Рада Манојловиќ се посвети на новиот албум и сега едвај составува крај со крај. Пејачката потроши многу пари на снимањето, но и на новиот џип за кој даде повеќе од 30.000 евра. Исто така во последно време Рада постојано купува брендирана гардероба за да го поправи имиџот. Пејачката наводно останала без пари и морала да позајми 1.000 евра од татко. Таа порано постојано му помагаше, па сега дојде ред и на него. Поради оваа ситуација нејзината сестра Марија многу се налутила и ја предупредила дека не може да се однесува така.
сите 9 | | | веќе видена

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално се смета за првиот кој содржи сцена со женски оргазам, и којшто ја прослави легендарната Хеди Ламар. Критичарите се сложуваат и дека ова е еден од најреволуционерните филмски сцени воопшто. „Екстази“, инаку е чешки игран филм од 1930-те, кога американските филмаџии, но и публиката воопшто, не беа подготвени за такви сцени. Таа улога претставуваше отскочна даска за Ламар, на која најмногу се сеќаваме по улогата на Далила од „Самсон и Далила”. Приказната на филмот пак, е за жена која го остава својот импотентен сопруг за да се впушти во врска со помлад инженер. Иако сцената со оргазмот не прикажува голотија, таа е присутна низ целиот филм.
сите 4 | | | веќе видена

Турците се толку воодушевени од Јелена Карлеуша што дури сакаат да снимаат реално шоу со неа и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Продукцијата “Aj Japim” им нуди вртоглава сума од 500 илјади евра за познатиот пар да дозволи нивната екипа да ги снима 24 часа. Преговорите се во тек. Новинарите од Турција го следат секој чекор на Јелена и секојдневно објавуваат за неа. Јелена е на прагот да ја прифати понудата, но нејзиниот сопруг не сака да биде во центарот на вниманието и се уште не ја прифаќа оваа идеја.
сите 19 | | | веќе видена

Сузана Гавазова иако живее во Шведска и е мајка на две деца не ја запоставува кариерата, а згора на тоа постојано патува за настапи на разни дестинации низ светот. Периодов е на турнеја низ Австралија, а исто така го промовираше и новиот спот за баладата „Само ти“. Како секси зачин Сузе објави и нови жешки фотографии кои полесно е да се гледаат отколку да се опишуваат. Навистина е жена огнена, нели?
сите 4 | | | веќе видена

Технолошките компании веќе со години се обидуваат да пронајдат решение за еден од најголемите проблеми на мобилните телефони и таблетите – прекраткото траење на батериие. Засега не е пронајдено некакво „револуционерно“ решение, па луѓето најчесто ги носат полначите со себе, користат екстерни полначи и внимателно штедат батерија. Сепак, од Sony неодамна патентирале технолигија која што, иако нема врска со зголемувањето на капацитетот на батеријата или со намалувањето на потрошувачката, сепак би можела делумно да го реши овој проблем. Најновата технологија на Sony би можела да овозможи бежичен пренос на енергијата помеѓу уредите, односно бежично полнење на батеријата. Ако батеријата на вашиот паметен телефон е „при крај“, тогаш ќе биде доволно вашиот телефон само да го доближите до друг уред кој што ќе ја има истата технологија, па ќе почне полнењето на батеријата на вашиот телефон. Како што велат на The Verge, оваа технологија на Sony би можела да го „тестира пријателството“, односно, со оглед на тоа колку ни ...
сите 23 | | | веќе видена

Работата на секоја старлета е да привлече што повеќе внимние на себе, а оружје за таквото нешто е нејзиното тело. Сораја тоа го прави одлично. Овој пат реши да зготви нешто:
сите 12 | | | веќе видена

