Предлози од H&M: Како да се облечете за излегување? Share Брендот H&M ја презентираше посвечената облека, која би можеле да ја носите во некоја посвечена пригода, на коктел, или на излегување. За софистициран и младешки изглед, овој бренд нуди фустанчиња во нежно розова боја, неизбежниот кус црн фустан и секси фустанчиња во црно-бело-сиви дезени. За оние кои се чувствуваат поудобно во панталони, тука се „морков„ панталоните со должина до глуждовите кои изгледаат исклучително модерно искомбинирани со интересна блуза и високи потпетици.
| | веќе видена

Share Доколку не сте љубителка на романтичните цветни дезени, сигурно ќе ви се допадне новата колекција на Мисони за пролет/ лето 2011. Модната куќа Мисони нуди геометриски принтови кои наликуваат на трајбали, како алтернатива за “бегство“ од морето чевли со цветни дезени. Уникатната колекција чевли сепак е и модерна, обоена во најмодерните бои за оваа сезона. Брендот Мисони со желба да се наметне како луксузен бренд подготви и рекламна кампања со актерката Литон Мистер, што секако го пробуди интересот на целокупната јавност. За сезоната пролет/ лето 2011, од оваа модна куќа нудат чевли на високи потпетици, сандали, рамни чевли и чевли со полна пета. Со разновидната понуда на чевли, Мисони обрнува внимание на елегантноста и софистицираноста, но истовремено и на функционалноста и удобноста на чевлите.
сите 2 | | | веќе видена

Share Диетата на база на свежо овошје ќе им одговара на сите кои сакаат на здрав начин да го исчистат организмот од токсини. Освен тоа, со помош на новата овошна диета за само пет дена ќе изгубите три килограми. Петдневната овошна диета ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот и да се ослободите од сите акутни инфекции, а воедно, а вашиот систем за варење ќе работи како подмачкан. Освен губењето на килограмите, долгорочната овошна диета ќе допринесе и за смалување на дигестивните или бронхијални проблеми, затвор и проблеми со жолчката. Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред да почнете да држите било каква диета која ќе трае повеќе од еден ден, консултирајте се со доктор. Прв ден Појадок: 100 г јагоди, двопек, кафе Ручек:200г цреши, варено јајце Вечера: 2 домати, 2 варени јајца, краставица, 2 парчиња двопек Втор ден Појадок: банана, двопек, кафе Ручек: 150 г јагоди, варено јајце, 2 парчиња двопек Вечера: 125 г варено јунешко месо, домат, јаболко и парче ...
| | веќе видена

Share Младите мажи и жени во нивните дваесетти години имаат повеќе шанси да доживеат сообраќајни незгоди како резултат на возење во пијана состојба отколку луѓето на било која друга возраст. Сепак, едно ново истражување покажа уште некои нови информации за тоа што е најверојатно дека ќе им се случи на жените кои пијат и возат: тие ќе бидат старолики, подобро образовани и разведени. Истражувачите од Универзитетот Нотингем ги разгледувале глобалните трендови во поглед на возењето во пијана состојба, па советуваат дека треба да се обрне особено внимание на луѓето кои возат пијани, а се во нивните дваесетти години. “Профилот на жената која вози пијана во денешно време, при што прави прекршок е најчесто: разведена, вдовица или одвоена од мажот и претходно имала помалку сообраќајни прекршоци од мажите на нејзина возраст“, велат истражувачите. Таквите жени најчесто имаат партнер или родители кои имаат проблем со алкохолот, ниски месечни примања, добро образование и имаат поголема шанса да го загубат партнерот кој ...
| | веќе видена

Share Во понеделникот, толку многу фанови на пејачката се обиделе да купат дигитална верзија од нејзиниот најнов албум, "Born This Way", што предизвикало отежнато функционирање на Amazon.com. Причината за тоа, велат од Amazon.com е огромниот интерес за новиот албум на Лејди Гага кој на денот на неговото објавување, 23 Мај можел да се набави во дигитална верзија за само 99 центи. Фановите на пејачката секако, не сакале да ја пропуштат неверојатната понуда, па сакале уште од првиот ден на излегувањето на албумот да ги преслушаат сите песни за кои се очекува дека ќе бидат огромни хитови. Сепак, оние кои го преслушале албумот на скала од 1 до 5 го оценуваат со средна тројка. Албумот има 17 песни, а покрај веќе познатите Born this way и Judas, еве ги останатите идни хитови: 1. Marry the night 2. Government Hooker 3. Americano 4. Hair 5. Scheiße 6. Bloody Mary 7. Black Jesus - Amen Fashion 8. Bad Kids 9. Fashion of His Love 10. Highway Unicorn (Road to Love) 11. Heavy Metal Lover 12. ...
| | веќе видена

