Како што забележа камерата на српски Курир, Цеца беше облечен во лежерна комбинација од фармерки и маичка. Комбинација во која не сме навикнати често да ја гледаме. Балканската турбофолкерка Светлана Разњатовиќ Цеца денеска како и повеќето граѓани на Србија, излезе и го оствари своето граѓанско право. На денешните избори за претседател на Србија, таа гласаше на изборно место во Дедиње. Цеца на гласањето се појави заедно со своите две деца, ќерката Анастасија и синот Велјко. Како што забележа камерата на српски Курир, Цеца беше облечен во лежерна комбинација од фармерки и маичка. Комбинација во која не сме навикнати често да ја гледаме.
сите 24 | | | веќе видена

“Навистина е многу лошо… Кога би проговорил, би се зборувало за тоа на сите страни!” Еркан Петеккаја кој ја има главната машка улога во серијата “Парампарче” го изјави ова за Нурѓул Јешилчај, која ја толкуваше улогата на Ѓулсерен во хит серијата. Се прашувам, што тоа направила Нурѓул? Всушност, што е толку лошо за да би се зборувало за тоа на сите страни? Мора нешто ужасно да криела, мора да има некоја маана. Или порано ја имала. Како што и било напишано во сценариото на серијата, Нурѓул сметала дека двајца заљубени мора понекогаш да се бакнат, а Еркан на тоа реагирал со зборовите “Тебе посебно те интересираат тие бакнежи! Ти си навикната на такви работи!” Одбивал да снима бакнежи. Еден од изговорите бил тоа дека наводно на конзервативната публика во Анадолија ќе им биде непријатно да гледа такви сцени. Нурѓул е самохрана мајка на дете од 11 години. Веќе не сакаше да молчи по повод тврдењата на Еркан Петеккаја. “Јас не сум лесен плен!” рече и раскажа сѐ во едно интервју. Во интервјуто кое следи, Нурѓул ...
сите 90 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на медиуми упати жестоки критики на адреса на СЈО за начинот на кој ги водат постапките, особено против Сеад Кочан сопственикот на ТВ НОВА и други провладини новинари, сметајќи дека на овој начин директно застанеле на страната на Зоран Заев. Во соопштението кое МАН го објави се содржат бројни политички дисквалификации и реторика која веќе долго време ја користи ВМРО-ДПМНЕ. „Веќе никој во јавноста нема дилема дека СЈО и СДСМ соработуваат и имаат исти цели и задачи откако СЈО ги ослободи од одговорност Зоран Заев и Зоран Верушевски, а отвори процеси против сопственикот на ТВ Нова Сеад Кочан, главниот уредник на најголемиот македонски медиум Сител Драган Павловиќ Латас, како и главниот уредник на Вечер и уредник во Сител Ивона Талевска. Веќе никој нема дилеми дека СЈО не е дел од правосудниот систем во Македонија, туку е казнена експедиција на една партија и еден човек – на СДСМ и Зоран Заев откако самите се дефинираа и то го потврдија тоа сметајќи дека милионските криминали и корупција ...
сите 34 | | | веќе видена

Google лансираше нова надоградба на Google Maps која ќе ви помогне да ги избегнувате казните за паркирање. Имено, новата надоградба ви овозможува да го обележите својот автомобил, откако ќе се вклучи тајмерот кој одбројува колку време имате до истекот на паркингот. Кога ви истекува времето за паркирање, апликацијата ќе ве предупреди за тоа. Засега истата е достапна само на уредите со Android оперативен систем, а до крајот на годината ќе биде достапна и за другите оперативни системи.
сите 4 | | | веќе видена

Несекојдневна сцена се случи на одбојкарски натпревар во Јапонија, откако двајца играчи од спротивни тимови започнаа да се туркаат. На Ол-стар натпреварот во Јапонија, играчите од противничките тимови Чејсер Ју Јамамото и Такуја Такамацу се искараа, а расправата кога се чинеше дека ќе се претвори во тепачка, на изненадување на сите- тие се бакнаа во уста.
сите 3 | | | веќе видена