Министеството за одбрана и Армијата на Република Македонија вчера во осум средни училишта во Велес, Прилеп, Центар, Гостивар, Стумица и во Штип го почнаа проектот за популаризација на воениот позив за служба во АРМ, кој ќе се реализира до крајот на април во средните училишта низ Македонија. Училиштата ќе ги посетат претставници на Министерството за одбрана, заедно со професионални војници, подофицери и офицери на Армијата на Република Македонија. Тие ќе ги информираат средношколците за условите за прием во служба на АРМ, нивните обврски и за големиот број придобивки од службата во АРМ. – На интерактивните кратки предавања, средношколците ќе имаат можност да се информираат за сето она што нив ги интересира од областа на професијата војник. Основната цел на проектот е запознавање на младите лица во Македонија со војничката професија, како и зголемување на нивниот интерес за, најпрво, служење на доброволен воен рок, а потоа и пријавување на огласите за професионални војници и за офицери во АРМ. Со зголемување ...
сите 23 | | | веќе видена

До неодамна информацијата дека Катарина Ивановска е бремена се сведуваше на „шушкање“ во јавноста, а една од причините беше и тоа што трудничкото стомаче никако да ѕирне. Иако манекенката изгледа како да нема качено ниту еден килограм плус, на последните фотографии почнува да се забележува стомачето. Досега веројатно не било толку впечатливо, но и вешто го „криела“ од јавноста. Последната објавена е од скопско кафуле, а на неа јасно се гледа дека прекрасната трудница Ивановска која инаку нема ниту еден грам вишок, во случајов има стомаче. Доказ повеќе е и коментарот покрај фотографијата на Инстаграм, но уште повеќе нејзиниот одговор.
сите 2 | | | веќе видена

Државата која е рекордер во ниска невработеност во ЕУ има потреба од дополнителна работна сила, а во која се очекува и значаен раст на платите е Чешка. Република Чешка има рекордно ниска невработеност во рамките на ЕУ. Минатата година невработеноста во оваа земја изнесувала минимални 3,6%, што воедно е и најниска стапка на невработеност во историјата на тие простори Моментално во Чешка се бараат 150.000 работници, а најмногу инженери, ИТ експерти,менаџери, продавачи, медицински работници. Учеството на вработените е на максимално ниво од 72,9% – податок објавен на почетокот на фебруари од Чешкиот Завод за статистика. Според новите податоци, процентот на невработени во декември 2016 година изнесувал 3,7%, додека овој процент во Германија бил 4,1%. На ниво на ЕУ, сезонски прилагодената стапка на невработеност на најниско ниво се спуштила во декември 2016 година и изнесувала 8,2%
сите 42 | | | веќе видена

Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, Амалија и Виктор Кнавс денес живеат во кулата на Трамп во Њујорк. Нејзината мајка важи за еден од најдобрите советници на Меланија, а во родната Словенија таа работела како шивачка, додека пак Виктор се занимавал со продажба на автомобили. Амалија е најголема поддршка на своите ќерки Меланија и постарата Инес. #melaniaTrump Very cool family .. good looking grand parents … pic.twitter.com/sNIMgmIE0R — Shawn 888 (@888_shawn) December 23, 2016 Кога Амалија со семејството од Ново Место се преселила во Америка веќе не работела како шивачка, но со своето знаење им помагала на ќерките да бидат убаво дотерани и им давала корисни совети бидејќи во тој период не можеле да си дозволат луксузна гардероба. Во едно неодамнешно интервју, Меланија објасни дека нејзината мајка има уште поважна улога од онаа на моден советник. Имено, Барон, синот на Трамп и убавата Словенка, голем дел од времето го минува со своите баба и дедо кои го учат да зборува на словенечки.
сите 143 | | | веќе видена

Двете пејачки често се караат додека ја имаат улогата на жири во шоуто „Ѕвезде Гранда“, а познато е и дека Карлеуша не се штеди на зборови кога станува збор за нејзината колешка. Имено, Марија Шерифовиќ на Инстаграм објави фотографија од снимањето, на која позира со Јелена, под која напиша „Се прашувам што ќе се случи со „Ѕвезде Гранда“ после нас.“ Под фотографијата, Јелена искоментира: -„Ќе остане Вики да го развеселува народот со својот смешен изговор, неадекватна духовитост, убавина и стручни оцени.“- напиша Јелена.
сите 25 | | | веќе видена

