Со големо задоволство Вип најавува збогатување на своето портфолио во мобилната телефонија со четири нови постпејд тарифни модели прилагодени кон комуникациските потребина секој член од семејството. Новото Vip Family тарифно портфолио нуди можност корисниците да уживаат во долги разговори, интернет со 4G брзина и тоа со намалена месечна претплата, засекогаш. VipFamily се состои од четири тарифни модели и тоа: VipFamily Hype, Vip Family Hero, Vip Family Hero+ и Vip Family Senior.Сите оние кои сакаат да се постојано онлајн со 4G брзина можат да го изберат супер атрактивниот VipFamily Hype тарифен модел, а со избор на Vip Family Hero или Vip Family Hero+ корисниците добиваат неограничени разговори и СМС пораки кон сите национални мрежи како и 4G интернет. “НашeтоVip Family портфолио е совршен избор за корисницитена мобилната телефонија и уверен сум дека во богатиот избор на тарифни моделисекој член од семејството ќе го пронајде совршениот пакет што ќе одговара дури и на оние со најспецифични комуникациски ...
сите 11 | | | веќе видена

Скратување на времетраењето на техничкиот преглед на возилата на десетина минути и негово драстично поевтинување ќе овозможи замената на класичната проверка на автомобилите со контрола со ИТ уред, која произлегува од новите европски директиви. Македонија ги почнува подготовките за преминување на новиот, поефикасен начин на вршење на техничкиот преглед, кој освен предностите што им ги дава на сопствениците на возила, влијае и на подобрување на безбедноста на собраќајот и на зачувување на животната средина, а и ги елиминира субјективните влијанија. Пред неколку дена во Скопје беа презентирани новините во техничкиот преглед на возилата содржани во директивите на ЕУ, како и начинот на кој работи ИТ уредот за технички преглед, кој ги дава сите податоци за автомобилот, од функционирањето на воздушните перничиња, па до исправноста на неговите највитални делови. Во техничкиот преглед ќе се користи адаптер, со кој без ставање на возилото на некои компликувани уреди, како на пример кочниот тестер, за неколку секунди ...
сите 8 | | | веќе видена

Менаџерот на Северина, Томица Петровиќ за српските медиуми не сакал да потврди, ниту да демантира дека неговата соработничка е во блажена состојба. -Северина не потврди дека е бремена, како што пишуваат некои медиуми. Тоа се деликатни и приватни нешта и морате да имате разбирање за тоа. Кога ќе биде време, сигурно ќе дознаете, изјавува Томица за српски „Блиц“. Потсетуваме, како што пишува магазинот „Hello“, Северина со сопругот Игор го чека првото дете и наводно е во третиот месец од бременоста. Инаку, ова не е првпат да се појават вакви информации, истите протекоа и минатата година кога се венчаа Игор и Севе. Ако е точно, вистината сама ќе излезе на виделина.
сите 14 | | | веќе видена

Пејачката Сандра Африка го објави новиот спот за песната „Пијана“, кој веднаш по поставувањето на Јутуб предизвика големо внимание. За разлика од предходните спотови, Сандра не е разголена, но тоа секако не ја спречи да го напрчи задникот и со мешање да ги доведе мажите до лудило. Погледнете го видео спотот за песната „Пијана“:
сите 14 | | | веќе видена

Знаете ли дека секоја жена има менструален циклус околу 450 пати во својот живот? Без разлика дали ни се допаѓа или не, тоа е факт во животот на жената. Треба да имаме на ум, меѓутоа, дека промените во него можат да насочат кон постоење на одредена состојба во организмот. Корисно е да знаеме уште некои факти поврзани со менструалниот циклус. 1. Може да не ни се потребни биотампони Ако сме склони кон иритација на кожата во интимната област, биотампоните може да се најдобар избор, бидејќи во нив не се содржат мириси и бои. Кога случајот не е таков, сепак, можеме да користиме и обични. Според Администрацијата за храна и лекови во САД во нив можат да се најдат само траги од хемикалии, а тие носат незначителен ризик од негативни ефекти врз здравјето. 2. Менструација може да се влоши во периодот пред менопаузата Пред да застане, менструацијата може да стане подолга и раскошна, тврдат истражувачите од Универзитетот во Мичиген во САД. Тие следат повеќе од 1.300 жени, кои се на возраст меѓу 42 и 52 години, и дошле до ...
сите 3 | | | веќе видена

