде во фустан на Оскар де ла Рента Во врска со главниот јунак во филмот- Хари Потер, Даниел Редклиф изјавува: Никогаш не се навикнав на лудилото поврзано со филмот. Сега веќе се ќе биде поинаку, иако знам дека ликот на Хари секогаш ќе биде поврзуван со мене. Имаше еден период кога почнав да пијам, но ...
сите 13 | | | веќе видена

Шик и уникатен изглед на вашата коса можете да постигнете со интересни додатоци кои веднаш ќе го променат вашиот целокупен изглед. Малите детали можат да придонесат многу за вашата убавина и стил, а инвестицијата во некој додаток за коса ќе ви се исплати, бидејќи ќе бидете незаборавна ова лето! За разубавување на вашата коса со некој детал имате безброј варијанти и опции, а со било која од нив, без премногу труд и мака ќе го добиете посакуваниот ефект. Разните шноли, марами, ленти, венчиња и цветови можете да ги најдете во секакви форми и големини, па оставаме на вас да си одберете кој детал најмногу ќе ви одговара за да го надополните вашиот изглед.
| | веќе видена

Конечно, детскиот сон на секоја девојка стана реалност: венчаниците од бајките кои досега ги гледавме само на цртаните филмови на Дизни можат да се купат! Креаторот Алфред Анџело ја презентираше својата колекција инспирирана од фустаните на принцезите, во соработка со компанијата Дизни. Сега љубителките на бајките ќе можат да си набават фустан кроен по оној на Ариел, Аурора, Убавицата Бела, Пепелашка, Јасмин, Снежана и Тијана. Цените на фустаните ќе се движат од 599 до 1199 фунти, а веќе се во продажба во преку 65 салони за венчаници во Велика Британија.
| | веќе видена

Актерот Хју Лори, или доктор Хаус стана заштитно лице на колекцијата производи за мажи L'Oreal Paris Men Expert. Со тоа, Лори им се приклучи на ѕвездите како Жерар Батлер и Патрик Демпси кои веќе беа заштитни лица на линиите производи за мажи на L'Oreal Paris. “Отпрвин мислев дека е некаква грешка, но подоцна сфатив дека L'Oreal не бара модели, туку личности со силни карактери кои не се плашат да признаат дека користат козметика, а притоа изгледаат маженствено“. 51-годишниот британски актер се здоби со планетарна популарност во серијата “Доктор Хаус“ и токму поради ликот кој го глуми, тој оддава впечаток на силен и самоуверен маж, па затоа од L'Oreal сметаат дека Лори е вистинскиот избор за новата рекламна кампања и дека неговиот лик ќе ги зголеми продажбите на нивните производи.
сите 3 | | | веќе видена

Јагодите биле омилено овошје на Старите Римјани, а жените уште тогаш ги користеле како козметичко средство за одржување на чиста кожа. Изобилуваат со витамин Ц кој делува како силен антиоксидант, па доколку ги јадете или нанесувате на кожата во вид на маски ќе ве подмладат. Изобилуваат со влакна кои позитивно делуваат на варењето, го намалуваат нивото на холестерол во крвта, го намалуваат ризикот од срцеви заболувања и се одлично оружје во борбата против слободните радикали и целулитот, поради што често се користат во козметиката. За изморена кожа Измешајте три супени лажици сок од јагоди со 1 супена лажица млеко и една изматена белка од јајце. Нанесете ја маската на претходно исчистено лице и оставете ја да отстои петнаесетина минути. Исплакнете го лицето со млака вода, нанесете крема и ќе забележите дека вашата кожа добила сосема нов изглед. За сува кожа Изгмечете ги јагодите со вилушка и измешајте ги со една лажица павлака за да добиете густа каша. Оваа смеса нанесете ја на ...
сите 2 | | | веќе видена

Таа се обидуваше да побегне од Монако и од Принцот Алберт, разочарана поради откритијата дека тој наводно ја изневерувал и дека најверојатно има уште неколку вонбрачни деца. Сепак, се омажи со него и иако заплака на својата свадба, факт е дека стана принцеза. И додека Шарлин ги чека резултатите од ДНК тестирањето за да открие дали Алберт ја лажел, погледнете каде ја однесе тој на меден месец за да се искупи за своите неверства. Принцот Алберт и новопечената Принцеза Шарлин моментално се наоѓаат во Јужноафриканската Република каде уживаат во хотелот Oyster Box. За среќа или не, резултатите од ДНК тестирањата се одложени за датум по медениот месец, па најверојатно Шарлин ќе може малку да поужива во љубовта на Алберт. Веруваме дека Алберт се надева дека во овој преубав амбиент таа барем за момент ќе заборави на проблемите кои ја мачат. Ноќевање во хотелот чини 4.600 фунти, а тој се наоѓа во Умланга, на Индискиот Океан. Местото Умланга е на само половина час од Дурбан, градот кој парот често го посетува и во ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенифер Лопез додаде уште еден на долгата листа на парфеми со нејзин потпис. Десеттиот парфем на латино дивата ќе биде пуштен во продажба во септември и ќе се вика “Love and Light“. Новиот парфем ја следи мирисната нота на своите претходници и асоцира на нежност, женственост и софистицираност. Мирисот е мешавина од роза, јасмин, пачули, праска, мандарина, мошус, пралина и рибизла и ќе биде достапен во шишенца 30 мл и 75 мл. Од истата линија ќе се продаваат и производи за нега на тело. Рекламната кампања веќе е снимена, а со оглед на тоа колку добро се продаваа нејзините претходни парфеми, неизбежен е успехот и на новиот парфем на Џенифер Лопез, “Love and Light“. Парфемот беше промовиран во емисија на телевизијата HSN каде Џенифер се појави заедно со својата мајка, а публиката доби по еден примерок од парфемот.
сите 2 | | | веќе видена