Сакал веднаш да ја стави раката под нејзиното здолниште… Ова е најсекси танц во скут што сте го виделе досега. Човекот најверојатно е ерген, на кого му приредуваат забава, со оглед на тоа што седи мирен на столица. Не се сомневаме дека кутриот доби ерекција.
сите 14 | | | веќе видена

Поранешен порно актер проговори за напуштање на порно индустријата. Поради лекови за еректилна дисфунцкија од кои станал зависен, завршил во болница бидејќи ерекциите траелее и до 12 саати. Кристофер Зеишег, чие порно име е Дени Вајдл снимал порно филмови 10 години. Се појавил во преку 600 сцени со жени и мажи. Семејството не било задоволно од неговиот избор, а кога почнал да снима и геј порно филмови во потполност го дискриминарале. Како момче во своите 20-ти, тој сметал дека нема потреба да зема било какви лекови,но развил анксиозност за време на јавен настап па станал зависен од нив. Happy Valentine's Day! Don't forget to pick yourself up some of that #WYLDEFIRE Hot Sauce at ChristopherZeischegg.com — photo by @lukafisher — @wyldefire_hotsauce A post shared by Chris Zeischegg (@dannywylde) on Feb 14, 2017 at 10:12am PST Во една прилика вбризгал дури четири пати поголема доза од пропишаната, па ерекцијата му траела и до 12 саати. – За време на својата кариера завршив во болница дури три пати. Последниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Секој град има свои легенди кои се раскажуваат од колено на колено. Едната од нив е и онаа за исклучителната убавина на скопјанката Марица Шими, и љубовната драма поврзана со нејзината убавина и со животот. Не постои скопјанец од постарите генерации што не ја знае и не ја раскажува оваа приказна, раскажува Данило Коцевски за Вест. А сè започнува со тангото во периодот меѓу двете војни. Под влијание на музиката од еден познат филм од тоа време, цело Скопје го играло шими тангото. За најдобар играч и за кралица на тангото била прогласена токму Марица. Оттогаш таа го добила прекарот Шими. Момчињата од Скопје лудувале по неа, бидејќи, покрај убавината, била сестрано талентирана, имала извонреден глас и често ги одушевувала гостите во кафеаната “Маргер”, кога пеела за нејзиното друштво. Под влијание на егзотичните филмови за Тарзан, била прогласена за кралица на џунглата, но и за кралица на скопското корзо. Поради шармот, убавината и талентот била споредувана со Грета Гарбо, но и со синиот ангел Марлен Дитрих. Но ...
| | веќе видена

Норвешката “DNB Bankas” во 2013 година започна рекламна кампања со светската филмска ѕвезда Џорџ Клуни: “Некои луѓе се среќни во животот, за останатите паметно е да штедиме!”. -За да започнете да штедите е исто како да започнете да вежбате – многу од нас се обидуваат да најдат добар изговор на самиот почеток. Ние веруваме дека со закрепнување на економијата, намалување на стапката на невработеност и реално зголемување на платите доаѓа вистинското време да се започне заштеда – и уште поважно, да се штеди на редовна основа” – изјави директорот на дирекцијата за продажба во “DNB Bankas”. Во Норвешка телевизиската реклама со Џорџ Клуни набрзо стана YouTube-хит со 1 милион прегледи за само неколку недели. Денес, повеќе од 4,5 милиони ја имаат погледнато рекламата на YouTube. Во истата година кога е објавена рекламата депозитното портфолио на “DNB Bankas” пораснало за 14,3 проценти.
сите 22 | | | веќе видена

