„Дали мојот пенис е доволно голем, односно каков е во споредба со просекот“ – е прашање кое повеќето мажи барем еднаш си го имаат поставено. Иако официјално, просечната должина на машкиот полов орган според анализата на 17 различни студии, на преку повеќе од 15 илјади мажи во ерекција е 13.2 сантиметри, постојат многу припадници на посилниот пол кои би сакале да имаат некој сантиметар повеќе. Притоа, тие се одлучуваат на продолжување со силиконски инјекции или разни чудотворни помагала како пумпа, но експертите предупредуваат дека таквите работи носат разни ризици како инфекции, намалување на чувството и функцијата на самиот пенис. Поради тоа, се препорачуваат овие природни методи со кои наводно пенисот може делумно да се продолжи, а не ве чинат ништо. 1. Метод на истегнување Цврсто фатете ја главата на пенисот. Обрнете внимание да не ја прекинете циркулацијата (не треба да чувствувате непријатност). Повлечете и растегнете на надвор, но само до граница на болка. Оставете го во таа положба од 10 до 30 ...
сите 8 | | | веќе видена

Порно индустријата го прeзема интернет просторот многу брзо и ваквите сајтови се натпреваруваат во понудата на различни содржини и услуги. Така, на пример, Redtube оди дотаму што прикажува какви наслови бараат гледачите од Македонија во текот на денот. Интересно е дека во тренд кај Македонците е потрагата по видеа со Светлана Топол, таканарачените „семејни врски“, секс на јавно место со девојки од Чешка, како и анален секс.
сите 17 | | | веќе видена

За берење аспарагус дневниците се движат и до 150 евра, но ако сакате да се занимавате со оваа работа тогаш добро би било да знаете неколку важни факти. Од оваа година, оваа работа се плаќа минимум 8.60 евра на саат, нешто повеќе од минатата година. Оние кои имаат искуство со берење аспарагус можат да достигнат саатница и до 150 евра. Берењето аспарагус за германски услови е слабо платена работа. Ќе живеете и спиете заедно со другите работници, а ќе имате и заедничка бања. Сместувањето не е исто секаде, но едно нешто е заедничко – никаде не е луксузен. Од платата се одземаат трошоците кои работодавачот ги има за вас – ручек (ако тој ви го обезбедува) и сместување. Исто така, од саатниците кои ви се плаќаат исклучете ја паузата, бидејќи таа во Германија не се плаќа. Работниот ден воглавно трае 12 до 13 часа. Може да земете една или две паузи од 15 минути за јадење, која потоа се одбива од вкупните работни часа. Во исклучителни случаи, кога аспарагусот од потоплите временски услови расте побрзо, се работи и до ...
сите 10 | | | веќе видена

По седум години, конечно синоќа нашата најдобра фудбалска селекција со 3-0 славеше гостинска победа над Лихтенштајн, но промашениот пенал на Илија Несторовски го чинеше еден обложувач коефициент од 646. Фудбалерот на Палермо во 90. минута имаше можност да го постигне својот прв репрезентативен „хет-трик“, но неговиот удар заврши само во рацете на Јеле, па храбриот обложувач кој чекаше да падне уште еден гол на овој меч, остане без добивка од скоро 200 евра.
сите 7 | | | веќе видена

Скопјанецот Д.Ш.(35) се бори за живот откако настрада во тешка сообраќајна несреќа која се случи вчеравечер околу 18.24 часот на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ во близина на училиштето за средно образование „Јоси Броз Тито“ во Скопје. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „шкода јети“, сопственост на МВР на Р.М. управувано од полициски службеник од ПС ОН Чаир и мотоцикл „јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Ш., велат од МВР. – Полициското возило беше без вклучено ротациско светло и сигнализација, непрописно сврте полукружно, при што се судри со моторот – раскажува еден од очевидците. Момчето кое го возело моторот паднало на асфалтот откако било исфрлено неколку метри во воздухот. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар „Мајка Тереза“, каде му бил извршен оперативен зафат и се наоѓа во критична состојба. Полицискиот службеник се здобил со телесни повреди и истиот бил задржан во ...
сите 40 | | | веќе видена