Share На последното доделување на Billboard музичките награди, Бијонсе ја доби Милениумската награда и имаше многу ефектен настап со одлична визуелизација во позадината и танчери кои ја придружувваа. Таа кога ја прими наградата им оддаде чест на бившите членки на Destiny's Child, ЛеТоја Лакет и ЛаТавиа Роберсон, но испушти да ја поздрави италијанската пејачка Лорела Кукарини од која ја “позајми“ за видеото кое одеше во позадината за време на нејзиниот настап. Имено, Лорела имаше неверојатно сличен настап на кој изгледаше дека е во интеракција со визуелизацијата на екранот во позадината на фестивалот Сан Ремо во 2010 година. Погледнете ги двата настапи и самите направете споредба! Споредба на двата настапи Настапот Бијонсе на Billboard 2011 Настапот на Лорела Кукарини
| | веќе видена

Share ГОРСКА ВОДА и оваа година се вклучи во настанот НАПРЕД РОЗОВО 2011 ,со цел подигање на свеста за ракот на дојка како потенцијално излечива болест. Донирајте купувајќи розеви производи и учествувајте во големата розева прошетка! Продажба на розови производи од 23 мај (понеделник) на локациите пред Шмизла, Далметфу, ГТЦ, ТЦ Бисер, Клинички центар, УКИМ и низ градовите во Македонија! БИДИ И ТИ ДЕЛ ОД ОВАА ПРОШЕТКА И ДОБИЈ ГРАТИС ГОРСКА ВОДА! ДАТА:28 мај (сабота) 2011 ВРЕМЕ:11:00 часот ЛОКАЦИЈА: во Градски Парк пред “Школка” комерцијален текст
сите 9 | | | веќе видена

Share На глобално ниво, спроведено е истражување во кое луѓето се анкетирани на прашањето: Што би придонело да го оставите вашиот партнер? Во 10 од 15 земји во кои е спроведено истражувањето, домашното насилство е наведено како најсилна причина поради која анкетираните би го напуштиле својот партнер. Во преостанатите 5 земји, неверството би било најголема причина за прекин на врската, сметаат анкетираните. На светско ниво, бројките покажуваат дека и мажите и жените имаат разбирање за личните проблеми на партнерот- проблеми во семејството, кариерата, промени во личниот изглед (дебелеење, опаѓање на косата и сл.). Преведено во резултати, поради домашното насилство својата врска би ја прекинале 67% од анкетираните Французи, 57% од Австралијанците и Канаѓаните кои учествувале во истражувањето, 55% од Холанѓаните, 54% од Американците, 49% од Русите. Бразилците, Малезијците и Германците се најверојатно потолерантни, па 48% од анкетираните Бразилци и Малезијци не би простиле домашно насилство, а само 39% од ...
| | веќе видена

Share Малото бебе Сторм, третото дете на Кети Витерик и Дејвид Стокер ќе може да си одбере дали ќе биде момче или девојче кога ќе порасне. Неговите родители велат дека му ја оставаат одлуката нему, оставајќи му го правото на избор. Тие велат дека е тајна дали бебето Сторм е родено како момче или девојче. Парот има уште две машки дечиња- петгодишниот Џез и двегодишниот Кио, кои заедно со нивните родители молчат околу полот на бебето. Џез и Кио исто така имаат право да се облекуват како што ќе посакаат, па така Џез има долга коса која ја носи во три плетенки, а омилена боја му е розовата. Тој носи и розови фустанчиња и сукњички, а исто како и неговиот помал брат, Кио, често пати го помешуваат со девојче. Кио пак, ја обожува виолетовата боја и има средна должина на косата. Пред четири месеци, кога бебето Сторм дошло на овој свет, неговите родители им испратиле меил на своите роднини и пријатели во кој порачале: “Одлучивме засега да не го кажуваме полот на Сторм- како знак за оддаваање чест на слободата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Share За да изгледате помладо не мора да потрошите многу пари на козметички третмани и скапи креми (иако да не се лажеме, тоа секако не е на одмет). Еве неколку трикови кои можете да ги примените за да го добиете посакуваниот ефект: 1. Ако имате брчки околу очите, носете впечатливи и големи обетки. Тие ќе го одвлечат вниманието од сите недостатоци на лицето. 2. Носете облека која ја следи линијата на вашето тело и ја корегира вашата фигура. Избегнувајте премногу широки или премногу тесни парчиња облека. Во тесната облека нема да изгледате послабо, туку вулгарно, а во широката облека ќе изгледате дебело и запуштено. Секако, штиклите се најдобар сојузник на добриот изглед, па носете ги задолжително- барем оние од 3 центиметри. 3. Секогаш чистете ги и полирајте ги вашите чевли. Нечистите и изгребани чевли со искривени штикли оставаат впечаток дека сте остареле и дека ви е преку глава од се. 4. Носете добар градник. Кога градите ви се подигнати и имаат добар облик, вашата половина доаѓа до израз, а ...
| | веќе видена