Родената сестра на мајката на Јелена Карлеуша Дивна Карлеуша за која ретко кој знае. Имено, Дивна Карлеуша има родена сестра Данијела, која никогаш јавно не се експонирала. Поранешната водителка, мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша на Инстаграм неодамна споделила фотографија со родената сестра. Обожавателите по споделувањето на оваа фотографија буквално го прегореа интернетот со коментарите дека Јелена Карлеуша е слика и прилика на нејзината тека, -Мојата сестра мојата гордост – напишала Дивна.
сите 14 | | | веќе видена

Инфекцијата со хламидија се смета за „тивка“ болест, затоа што кај 75-80 отсто од инфицираните жени и 25-50 отсто од инфицираните мажи, не постои јасна или никаква симптоматика на болеста. Хламидија (Chlamydia Trachomatis) е бактерија и предизвикувач на една од најзастапените сексуално преносливи болести, како кај жените така и кај мажите. Инфекцијата со хламидија се смета за „тивка“ болест , затоа што кај 75-80 отсто од инфицираните жени и 25-50 отсто од инфицираните мажи, не постои јасна или никаква симптоматика на болеста. Последиците ако не се лекува може да бидат опасни и да доведат до трајно оштетување на репродуктивниот систем и кај жените и кај мажите или да предизвикаат траен стерилитет . Како се пренесува? Хламидијата се пренесува преку вагинален, анален или орален сексуален однос или преку вагинално породување од мајката на детето. Првите симптоми може да се појават дури по 1-3 недели од инфекцијата, а за тоа време инфицираниот, не знаејќи ја својата состојба е опасен како преносител на оваа ...
сите 2 | | | веќе видена

Музиката е посебен свет, империја која опстојала колку и човештвото на оваа планета! Оставете ја музиката надвор од политиката и лепењето етикети. Музиката е безвременска, не познава религија, нација, јазици, а посебно не негативци. Јас сум Македонка, пеам на Македонски јазик, говорам Македонски јазик. Но, пеам и на многу други јазици и ќе продолжам со тоа, учејки и нови јазици, никаква местенка нема да ме спречи во тоа. Секое мое телевизиско гостување надвор од Македонија го користам за промовирање на Македонскиот јазик. Секогаш пеам песни создадени од наши домашни автори. Секое мое телевизиско гостување говорам на Македонски јазик, за разлика од многу “патриоти”. Кога тие одат надвор или им пишува ФИРОМ или на интервјуа се трудат да зборуваат друг јазик, а не својот, Македонскиот. Три години ми требаше да ја прифатам понудата од Пајнер (Payner). Кога решив дека ќе го направам тоа го направив со Македонска песна од Македонски автори и видео спот сработен со Македонска продукција. Како некој што повеќе од 20 ...
сите 10 | | | веќе видена

Трки со автомобили и мотори на булеварите и улиците во главниот град, дрифтање со возила на паркинзи во центарот на градот и докажување“фраерлук„ и билдање на сопственото его е нешто кое се почесто го гледаме на улиците. Како и секоја измината година така и оваа, започна „сезоната“ на тркачите со автомобили и мотори на најголемите и најфрекфрентните булевари и улици во Скопје. Постојано пристигнуваат поплаки од граѓаните, кои се почесто постираат слики и видеа на социјалните мрежи за однесувањето на оваа категорија на граѓани, а граѓаните се погласно говорат за проблемот со кој се соочуваат со години наназад. Булеварот „Партизански Одреди“ е местото каде најчесто се појавуваат тргачите кои во доцните часови беснеат со своите мотори и автомобили. Покрај тоа што ги возменируваат жителите на овој дел на градот, граѓаните се плашат за сопствениот живот движејќи се во тој дел од градот, бидејќи кога се случуваат трките се вози со премногу голема брзина и не се почитува ниту еден сообраќање пропис. -Ова е веќе ...
| | веќе видена

Станарите во шоуто „Парови“ стануваат сѐ по диви.Камерите снимаат а желбата за секс е голема па секој се снаоѓа како знае и умее. Најпознатата станарка Миљана Кулиќ му пружи секси масажа на својот партнер, додека на другиот кревет исто така се подготвуваа за игра под чаршафите. Погледнете како се забавуваат.
сите 3 | | | веќе видена