Жените да можат да се пензионираат на 59 години, а мажите на 61 година, би предвидувале новите измени на Законот за пензиско и инвалидско осигурување, кои сè уште се во фаза на разгледување. Трошокот за надоместокот што ќе го добиваат три години додека да добијат статус на пензионери би паднал на товар на работодавците. Вакви измени се планираат и се чекаат конечните пресметки од Фондот за пензиско и за инвалидско осигурување, во врска со тоа колку би изнесувал надоместокот што ќе треба да го плаќаат работодавците. Главниот носител на идеите за вакви законски измени е бизнис–заедницата и синдикатот, а се чека на официјалните предлог – измени во законот кои ќе ги понудат социјалните партнери до Министерството за труд. Самата иницијатива потекнува од бизнисмените, кои одреден период бараат решение како да го подмладат работничкиот кадар. Со ваквите измени, кои нема да имаат финансиски неизбежни последици врз државата, ќе се даде можност на работодавците да го подобрат работниот процес и да се загрижат ...
сите 4 | | | веќе видена

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје полека станува достоинствено место за живеење за студентите. Веќе се реновирани 2 блока, а за десетина дене ќе започне и целосно реновирање на останатите два блока. Ако порано студентите се соочуваа со низа проблеми во овој студентски дом и немаа основни услови за живот, сега веќе тоа е минато. Нема повеќе испукани ѕидови, искршени врати и прозорци, неисправна водоводна и електрична инсталација. Денеска веќе се заменети вратите, прозорците, подовите, електричната и водоводната инсталација, системот за парно греење, ѕидовите се молерисани, има нови лифтови и комплетно нова опрема во сите соби. За да им се олесни животот на студентите и да им се овозможат подобри услови за живот веќе се набавени и нови професионални машини за перење и сушење на алишта.
сите 31 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент (ЕП), Иво Вајгл, денеска во изјава за МИА демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во врска со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ниту дека пренесувал нешто што Груевски му го кажал нему при нивната последна средба во Скопје. Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, во телефонски разговор од неговата родна Словенија, Вајгл негираше дека воопшто споменувал некого индивидуално во однос на македонската политичка криза, камоли дека, според пишувањето на некои медиуми, тој пренесувал што Груевски нешто и некогаш му кажал на него. „Јас како човек никогаш не персонифицирам одговорност и не се плеткам во македонската политика со прозивки на некои имиња и луѓе. Јас не знам да ја редуцирам вината на некое одредено име. Јас не зборував за тоа. Јас зборував за тоа што и претходно го кажав за Нова ТВ, а се разбира тоа е дека Македонија мора да ја доживее својата катарза на сопствената политика и патот за натаму е и преку тоа што го прави ...
сите 38 | | | веќе видена

Иако помина низ пекол по објавувањето на приватните пронографски фотки, Дара Бубамара со своите секси слики редовно ја разгорува фантазијата на мажите, а кога ќе ги запали, тие и праќаат вулгарни пораки. Пејачката е позната по огромните гради, кои често и се во прв план. Дара и на социјалните мрежи го истакнува своето деколте. Со оглед на тоа што сликите се провокативни, мажите не можат да и одолеат, па сешто и пишуваат. Момчињата отворено признаваат дкеа сакаат секс со неа, и на кој начин го замислуват тоа. Дара очигледно не се секира за овие пораки, со оглед на тоа што имаше и некои вулгарни коментари: „Леле Даро, како би те …“, Даро како вино си, што постара тоа подобра“, Уххх, што би ти правел кукло“ и „Сакам да те е*ам“, а таа реши да им се заблагодари на сител комплименти. – Ви благодарам на сите, многу ми значи. Прекрасни сте – напиша Дара која минатата година беше во центарот на вниманието поради порно-фотографиите.
сите 14 | | | веќе видена

Радмила Манојловиќ воодушеви илјадници фанови на социјалната мрежа Инстаграм, кога објави своја разголена фотографија. Манојловиќ, за да не биде експлицитна, градите ги прекри со рака. Иако сите забележаа дека е без облека, Рада акцентот го стави на фризурата, па напиша: „Тоа е таа боја на коса“. A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on Mar 24, 2017 at 12:17pm PDT
сите 18 | | | веќе видена

Во последната епизода на „Ѕвездичките на Гранд“ – Лизабет Биљали, 9 годишното девојче од Куманово, запеа македонска изворна песна. Погледнете како жирито изреагира на изведбата!
сите 9 | | | веќе видена

Лена и Емили се најдобри другарки, а на интернет станаа познати по видеото со нив кое се појави на интернет. Тие полуголи со изразени облини зборуваат за тоа дека пријателството им е најважно и дека момчињата се минливи. Дека не само што немаат проблем да си го позајмат момчето туку токму тоа им е забавно. Емили ја поканила Лена на една холивудска забава, таму бил и Адам, нејзиното момче. – Со Адам се гледам неколку месеци, а тој нема ников проблем да ни се придружи уште една девојка – објаснува таа. Овој љубовен триаголник ќе добие валкан пресврт на крајот. На крајот на креветот ќе им се приклучи и мочето на Емили, погледнете.
сите 6 | | | веќе видена