Водителката Милена Антовска, која во месец мај ќе го изговори судбоносното “да”, веќе е во четвртиот месец од бременоста и вели дека е пресреќна што наскоро ќе стане мајка. Иако е во блажена состојба, атрактивната Милена тврди дека нејзините животни навики воопшто не се променети, а трудничкото стомаче едвај се забележува со оглед на тоа што е поприлично витка. – Она што го практикував пред да останам трудна, го правам и сега, воопшто нема разлика. Се хранам здраво, внимавам што внесувам во организмот и сум поприлично активна. Единствено спијам малку повеќе од вообичаено и ноќните излегувања ми се сведени на минимум”, откри Антовска. Полот на бебето се уште не се знае, но водителката потајно посакува да роди девојче. – Желба ми е да биде девојче, но што и да е, само да биде живо и здраво, тоа е најважно”, заклучи Милена.
сите 7 | | | веќе видена

Познатата турска актерка Мерјем Узерли, во текот на минатиот викенд, престојуваше во Будимпешта, во апартманот на Светлана Цеца Ражњатовиќ. Заводливата Хурем која престојуваше во вип апартманот на хотелот “Aquaworld Budapest Resort” го носи името на српската ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ. Луксузниот хотел посебно ја воодушевило нејзината ќерка Лара, која допатувала со Мерјем во главниот град на Унгарија. Преубавата турска актерка, популарната Хурем пред неколку години беше во овој хотел, и уште тогаш го најави своето повторно доаѓање. Еден од најголемите европски затворени аква паркови и базени со термални води тогаш беа затворени само за Мерјем и нејзината екипа, а водената забава траела до доцна во ноќта … Инаку, овој хотел е омилен меѓу туристите од Србија и регионот, поради својата содржина, а и многу српски ѕвезди својот одмор го поминуваат токму во овој хотел, па така чести гости се Сека Алексиќ, Гоца Тржан, Леонтина, Александра Радовиќ и бројни други пејачи, актери, спортисти …
сите 10 | | | веќе видена

Трифун Костовски, екс градоначалникот на Скопје и актуелен претседател на Здружението за општествено економски просперитет Човекот пред сѐ, се најде погоден од препукувањата на пратениците Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ и Петре Шилегов од СДСМ за историјата на егејските бегалци, алудирајќи на една негова несреќна изјава во дебатната емисија Клик Плус каде сакаше да алудира на еден политичар со егејско потекло, а не на целиот народ. По жестоката расправа во Собранието каде тој беше споменат, еве го неговиот одговор напишан до две отворени писма. Господине Димовски , Ние сме сограѓани, вие по место на раѓање и живеење, а јас како почесен. Многу добро ви се познати критериумите за да се добие таквиот статус на почесен граѓанин во еден град. За прв и последен пат ви укажувам, јас сум Македонец и за мене, кој било Македонец, на која било точка на земјината топка, е мој Македонец. Не импутирајте нешто кое не постои во моето дејствување и карактер и не ја негирајте љубовта кон мојот народ. Потекнувате од градот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Станува збор за возилата кои се погодени со грандиозниот скандал Дизелгејт и кои компанијата ги откупува од сопствениците. Со кампањата за откуп на дизел моделите на Volkswagen се опфатени околу 475.000 возила. Во моментов, на огромни паркинзи под отворено небо се прибрани приближно една четвртина од нив или околу 120.000 автомобили. Германската компанија ги складира автомобилите на три огромни паркинзи. Едно место е стадионот Silverdome во државата Мичиген, потоа во поранешна база на воздухопловните сили во Калифорнија и во пристаништето во Балтимор. Како изгледаат во моментов овие три места. Спектакуларно и силно импресивно. Уште поинтересно е тоа што во случајот Volkswagen не знае што да прави со вратените автомобили. Се проценува дека околу 70 000 од нив ќе добијат реновиран програмски софтвер, по што тие ќе можат да се вратат на патиштата во САД. Тие ќе бидат продадени по евтина цена Но, што ќе се случи со останатите 400.000 возила? Една од веројатностите е дека овие речиси нови автомобили ќе бидат ...
сите 8 | | | веќе видена

