Додека нејзините другарчиња играат криенка на улица, девојче од Србија треба наскоро да се породи. Тринаесетгодишно детенце од Белград чека да се породи на ...
сите 88 | | | веќе видена

Шеснаестгодишниот Керим Ахмедспахиќ за само 35 секунди крши 111 цигли и тоа со глава. Младиот Босанец својот подвиг го направи пред комисијата на Гинисовата ...
сите 3 | | | веќе видена

Владо Калембер помалку од десет години беше во брак со 30 години помладата хрватска виолончелистка Ана Руцнер (33), со кого има син. Таа и денес е негова ...
сите 11 | | | веќе видена

Секоја нова епизода на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ ни носи нови непријатни изнендувања, летаат навредливи зборови, видовме и по некој шамар, а на ...
сите 59 | | | веќе видена

Овие детали од животот на пејачот сигурно не сте ги знаеле. На неговата мајка воопшто не ѝ било лесно, но успеала, и денес е горда на својот син. Имено, ...
сите 8 | | | веќе видена

Трансродна жена од Калифорнија, која е позната како Џесика детално ја опишала операцијата за промена на полот – од маж во жена! Рекла дека е среќна заради ...
сите 49 | | | веќе видена

Шест моста, два натпатника, шест потпатници, места за бензински или други објекти, осигурани наноси над патот, модерни огради, убаво осветлување – конечниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Италијанскиот парламент го разгледува предлог-законот според кој компаниите би морале да им одобрат три дена платен одмор на своите вработени жени, за време на ...
сите 27 | | | веќе видена

next