Share Само неколку дена по објавата на видео спотот за песната “Run the world (Girls)“, на интернет протече уште една нова песна на Бијонсе, “'Till the end of time“. Официјалната фотографија за новиот албум на Бијонсе кој ќе се вика “4“ Албумот “4“, кој ќе биде четвртиот соло албум на Бијонсе ќе биде промовиран на 28 јуни, а кои песни ќе се најдат на него сеуште не е познато. Пејачката снимила шеесетина песни од кои дел ќе се најдат на новиот албум, а се шпекулира дека меѓу нив ќе биде и песната “'Till the end of time“. Оваа песна потсетува на хитовите на групата Destiny's Child, а комплетно ја надополнува приказната за албумот “4“ која започна со појавата на носечката нумера ритмичната и заразна “Run the world (Girls)“.
| | веќе видена

Share Погледнете како изгледале дел познатите личности на денот на својата свадба- можеби ќе добиете идеја околу тоа како би изгледала вашата венчаница! Елизабет Тејлор Холидувската дива Елизабет Тејлор првпат се омажи во 1950 година со хотелиерот Конрад “Ники“ Хилтон на раскошна церемонија. За таа прилика таа носеше свилена струкирана венчаница која тогаш чинела неверојатни 1.500 долари (денешни 14.000 долари), подарок од филмското студио МГМ. Грејс Кели Преубавата холивудска актерка Грејс Кели се омажила со Принцот Рение од Монако во фустан опсипан со бисери, со чипкани долги ракави. Венчаницата била подарок од филмското студио МГМ и била креација на дизајнерката на сценски костуми Хелен Роуз. На неа работеле 36 шивачки кои за шест недели ја создале венчаницата од соништата со чипка со дезен од рози, свила и тул. Лејди Дијана Спенсер Венчаницата од бајките ја носеше токму таа- Лејди Ди, на денот на свадбата со Принцот Чарлс во 1981 година. Свилениот фустан на најомилената принцеза имаше пуфчести ракави, ...
| | веќе видена

Share На Billboard наградите сите ѕвезди не беа совршено облечени- или барем соодветно со приликата. Еве неколку неуспешни обиди за оставање впечаток на црвениот килим. Ники Минаж Светло синиот припиен проѕирен костум самиот по себе е кичест и не веруваме дека има некој кој би рекол дека ова парче облека е убаво. Уште пострашна е целокупната слика: Ники Минаж во него. Овој костум ни најмалку не и ласка на облините на пејачката кои дополнително се акцентирани со сребрени светкави детали. За косата- нема потреба од коментар: розева со бел корен, ниту модерна ниту привлечна. Кеша Кеша имаше обид да изгледа повеќе како средена девојка, отколку како бесно панк-рок девојче, но резултатот беше крајно поразителен. Креацијата која ја носеше таа беше во најмала рака чудна и никако не и ласкаше на нејзиното тело. Со чевлите се заврши хорор- изгледот на Кеша. Тие воопшто не одговараа на “креацијата“ која таа ја носеше. Мери Џеј Блајџ Фустанот со анимал принт и ласкаше на фигурата на Мери Џеј Блајџ, ...
| | веќе видена

Share На доделувањето на музичките награди Billboard на црвениот килим продефилираа голем број познати имиња облечени во впечатливи дизајнерски креации. Погледнете кои ѕвезди беа најубаво облечени во оваа прилика: Бијонсе Бијонсе беше облечена во елегантен и истовремено и сексипилен црн припиен фустан со длабоко деколте кој имаше само еден впечатлив детал- сребрено црна апликација на цвет со кристали. Нејзиниот изглед беше комплетиран само со еден пар огромни обетки во сребрена и црна боја. Ријана Запомнете: Во што и да биде облечена Ријана, бидете сигурни дека е дотерана по последна мода. Таа носеше бело палто, бели панталони и бела кошула кои создадоа одличен контраст со јако црвената боја на коса која во моментот ја има пејачката. Панталоните се последен моден хит- широки, со должина до глуждовите, а палтото го дополни целокупниот лежерен изглед. Тејлор Свифт Младата пејачка Тејлор Свифт изгледаше прекрасно во светкав златен фустан без прерамки со благо прекршена коса во стилот на стариот ...
| | веќе видена