Натпреварувачката во „Пинкови ѕвезди“, атрактивната Сара Релјиќ, се појави во провокативен црвен дустан и го воодушеви жирито со прекрасен вокал, а на нејзината исклучителна појава не можеше да одолее ни водителот Милан Калиниќ. Сара ја одбра песната „Ружица си била“, голем хит од „Бело дугме“, и го воодушеви жирито, а изгледа и Калиниќ. Водителот се понуди да биде нејзин принц, а Сара накратко му ги сруши сништа… „Имам веќе свој принц“, му одговори прекрасната русокоса со шармантен стил, што никој не очекуваше. Погледнете го нејзиниот настап:
сите 2 | | | веќе видена

Девојката само сакаше за своето момче да изведе стриптиз, но од непознати причини, снимката заврши на интернет па заносниот танц го видоа 4 милиони.
сите 7 | | | веќе видена

A Palestinian woman waits behind barbed wire for permission to cross Qalandiya checkpoint near the West Bank city of Ramallah early September 18, 2009, as she tries to reach the al-Aqsa mosque in Jerusalem on the fourth and last Friday of the Muslim holy month of Ramadan. Muslims around the world abstain from eating, drinking and sexual relations from sunrise to sunset during Ramadan, the holiest month in the Islamic calendar. REUTERS/Yannis Behrakis (WEST BANK RELIGION POLITICS IMAGES OF THE DAY) – RTR27ZJC И последните напади на Ердоган на Германија и Холандија кои ги нарече нацистички режими, само затоа што не му дадоа својата исламистичка револуција да ја пресели на европско тло, се дел од таа војна. Тој таа војна веќе ја води тука пред нашиот нос, во БиХ: Ердоган де факто е вистински лидер на Босанците, а не Изетбеговиќ. Никогаш нема да ја заборавам сцената кога при посетата на Србија го посети Нови Пазар, а Босанците, како на Тито му мавтаа френетично со турски знамиња и го скандираа неговото име. За ...
сите 2 | | | веќе видена

„ЈП ’Водовод и канализација’ Скопје голем број на граѓани ги шокираше со таканаречени вонредни фактури, чии износи достигнуваа до неколку стотици илјади денари. Најекстремен случај е фактура со износ од над еден милион денари. И покрај сите укажувања дека не постои законски основ за издавање на вакви фактури, ова јавно претпријатие не прифати ниту едно укажување на Народниот правобранител, туку продолжи со праксата на работење надвор од законите, а противзаконското работење продолжува и оваа година. Пред неколку дена отворивме постапка за граѓани кои добиле вонредни сметка за вода за еден месец од над милион денари, а друг за околу два милиони денари. Се прашувам каде е крајот на самоволието и противзаконското работење на раководството на ЈП ’Водовод и канализација’“, вели Народниот правобранител Иџет Мемети. Минатата година, канцеларијата беше затрупана со претставки од незадоволни корисници на „Водовод“ меѓу кои голем број имаа добиено вонредни сметки. Во педесеттина предмети правобранителот утврди дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката Ана Николиќ, одлучи да пред пораѓањето го среди својот стан на Вождовец во кој живее со мажот Раста, и двајцата, како што се зборува за реновирањето ќе потрошат 20.000 евра. Ана не сака било што да препушти на случајот, и планира да до 1 јуни ги завши сите работи во куќата. „Ана се договорила со мајсторите да целосно го реновира станот. Во моментов имаат две големи соби, а наскоро им стигнува и налседник, па Раста и таа сака да ја преградат едната просторија, и направат две спални. Така ќе мајсторите ќе мора да ги променат ѕидовите, а подоцна да ги заменат прозорите и да го средат паркетот. Според некоја груба проценка, за сето тоа мораат да искешираат околу 20.000 евра“, наведува извор близок до Ана и Раста и додава дека пејачката веќе одбрала кревет за бебето, плакар, количка и останатата бебешка опрема. „Поради вишокот на килограми, на Ана и скокна холестеролот, па докторите и рекоа дека мора да поведе сметка на исхраната. Ја советувале да ги намали слатките и тестото, а да повеќе јаде овошје и ...
сите 12 | | | веќе видена

