Често се заборава дека гумата е единствениот контакт со патот. Разбирливо е дека нејзиниот квалитет и исправност имаат пресудно влијание на безбедноста; и ...
сите 2 | | | веќе видена

Покрај здравата и избалансирана исхрана, редовното вежбање и спортување, на сите нам ни е добро познато дека на нашето тело му се потребни и течности. ...
| | веќе видена

Пред одреден период интернетот „гореше“ поради фотографиите од нејзиниот нефотошопиран задник на кои јасно се гледаше дека има целулит. Сепак раперката Иги ...
сите 20 | | | веќе видена

Како религијата ја третира жената? Дали таа е еднаква со мажот? Дали жената може да ја проповеда и кој е максималниот „чин“ кој може да го достигне во една ...
сите 24 | | | веќе видена

Краткиот документарен филм на Спенсер Четкарта насловен како „Лагите во кои живееме“, ја опишува слободата на луѓето, парите, образованието, капитализмот, ...
| | веќе видена

Србољуб Суботиќ вчеравечер влезе во Парови и веднаш започна хаосот со внуката Александра Суботиќ. По средбата со чичко и, Александра се препушти на уживање во ...
сите 19 | | | веќе видена

Состојбата во македонските затвори е повеќе од алармантна. ЦИВИЛ – Центар за слобода со години ги повикува институциите да преземат итни мерки за подобрување ...
сите 2 | | | веќе видена

Одминува трета година откако Александар Богдановски или за многумина познат како Ацо Конга, ја изгуби битката со ракот. Човекот чија музичка приказна почна во ...
сите 11 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара на снимањето на Ѕвездите на Пинк дојде во проѕирно боди, под кое се гледаа нејзините големи гради, секако без градник. Дара расположена ...
сите 16 | | | веќе видена

Сигурно се сеќавате на убавата турска актерка Дениз Чакар која ја играше улогата на Ферхунде во популарната серија „Кога лисјата паѓаат“ која пред неколку ...
сите 7 | | | веќе видена

next