Децата во норвешкото градче Балстад сечат јазици на бакалари, а најврдните заработуваат дневници од неколку илјади норвешки круни. Најдобар во оваа работа, односно, најдобар во заработката, досега се покажал 16-годишниот Тригве Петерсен. Неговиот татко е рибар кој го научил како најбрзо и најпрецизно да им ги сече јазиците на бакаларите. Затоа и не е чудно тоа што Петерсен напредувал многу брзо. – Кога почнав да ја работам оваа работа, сечев од прилика два килограми риби во еден ден. Но, денес можам да обработам и до 80 килограми, а некогаш во еден ден заработувам и до 4.500 норвешки круни (околу 500 евра). Успеав да заштедам доволно пари за да отпатувам во Америка. Ќе уживам во авантурата од Њујорк до Хаваите која самиот ќе си ја платам – рекол Петерсен. Рибарите од Балстад веќе со генерации им ги подаруваат главите од бакаларите на децата од кои тие ќе го исечат јазикот заедно со брадата и вилицата и им ги доставуваат на купците. За килограм јазик можат да добијат речиси 7 евра. Тие велат дека децата ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако драстично ослабе и го доведе своето тело до совршенство Клои Кардашиан често дели совети и открива тајни за својот изглед. На својот блог неодамна ја опиша омилената вежба за затегнување на задникот. “Вежбата за задник е седење на невидлива столица. Потребен ви е ѕид како би го затегнале и подигнале задникот.” Во продолжение додаде и упатство како полесно да се совлада оваа, навидум лесна, но сепак неедноставна вежба. Летото се ближи, па послушајте ја Клои и брзо до најблискиот ѕид.
| | веќе видена

Со поместување на стрелките на часовникот за еден час нанапред, во ноќва меѓу сабота и недела во 2 часот наутро почнува летното сметање на времето што ќе трае до последната недела на октомври годинава. Часовниците треба да се поместат за еден час нанапред,односно времето во два часот ќе се смета како три часот. Преминувањето од зимско на летно сметање на времето и обратно првпат е забележано во 1916 година во државите на северот на Европа и сега се практикува во 70 земји.
сите 21 | | | веќе видена

Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот на Скопје на раскрсницата на улиците „Димитрија Чуповски” и булеварот „Св. Климент Охридски“. Според очевидците кои се нашле на местото на несреќата, мотоциклистот, кој удрил во полициско возило што вртело полукружно на раскрсницата, по ударот летал десетина метри над возилото. Мотоциклистот со тешки телесни повреди веднаш со возило на Брзата помош бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.
сите 45 | | | веќе видена

Голема трагедија ја одбележа вечерашната епизода на една од најгледаните телевизиски содржини во Македонија – мега хитот “Парампарче”. Гледачите на Сител телевизија со неверување jа погледнаа сцената во која главната хероина Ѓулсерен умира на денот на нејзината свадба со Џихан. Убиство наменето за друг, а сепак фатално за онаа која ги спои скршените срца и безусловно се жртвуваше за своите ќерки. Ѓулсерен умре. Во следните епизоди на серијата, погледнете го збогувањето на најблиските со Ѓулсерен и дознајте што ќе се случи со семејството на Џихан. Во Турција оваа недела ќе биде емитувана последната епизода од “Парампарче” чиј крај најавува нова свадба. Tvpaket.com.mk
сите 12 | | | веќе видена

Со само една снимка, Јелена Карлеуша повторно успеа да направи хаос на Инстаграм, а жешкото видео, на кое таа меша со задникот, собра повеќе од 320.000 лајкови. Како и секогаш Јелена прво ги истакна огромните гради и речиси ги гурна на камерата, а потоа се сврте и покажа дека тверкањето со задникот одлично и оди. Во секој случај, фановите одлепија, а вриштеа коментарите на налогот на пејачката на Инстаграм. A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Mar 24, 2017 at 3:16am PDT
сите 20 | | | веќе видена

Силиконите на Зорица Брунцлик и направија голем проблем. Барем така изгледа. Имплантите на пејачката кои пред неколку години ги ставила на устата во последно време го променија својот облик. Погледнете како и се распаѓа устата на Зорица.
| | веќе видена

next