За да го избегнете наталожувањето на килограмите, јадете ги вистинските производи во вистинското време и ќе слабеете на сосема природен начин. Со хроно диетата ќе загубите 4 килограми за 14 дена! Доколку вашето работно место е врзано за седење на столче осум часа и ако во текот на целиот ден јадете слатки и грицки и како капак на се, по вашето работно време воопшто не се движите, на вашето тело ќе се создаваат масни наслаги и биоритамот и метаболизмот целосно ќе ви бидат нарушени. За да го избегнете таложењето на вишок килограми, јадете ги вистинските производи во вистинското време и ќе губите килограми на лесен и природен начин. План на исхрана Појадок 07:00 часот За една порција потребно е: 3 лажици овесни снегулки, 3 лажици јогурт и 3 лажици млеко со 250 гр сезонско овошје, или направете сендвич од интегрален леб, немасно сирење и пилешки гради, а покрај сендвичот напијте се лимонада без шеќер Ужина 10:00 часот Парче или шака овошје по ваш избор. Доколку не сте љубител на овошјето, наместо него можете да ...
сите 2 | | | веќе видена

Децата кои воопшто не вежбаат покажуваат знаци на срцеви заболувања на деветгодишна возраст, без оглед на нивната дебелина- покажаа резултатите од едно истражување кое го пренесе британски Сан. Резултатите од ова истражување треба да послужат како освестување за родителите чии деца воопшто не се физички активни и своето време најчесто го поминуваат пред телевизор или компјутер, што негативно ќе влијае врз нивната општа здравствена состојба во подоцнежните години од животот. Докторите всушност сакале да ја испитаат врската помеѓу срцевите заболувања и “седечкиот“ начин на живеење на денешната младина. Голем број деца денес не одат пешки на училиште, не вежбаат на часовите по физичко воспитување- поради мрзеливост, па дури и не играат друштвени игри со другарчињата при кои ќе мораат физички да бидат поактивни. Денешното дете повеќе би сакало да игра фудбал на видео-игра, отколку на игралиште со своите врсници. Спроведено е истражување во кое учествувале 300 деца на деветгодишна и десетгодишна возраст, чии ...
| | веќе видена

Конечно, вечниот ерген од Монако во саботата стапна на лудиот камен. Принцот Алберт од Монако по долги години самотија, ја пронајде својата љубовна среќа во јужноафриканската пливачка Шарлин Витсток. Принцот Алберт и сега веќе принцезата Шарлин прв пат се запознале во 2000 година во Монако, а својата врска ја отпочнале во 2006 година. По многубројните шпекулации околу љубовниот живот на Алберт и огромниот список на девојки кои се надеваа дека ќе станат принцези, Шарлин беше онаа која успеа да го доведе пред олтарот. За среќа на младенците, притисокот во јавноста не беше голем, најверојатно заради тоа што годинава веќе имавме кралска свадба- онаа на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, па се чинеше дека свадбената церемонија во Монако помина порелаксирано отколку онаа во Велика Британија. Скандалите всушност, се случувале пред свадбата. Француските весници јавија дека Шарлин три пати се обидувала да избега во Јужна Африка поради тоа што наводно дознала дека Алберт има уште некое вонбрачно дете за кое јавноста не ...
сите 4 | | | веќе видена

Победата на Новак Ѓоковиќ на овогодинешниот тениски турнир Вимблдон не инспирираше да се присетиме на убавите мажи кои се занимаваат со “белиот“ спорт. 1. Novak Djokovic Нормално, почнуваме со првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ. Тој од година во година станува се поубав и поубав- можеби и моќта и успехот кои ги стекнува како тенисер во голема мера допринесуваат за тоа. Новак е роден во Белград, има 24 години, а живее во Монако со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ. Иако имаше многу гласини дека е неверен и дека нивната врска е на стаклени нозе, очигледно е дека Јелена е подготвена да замижи пред фактите и да остане со првиот светски рекет. А и кој би ја обвинил- Ноле изгледа сосема пристојно, а згора на тоа како професионален тенисер има заработено повеќе од 26 милиони долари. 2. Roger Federer Швајцарскиот тениски ас Роџер Федерер многумина го сметаат за најдобриот тенисер на сите времиња. Тој професионално се занимава со тенис од 1998 година, а годинава се најде и на 25 место на ...
сите 47 | | | веќе видена

next