Од пропаднати метрополи, до гратчиња од само педесетина жители, сите тие сакаат било кој да дојде да живее. Ако сакате да го промените ритамот и ви досадила монотонијата на вашиот град, зошто не се преселите. Секако, преселувањето е стресно и скапо, но има и такви места кои дури и ќе ви платат да се доселите кај нив. Алјаска Ако сакате темни зими и многу голо тло, преселете се на прекрасната Алјаска. Поради климата и оддалеченоста, таа со задоволство ги поттикнува граѓаните да се доселат. Секој жител на Алјаска добива 2000 долари само затоа што живее таму. Дури и новороденчињата ја добиваат таа сума на пари. Затоа, ако ви се допаѓаат планините, ледниците, рибарството и лета кои не надминуваат 18 степени Целзиусови, размислете за живот на северот. Балтимор Уште еден град кој има проблеми со криминалот е Балтимор. Прогласен е за седмиот најопасен град во САД, а станал славен и по бруталната серија Жица. На потенцијалните доселеници им нудат 5 000 долари за купување на недвижнини, а ако сакате да купите ...
сите 27 | | | веќе видена

Откако од вчера почна да се шири на долго и широко веста дека Северина е трудна во третиот месец, во меѓувреме се појави и нејзин нов видеозапис. Станува збор за песната „Отров“ ( Otrove) во дует со колегата Јала Брат, која ќе се најде на новиот албум, како и песната „Као“ која излезе пред неколку недели. Брз ритам со љубовен текст, а спотот е современ. Хрватската пејачка изгледа како права бомба. Во секси изданија таа плени со нејзината беспрекорна убавина. Уживајте:
сите 15 | | | веќе видена

Оваа сабота во „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше 25 годишниот Јасмин Алиевски од Скопје. Тој се најде во дуел со неговиот противник од Босна и Херцеговина. Отакако, двата кандидати отпејаа, публиката беше на нозе, а жирито воодушевено. Момците поминваа директно во следниот круг. Погледнете го нивниот настап во видеото подолу, а на македонската телевевизија ќе имате прилика да го гледате во некоја од следните емисии.
сите 3 | | | веќе видена

Седумнаест годишниот Дерин Блеквел бил дијагностициран со две форми на канцер, бил зависен од морфин поради силната болка. По години минати во болница, најпрво лечен од леукемија, која му била дијагностицирана кога имал само 10 години, а потоа и редок вид на Лангерхансов клеточен сарком, вид на малигна хистиозитеоза. По неколку оперативни зафати, меѓу кои и трансплантација на коскена срцевина, докторите кренале раце. Во тие моменти, се чекало денот кога младиот Дерин ќе ја изгуби битката со болеста. Мајката Кели раскажува за моментите кога добивал јаки напади и молел да му дадат седативи. Неговите напади биле слични на зависник од хероин, тој станувал агресивен и гневен. Токму пред неговиот 14-ти роденден, мајката се одлучила сама на своја рака да му даде Бедрокан, олеснувач на болка врз база на канабис. Иако докторите го одбиле предлогот, бидејќи оваа супстанца не била испитана врз деца, таткото Симон успеал да дојде до оваа дрога. Инаку канабисот е дрога од класа Б, чија употреба е нелегална и се смета за ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога Мурат Карлеоглу (30), земјоделец од турската провиниција Ајдин, се враќа од нивата, цело село знае за тоа. Имено, тој потрошил 7.000 турски лири (приближно 1.800 евра) за најсовремено музичко озвучување кое го вградил во својот трактор. Селанецот е главна атракција на нивата, каде што малку веселба никогаш не пречи никому. Тракторот модел „Маси Фергусон 266-Ге“ и претходно имал доста солиден стереосистем, но ексцентричниот фармер не бил задоволен од „количината“ децибели коишто тој ги произведува, па затоа решил да го надгради со звучници со поголема моќност, грамаден субвуфер, поддржан од уште помоќни засилувачи. Интересот на медиумите го натера Мурат да подразмисли и за бизнис можностите, кои му ги отвора популарноста. Тој во една прилика изјави дека има идеја да го издава својот трактор под наем, за свадби и други свечености.
сите 2 | | | веќе видена