Cе повикува на бојкот на сите концерти на пејачката Елена Велевска кои се закажани во Австралија. Нашинците во Мелбурн се навредиле поради тоа што за време на гостувањето на Велевска во бугарска емисија, таа песните како Кажи кажи облаче ле бело и Јовано Јованке ги нарекува бугарски песни. Неверојатно- Елена Велевска најдобрите стари Македонски песни ги направи бугарски – Радио Илинден повикува бојкот за нејзините концерти во Австралија. Вакви будалетинки излегувале многу во минатото но никој не очекуваше ова ќе се случи од фолклерката Елена Велевска ,таа за бугарската телевизија Планета изјави цитираме: Во Австралија многу се пееле бугарските песни Јовано јованке, Ај кажи, кажи облаче бело….. Радио Илинден повикува Фолклерката Елена Велевска да е се извини на македонската јавност а и истовремено бидеќи моментално Елена Велевска е на турнеја во Австралија повикуваме да се бојкотираат концертите и еднаш засекогаш да се престане со вакви антипропаганди против Македонија, Македонскиот Народ, Култура и Музика. ...
сите 12 | | | веќе видена

Иако на огласите за недвижности се нудат станови и по багателни цени во гланиот град, тие со месеци стојат непродадени.Според агентите за недвижности иста е ситуацијата и со новите станови што се продаваат. Од агенциите велат дека во ваква ситуација каква што е политичката воопшто не треба да се зборува за продажба на станови. На пример, стан во Чаир од над 70 метри квадратни со месеци се нуди по цена од 30 илјади евра, но и со вака ниска цена никој не го купува. Сепак, дека се не е толку мртво на овој пазар покажуваат последните статистички податоци за градежништво од јануари годинава. Додека продажбата стагнира, статистиката покажува дека изградбата на нови станови продолжува. Податоците велат дека во јануари годинава ќе се градат 221 стан со вкупна површина од 15.696 метри квадратни. Најмногу станови, односно половина од нив, и понатаму се градат во Аеродром (115), а на второ место по изградба на станови е општинаКисела Вода (35). Сепак, иако во метрополата изградбата на станови во метрополата е во ...
сите 11 | | | веќе видена

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот организам. Во продолжение прочитајте го рецептот за приготвување на мешавината од три моќни состојки кои кога ќе се спојат заедно делуваат магично, што не е случај ако се консумираат одвоено. Формулата потекнува од Германија и веќе ја користат голем број луѓе ширум светот! Лекот содржи три состојки: лук, лимон и ѓумбир. Потребни состојки: 2 литри дестилирана вода 4 органски лимони со кора 4 главици лук 4 см корен од ѓумбир Постапка: Добро измијте го лимонот и исечете го на парчиња. Исчистете го лукот и излупете го ѓумбирот. Сите состојки добро сомелете ги во блендер и миксајте се додека да добиете хомогена смеса. Добиената мешавина ставете ја на оган и постапено додавајте вода и мешајте додека да започне да врие. Во тој момент тргнете од оган и оставете да излади. Процедете ја мешавината и складирајте во стаклени ...
сите 10 | | | веќе видена

Аперкатот на Сергеј го прати во „светот на бајките“ и Чејс безуспешно се обидуваше да стане. На русинот Сергеј Харитонов му беше доволна една рунда и еден брутален удар да заврши работа против американецот Чејс Гормили.Во борба од ММА верзијата. Аперкатот на Сергеј го прати во „светот на бајките“ и Чејс безуспешно се обидуваше да стане. Овој нокаут навистина мора да го погледнете.
| | веќе видена

Голем број на уметници кога ќе се појават пред тешкото жири имаат мака да објаснат со што тоа тие се занимаваат и заработуваат за живот. Неговиот одговор беше дека ги учи децата на акробатски движења, што пак погрешно беше протолкувано од страна на жирито. Откако се пошегуваа на негова сметка, тој им покажа заби. Вело ги покажа своите способности. Тоа што го стори со своето тело е неверојатно. Ги собра најгласните овации, а погледнете и зошто…
сите 3 | | | веќе видена

next