Share Рос од серијата “Пријатели“ стана татко, овојпат и во вистинскиот живот! Актерот Дејвид Швимер и неговата сопруга Зои Бакман на 8 мај станаа родители на малата Клео Бакман Швимер. Зои Бакман се породила со царски рез во Њујорк пред две недели, но таа и нејзиниот сопруг одлучиле да ја зачуваат веста за детето во првите неколку недели. Сепак, тие одлучија да им ја соопштат на пошироката јавност нивната среќна вест и објавија и слика со преслаткото мало темнокосо девојченце Клео. 44- годишниот Дејвид изјави дека бил воодушевен кога неговата сопруга, фотографката Зои Бакман му соопштила дека ќе стане татко. Дејвид и Зои се запознале во Лондон во 2007 година кога тој го режирал филмот “Run, Fat Boy, Run“, а лани во јуни се венчаа на тајна церемонија. Кога Дејвид ја запознал Зои, таа работела како келнерка која во моментот ја послужувла неговата маса во лондонскиот клуб “Cuckoо“. Набргу по нивното запознавање, Зои се преселила од Лондон во Лос Анџелес за да живее со Дејвид. Своевремено, Дејвид изјавуваше ...
| | веќе видена

Share На вчерашното доделување на Billboard наградите за 2011 година кое се одржа во Лас Вегас, триумфираа Џастин Бибер и Еминем кои успеаа да освојат по дури 6 награди. Покрај наградите, изведувачите успеаа да приредат незаборавно шоу со одлични настапи за кои уште долго ќе се зборува. Највпечатливите настапи на вечерта: Ријана и Бритни- “S&M“ Помеѓу најатрактивните настапи на вечерта, секако се вброи настапот на Ријана и Бритни Спирс кои заедно ја изведуваа песната “S&M“. Ријана беше облечена во бел, а Бритни во црн провокативен костум, а двете пејачки сексипилно се обвиваа околу шипките кои беа поставени на сцената- се во согласност со песната која ја изведуваа. Инаку, интересен е фактот дека Ријана го испеа својот дел од песната во живо, а Бритни очигледно само отвораше уста, со што повторно ги покрена шпекулациите околу нејзините вокални способности. Бијонсе- “Run the World (Girls)“ Бијонсе имаше спектакуларен настап со интересна кореографија за најновиот сингл Run the World (Girls), уште еднаш ...
сите 3 | | | веќе видена

Share Прв пат се мажеше во матично, втор пат имаше аргентинска прослава, а викендов се одржа и третата свадбена прослава со канадскиот пејач Мајкл Бубле во хотелот Пан Пацифик во Ванкувер. Луисана Лопилато уште еднаш му кажа “да“ на пејачот Мајкл Бубле, овој пат во неговата родна земја- јави британски Дејли Мејл. На свадбата присуствувале 500 најблиски пријатели и семејствата на вљубената двојка. Луисана Лопилато, или кај нас попозната како Миа Колучи од хит серијата “Млади бунтовници“ носела елегантен крем фустан од сатен со корсет опсипан со бисери кој ја следел линијата на нејзиното совршено тело. Нејзината коса била навиткана и собрана во нежна невестинска фризура, а шминката била ненападна, за да се истакне нејзината природна убавина. Иако семејството на Луисана веќе го прослави нејзиниот брак со Мајкл Бубле во Аргентина на 2 Април, тие дојдоа и во Канада на втората свадбена веселба. “Обајцата сме нервозни и возбудени. Ова е уште еден изговор за да ја прославиме нашата љубов, да ...
| | веќе видена

Share Оваа недела ќе се потсетиме на некои актери кои имале улога на вампири во филмови или ТВ серии, а кои без сомнение го привлекуваат вниманието на женскиот дел од публиката со својот секси изглед. 1. Robert Pattinson Моравме да почнеме од најсекси мажот на планетата за 2010 година- актерот врз чија кариера несомнено ќе остави белег неговата улога на вампирот Едвард Кулен во екранизацијата на книгата на Стефани Мајер, Twilight и нејзините продолженија New Moon, Eclipse и The Twilight Saga: Breaking Dawn. Последниот дел, The Twilight Saga: Breaking Dawn ќе биде во два дела од кои за првиот премиерата е закажана за 18 ноември 2011 година, а вториот ќе можеме да го гледаме дури во ноември, 2012 година. Според странските медиуми, тој е сеуште во врска со својата колешка, Kristen Stewart, но тоа секако нема да го промени фактот дека Robert е неверојатно секси. 2. Kellan Lutz Младиот американски актер Kellan Lutz се појави во улогата на вампирот Eмет Кулен во Twilight приказната и не остана ...
| | веќе видена

Share Искреното пријателство и забавната игра не познаваат граници, а доказ за тоа се животните. Сигурно не би ви паднало на памет дека мачките би можеле да другаруваат со бувови, но еве видео-снимка која го покажува токму спротивното. Мачката Фум и бувот Греба живеат во Шпанија, а погледнете како ги поминуваат своите денови.
| | веќе видена

next