По пет ипол години минати као веони заробеници на пропаднатата австроунгарска војска во Русија и Сибир, Јоип Броз Тито во ноември 1920 се враќа во новото Кралство СХС. Со него стигнува и неговата млада жена, Русинката Пелагија Белоусова. Броз се вработува во браварска работилница на Филип Баум во Загреб, каде се зачленува во комунистичката партија на Југославија. Следната година се вработува во мелницата на Самуел Полак во Велико Тројство, крај Бјеловар. Со сопругата живееле следните четири ипол години. За брачниот живот на Броз малку се знае, но се чини дека живееле во слога; Јосип жена си ја викал Пољка. Се омажила за него во 1918 година на само 14 или 15 години. Познато е дека во 1922 година го добиваат синот Хинко, кој починува по само осум дена, од дизентерија, а во 1923 година од дифтерија ја губат и 18- месечка ќерка Златица, миленичката на Јосип. Февруари 1924 година се раѓа синот Жарко, кој им носи утеха во семејството. Таа година Броз е избран во новоформираниот Окружен комитет на КПЈ за ...
сите 5 | | | веќе видена

Австралиската пејачка Иги Азела може да се пофали со богата кариера, но исто така таа има и темна страна од својот живот. Таа со поранешниот дечко и менаџер Хеф Вајн снимила порно филм и му дозволила да го дистрибуира. Според ТМЗ, Хеф Вајн изјави дека неговата Иги во 2009 година потпиша договор, еден дел од договорот помеѓу нив вели дека тој има право на “производство, продажба, дистрибуција и рекламирање на било кој нејзин видео запис.” Во продолжение може да го погледнете нејзиното ново видео за песната “Mo Bounce“, додека да излезе нејзиното порно видео во јавноста.
сите 10 | | | веќе видена

Неколку златни совети кои секој маж треба да ги знае, па така вашата девојка никогаш нема да ве заборави, а вие ќе бидете крал на оралниот секс. ТЕОРИЈА Пред да се спуштите кај нејзиното меѓуножје, прво едуцирајте се. Многу мажи не знаат ништо за женските гениталии, па токму поради тоа се лоши во пракса. РИТАМ Ако сакате таа да доживее оргазам со помош на вашиот вешт јазик тогаш треба да го знаете правиот ритам. Но што е најажно, треба да се држите за истиот до самиот крај. Стимулацијата на клиторисот треба да биде со брз и идентичен ритам. Употребете и прсти одвреме-навреме. БЕЗ БРАДА И БРКОВИ За да се постигне максимумот на оваа секси-акција, најважно од с е да бидете тазе и избричени. Погрижете се да бидете мазни и чисти тоа допринесува повеќе од колку што можете да си замислите. ВРЕМЕ Женското генитално подрачје е еден од најостеливите и најнежни места, токму затоа предолгото задржување овде долу знае да премине во измачување, а не во уживање.
сите 11 | | | веќе видена

Идеален сексуален однос е кога обата партнера свршуваат од задоволство. Но, во реалност е малку поинаку. Имено, некогаш коцките едноставно не се погодени, па додека тој очајно се обидува да ја натера својата партнерка да доживее оргазам, таа незаинтересирано гледа во некоја точка на таванот. Што сè ли се врти во неговите мисли во тој момент… Ова се уште може да успее! – ова е фазата кога се обидува да не мисли на тоа дека потфрлил. Иако веќе нема сила во него, тој е детерминиран да успее. Што не е во ред со мене? – започнува да се бори со себе и со фактот што неговата партнерка не реагира онака како што се очекува од неа. Уморен сум – си ја врши „работата“, но полека сфаќа дека телото го издава Хмм…А, да пробаме друга поза?! – повторно му се враќа ентузијазмот. Се надева дека ако смени поза, дека ќе се случи чудо. Дали правам некоја грешка? – фазата во која потполно се сомнева во своите способности и веќе започнува да мисли дека прави некоја грешка поради која нештата не одат како што треба. Дали е ОК да ...
сите 3 | | | веќе видена

Секспилната ќерката на Топалко, Хелена Топаловиќ често е во центарот на медиумското внимание. Таа на Инстаграм објави снимка со која привлече огромно внимание и на која се гледа како позира во елегантен фустан, додека до израз доаѓа нивното бујно деколте. За кратко време снимката беше прегледана преку 1000 пати. Погледнете: A post shared by alovic ena (@helena_topalovic) on Mar 26, 2017 at 8:52am PDT
сите 12 | | | веќе видена

Најпопуларниот ерген в Макеоднија, оној од турската серија кој се емитува на Сител, „Вњубениот ерген“, Омер, често објавува фоографии на социјалните мрежи. Овој пат ги изненади своите следбеници со емотивна фотографија со своите баба и дедо.
сите 12 | | | веќе видена

Александра Пријовиќ привлече огромно внимание, со нејзиниот последен настап поради тоа што беше права секс-бомба, па деновиве премногу се пишува низ медиумите за неа. Српската пејачка се појави во разголена прекрасна црна креација, сето тоа совршено се вклопи на нејзиниот тазе исончан тен. Таа тукушто се врати од Мајами каде што снимаше инсерти за новиот видеозапис. Црниот фустан со длабоко деколте, но и голем отвор на грбот не бара, па оваа девојка позната по бујните гради се осмели да го облече. Секако дека тоа не мина незабележано од моммците во клубот.
сите 9 | | | веќе видена

Гога својата линија ја доведе до совшенство по напорните тренинзи, а во тоа и помогна нејзиниот партнер Урош Домановиќ кој е професионален спортист. Дека Гога се чуствува добро зборува и фотографијата која ја објави, а на која е видно задоволна со себе и своето тело. Па така осамна и едно жешко селфи од креветот.
сите 3 | | | веќе видена