Гринберг е навистина талентирана и создава свои аранжмани на најпознатите рок хитови, но многу од коментарите под видеата кои ги споделува се однесуваат и на нејзиниот атрактивен изглед Џес Гринберг има 21 година и повеќе од еден милион следбеници на видео-каналот Јутјуб. Гринберг е навистина талентирана и создава свои аранжмани на најпознатите рок хитови, но многу од коментарите под видеата кои ги споделува се однесуваат и на нејзиниот атрактивен изглед. Вели дека филмот „Рок училиште“ со актерот Џек Блек и го променил ставот за музиката и од тогаш почнала да слуша бендови како „Ред хот чили пеперс“, „Еј-си-ди-си“, „Ганс енд роузис“. Сега, за неа најголема музичка инспирација е Џими Хендрикс.
| | веќе видена

Марина Абрамовиќ се занимава со уметност и перформанси веќе 40 години. Таа во текот на кариерата поминала низ три големи периоди. Првиот е белградскиот, кога уште во далечната 1975 година ја започнала својата уметничка и животна авантура со познатиот перформанс “Ритам 5, огнена ѕвезда”. Вториот период е доба на нејзиниот аскетски живот во Амстердам и работењето со познатиот германски уметник и нејзин животен сопатник Улај и нивната разделба по перформансот “Љубовници, одење по кинескиот ѕид”(1988). Третиот период го претставува нејзиниот живот на ѕвезда во Њујорк од 2005 година кој ги следи познатите перформанси, театарската претстава со Боб Вилсон, “седечкиот” перформанс “Уметникот” присутен во МОМ и многу други. Во контроверзниот “Балкан еротик епик” која таа го нарекува студии за популарнта култура, Абрамовиќ на најотворен начин се обидува да долови како под овој израз се употребува еротиката. Нејзиното истражување задира и во паганските еротски обичаи, кои таа ги прикажува на филм.
сите 2 | | | веќе видена

Жените своите емисии ги рекламираат со задници и гради, а машките се снаоѓаат како знаат и умеат, стои во еден од многубројните коментари. Унгарскиот спортски аналитичар во емисијата „Треш ток“, додека во живо даваше стручни коментари за НХЛ хокејарскиот натпревар помеѓу Колорадо и Винипег, „случајно” нацрта пенис, па ги насмеа сите. И иако тој ја задржа ладнокрвноста, додека неговите колеги „паѓаа“ од смеа, ретко кој верува дека ова било случајно. На социјалните мрежи се покренаа расправи, а некои претпоставуваат дека станува збор за облог. „Можеби на половина пат тој и сфати дека ја згреши работата, па реши да го одигра тоа докрај“ и „Жените своите емисии ги рекламираат со задници и гради, а машките се снаоѓаат како знаат и умеат“, се само дел од коментарите. Погледнете како изгледаше тоа:
сите 14 | | | веќе видена

Дина Џаконовиќ во 2005 беше избрана за мис на Србија и Црна Гора, но убавицата од Нови Пазар избра поинаков пат. Неколку месеци подоцна таа се откажа од титулата и се омажи за познатиот кошаркар Мирсад Туркџан. Дина и Мирсад беа во брак шест години. Имаат три деца, а се разведоа во 2012 година. Дина остана во одлични односи со сестрата на Мирсад, пејачката Емина Јаховиќ. Дина денес има 30 години и изгледа феноменално!
сите 3 | | | веќе видена

Некои таблоиди вчера ја проширија веста дека британскиот глумец и комичар Роуан Еткинсон, попознат по улогата на „Господин Бин“, се самоубил. Сепак, таквата веста се покажа како лажна, а демант стигна првенствено од британските медиуми. Еткинсон е жив. Популарниот комичар беше „убиен“ од страна на медиумите и во јули минатата година, кога исто така се шпекулираше дека се работи за самоубиство или пак за сообраќајна несреќа. Бурните реакции на неговите фанови, кои се гневни на таблоидите, не стивнуваат на социјалните мрежи.
сите 15 | | | веќе видена

next