Несудената снаа на Цеца, поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, манекенката Ана Цакиќ и тоа како сака да провоцира. На својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во кратка маичка од која делумно ги покажа голите гради одоздола – предизвик кој во последен период девојките го обожаваат. Атрактивната русокоса доби низа комплименти на сметка на физичкиот изглед, а момците беа посебно воодушевени од бујната предница.
сите 13 | | | веќе видена

Преку кулинарската емисија со хуманитарен карактер „Вип сезона“ водителот Ване Маркоски влезе во многу домови на познатите личности кои пред камера ги покажаа своите вештини во кујната. Овој пат, вратата од својот дом ја отвори пејачката и годинешна евровизиска претставничка Јана Бурческа. Па така, Ване на својот Фејсбук не заобиколи да објави едно кусо видео и да најави дека во следните емисии гледачите ќе имаат можност да ја видат Јана како готви и каков специјалитет ќе приготви. Имено, додека таа беше во кујната, Ване се сретна со кадравата крзнена љубовџика Бејби која му се нафрли и го бакна директно во уста. Е ова е љубов!
сите 5 | | | веќе видена

Поставувањето на двојазичната табла на влезот во објектот каде што се канцелариите на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, предизвика тепачка меѓу поединци. Утрово службите од ПИОМ се обиделе да постават двојазична табла, но тоа предизвикало револт кај неколкумина поединци кои ја искршиле таблата при што дошло и до физичка пресметка. СВР Охрид врши увид на местото на инцидентот.
сите 20 | | | веќе видена

Голема трагедија ја одбележа вечерашната епизода на една од најгледаните телевизиски содржини во Македонија – мега хитот “Парампарче”. Гледачите на Сител телевизија со неверување jа погледнаа сцената во која главната хероина Ѓулсерен умира на денот на нејзината свадба со Џихан. Нургул Јесличај, турската актерка по снимањето на 52 епизода од серијата Парампарче одлучи да ја напушти серијата пораки тензии кои во последниот период ја прогонуваат од нејзиниот партнер. Според медиумите таа ја напуштила серијата на нејзино барање барајќи од продуцентот да го „убие“ нејзиниот лик. Имено таа одлуката ја донела бидејки имала големи несогласувања со Еркан, кој го глуми ликот на Џихан. Чашата се прелила кога актерот дрско и безобразно изјавил дека на Нургул и е многу важно да ги снима сцените каде таа и тој треба да се бакнуваат. Иако Еркан се обидел ова да го демантира, актерката револтирана решила и јавно да и се обрати на јавноста и фановите дека ја напушта серијата. -Сум глумела жена, љубовница, па дури и лезбејка. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 21.00 часот синоќа во Полицијата во Радовиш, 45-годишната Л.Д. пријавила семејно насилство против нејзиниот поранешен сопруг, 48-годишниот С.Д. Воедно и С.Д. пријавил семејно насилство во кое најпрвин Л.Д. започнала расправија и во еден момент се обидела да го удри, а потоа го фатила за врат и му нанела гребaници преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
сите 7 | | | веќе видена

Водителката на Брза кујна, хит кулинарското шоу на Сител ТВ, постојано не изненадува со фустанчиња и цветни комбинации, а овој пат направи селфи со комбинација со која сигурно нема да се појави пред камерите. Долго здолниште и старки, Александра Пановска го промени имиџот.
сите 2 | | | веќе видена

next