Конечно е откриен идентитетот на бизнисменот кој не жалеше пари да ја донесе на приватна прослава најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.Станува збор за Јовица Журж кој вели дека конечно си го исполнил неговиот и сонот на семејството да ја нагостат Цеца и неколку други пејачки во нивниот дом во Копенхаген,иако тоа ги чинело 500.000 евра. Тој не сака да открие колку пари добила точно Цеца ниту пак колку чинела златната ружа што и ја подарил. Сигурно ќе се запрашате што работи семејството Журж.Тие со години во Данка имаат фирма за чистење канцеларии а сега бизнисот го проширија и во родната Србија. Се има се може што би рекле нашите северни соседи.
сите 18 | | | веќе видена

Иванка Трамп, без сомнение, е членот на семејството Трамп за кого американската јавност има најголема почит. Во медиумите таа е претставена како деловна жена, господарка на стилот, успешна сопруга и мајка, но се чини дека угледната русокоса има и своја мрачна страна. Имено, неодамна беше објавена приказна од нејзината младост, која деновиве го привлече вниманието на американската, но и на светската јавност. A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on Dec 26, 2016 at 8:46pm PST Како тинејџер, Иванка со семејството често одела на скијање во Аспен, но една зима предизвикала хаос и главоболки кај нејзините најблиски откако таа исчезнала. Доналд Трамп веднаш го пријавил нејзиното исчезнување, а полицијата започнала потрага. Во тоа време немало мобилни телефони, па пребарувањето се одвивало потешко од денес. По темелно пребарување Иванка била пронајдена во хотелска соба во која со часови и часови се забавувала со едно момче, а полицијата веднаш ја одвела кај татко ѝ. Весникот „Аспен Дејли Њуз“ не открива точно ...
сите 159 | | | веќе видена

Сузана Гавазова е една од најатрактивните македонски фолкерки. Струмичанката знае да максимум да се среди и да изгледа како божица. Но, како изгледа без грам шминка? Иако мора да признаеме дека има разлика, Сузана изгледа одлично и без магијата на мејкапот.
сите 5 | | | веќе видена

Иако дел од нив не се „МИЛФ“ во висинското значење на зборот, тие се искусни и точно знаат што прават пред камерите при снимањето на филмовите за возрасни. Можеби токму поради тоа, но и поради нивниот сексапил тие се најбараните милфици во порно индустријата.
сите 18 | | | веќе видена

Пејачката Лепа Брена моментално престојува на Мајами со пријателите и снаата Александра Пријовиќ, која одлучи да ја изнесе на добра ноќна забава. Брена ги организираше Пријовиќ, нејзиниот шминкер и сопругата на Аца Лукас да одат на најдоброто мартини во градот. Колку беше весела вечерта сведочи и фотографијата што пејачката ја објави на социјалните мрежи.
сите 8 | | | веќе видена

Вчера околу 21.30 часот во Скопје на ул. „Христо Татарчев“ настанал пожар во куќа сопственост на К.М. (65). Во пожарот куќата целосно изгорела. Од страна на Бригадата за противпожарна заштита во куќата било пронајдено и едно изгорено тело. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.
сите 82 | | | веќе видена

Со македонско знаме се покри Светлана Цеца Ражнатовиќ која синоќа одржува концерт во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Знамето ѝ беше дофрлено од публика, по што таа го зеде и го стави околу своите рамена. Овој гест на Цеца беше дочекан со големо воодушевување од публиката која со овации ја поздрави познатата фолк-ѕвезда. Повеќе на Телеграф.мк
сите 19 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 18 години од НАТО бомбардирањето, кое започна на 24 март 1999 година, Чарлс Катер, Американец кој ја обожава Србија и српскиот народ, се огласи вчера на Фејсбук се извини поради агресијата која беше изведена на нашиот северен сосед. „Срби, сите знаеме дека денеска се обележува 18 годишнина од НАТО бомбардирањето против вашиот народ. Би сакал да лично се извинам за делата на претседателот Клинтон и неговите соработници во НАТО, кои ја уништија вашата инфраструктура, економија и убија илјадници невини луѓе. Испраќам љубов на сите оние кои беа погодени од постапките на мојата влада. Можеби тие еден ден ќе признаат дека тогаш сториле ужасна грешка. Ве сакам“, напиша тој во првиот пост. А потоа додаде дека ако нешто слично се повтори, тој ќе застане со српскиот народ на мостовите со назнака мета на грбот.
сите 3 | | | веќе видена

Српската полиција конечно откри кој ја уби пејачката Јелена Марјановиќ.Направен е и фото робот и по сторителот интензивно се трага. До овие информации и до можниот убиец е дојдено откако полицијата соработувала со колеги од Франција и Германија и таму неколку девојки се убиени на сличен начин. Заедничко е што убиствата се извршени за време на викенд додека девојките трчале и удрени се со тап предмет по главата. Полицијата во Германија за информации за овој човек на сликата нуди 10.000 евра.Се сомневаат дека полицијата е камионџија бидејќи покрај телото на една од девојките е пронајдена шипка која се користи како полуга за хидраулични системи кај камионите.
сите 38 | | | веќе видена

Барбара Франческа Овиеини е една од најпосакуваните италијански водителки на која фудбалот и е специјалност. На „чизмата“ стана позната по атрактивното облекување при видењето на програмата во живо и случајното прекрстување на нозете. Во јануари повторно го направи тоа, и се разбира, веднаш заврши на насловните страни. Еве уште неколку „незгоди“ на Барбара:
сите 3 | | | веќе видена

next