Малкумина би се осмелиле на она што тој го направи „без око да му трепне“. Еден постар господин си понел столица, на која седнал за време на возењето со градски автобус во Сплит, а фотографијата од него која беше објавена на фејсбук страницата „Дневна доза од просечен Далматинец“, стана вистински хит на интернет. „Нормално дека ќе си понесе столица да седне, кога младите денес немаат никаква почит за постарите лица во автобус“, е само еден од многуте коментари во однос на оваа интересна фотографија.
сите 31 | | | веќе видена

Што гледате, перверзни низаедни?! Шега на страна не сте перверзни ако на оваа фотографија гледате вагина. Едноставно така изгледа: На прв поглед изгледа декана фотографијата е поткренато здолниште, но ако погледнете малку подобро ќе видите дека станува збир за стапала. Значи, еве уште еднаш, чисто да не мислите дека ве лажеме.
сите 12 | | | веќе видена

Едно момче одлучи да ѝ покаже на својата баба снимка од порно филм и да ја сними нејзината реакција. Нејзината реакција дефинитнво ќе ве насмее до солзи. Бабата, сепак не прифаќа да го гледа видеото. Baba gleda kad rade ono hahaha by coolPick
сите 2 | | | веќе видена

Како и секој петок, Маца во „Моќната програма“ се појави во проѕирен фустан, или подобро речено ленти кои едвај ги покрија нејзините гради, а Дискреција, без срам на гледачите им ги покажа брадавиците и меѓуножјето. Маца не се трудеше премногу да ги смири градите, па во неколку наврати мораше да го намести фустанот кој и испаѓал од нејзините гради, а вистински хаос настана кога камерманот (во 58 секунда од снимката) зумираше во нејзините огромни гради и брадавици. А тоа што Маца цело време ги покажуваше и гаќичките, и да не спомнуваме… Вака Маца одговори на прашањето со колку мажи спиела:
сите 3 | | | веќе видена

Ракот е еден од најголемите причинители на смрт, во светот, и колку порано се открива толку подобро, па баш поради тоа не треба да се потпирате само на рутинските прегледи туку и на симптомите кои ви ги испраќа телото. Еден од главните симптоми кај лица кои патат од рак на белите дробови е шуштење и отежнато дишење. -Мидринки или крварење на носот Ова покажува дека нешто лошо се случува на тромбоцитите и црвените крвни клетки, што може да биде знак за леукемија. Со текот на времето, клетките ги уништуваат црвените крвни зрнца кои ја намалува способноста на крвта да носат кислород. -Слабост и замор Ова е толку вообичаено што ќе треба да се внимавате и на други симптоми. Ако чувствувате дека сте постојано уморни без причина, треба да се консултирате со лекар. -Хронично кашлање или болка во градите Многу видови на рак, вклучувајќи леукемија и рак на белите дробови, може да предизвикаат симптоми кои имитираат бронхитис или силна кашлица. Некои болни пациенти кажале дека тие имале болка во градите која се ...
сите 17 | | | веќе видена

Тој се теретеше за поседување на оружје без дозвола.Кога полицајците дошле да го приведат пиштолот го криел во чантата на сопругата. Фолк пејачот Аца Лукас првпат проговори за деновите поминати во затвор.Тој беше приведен за време на акцијата „Сабја“ во 2003 година по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ. Тој се теретеше за поседување на оружје без дозвола.Кога полицајците дошле да го приведат пиштолот го криел во чантата на сопругата.Трите месеци вели дека му го промениле животот и дека секогаш ќе се среќава на првата средба со затворениците кои не можеле да поверуваат дека навистина е тој. – Ме донесоа во затвор околу три-четири часа изутрина.Никој од затворениците не знаеше.Кога влегов во ќелијата прво барав каде има слободен кревет.Бев преморен и веднаш заспав.Кога се разбудив гледам четири глави гледаат во мене и се обидуваат да откријат дали сум сум јас-открива пејачот. Тој вели дека нема да го заборави односот на стражарите кои многу го малтретирале. -Поради мене еден ден сите не изнесоа надвор. Не ...
сите 27 | | | веќе видена

Водителот Марко Новески поретко го гледаме на телевизија за ралика од порано, но затоа пак е постојано присутен со својот глас на фреквенцијата на радио „Хепи“. За први април не го заобиколуваме Марко како еден од најдуховитите познати личности кај нас, чиј дух и харизма постојано пулсираат во ист интензитет. Тој периодов речиси го преплавува својот Фејсбук профил со смешни, но и видеа за возрасни од кои им посакува „убав ден“ на сите припадници од посилниот пол кои се негови следбеници. Селектиравме само мал дел од многуте, погледнете:
сите 4 | | | веќе видена

Згодниот турски актер Бариш Ардуч беше „љубов на прв поглед“ за многу припаднички на понежниот пол со улогата на Омер во популарната серија „Kiralik ask“ или „Изнајмена љубов“, која изминатата, а и годинава се прикажува низ многу земји во Европа и Азија. Стекнатата популарност му донесе бројни понуди за реклами, нови филмски улоги, стана најубав маж за 2016 според еден познат моден магазин, се фотографираше дури и за престижниот „Вог“, а се пишува и дека за една реклама инкасира дури и до 200 илјади евра. Како и останатите свои колеги од негов калибар и Бариш Ардуч постојано гостувањата низ земјите каде го обожаваат не само помладите, туку и повозрасните. Турските медиуми пишуваат дека Ардуч често е почесен гостин на коктели од истакнати фондации, каде особено дамите од високите слоеви го обожаваат, па се подготвени да ги испразнат џебовите на добротворни цели каде може да го видат непосредно. И да, многу убаво ќе звучеше Бариш навистина да доаѓа во Скопје, но ова е само наша шега за 1-ви Април. Смеењето и ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша едноставно не може да одолее, а да не удри по колешката Вики Миљковиќ во „Ѕвездите на Гранд“. Кога една Вики Миљковиќ трае сто години, тогаш ви е јасно каква е свеста на луѓето во Србија, изјави Карлеуша, а Вики не можеше да остане должна и врати: Немој ти да и солиш памет на Вики Миљковиќ.
сите 19 | | | веќе видена

Најпознатата пеачка, Каролина Гочева, синоќа го кажа судбоносното ДА. Таа му се заколна на вечна љубов на своето момче од Америка. Најблиските пријатели, кумот, старосватицата и родителите на младенците се собраа во домот на младиот брачен пар околу пладне. Симболично со кршење погача ја скршија и тремата на идните сопружници. Младите си се ветија пред бога во една од црквите во Скопје, а богослужбата, како што доликува, ја држеа шест владици на МПЦ. Матичното се одржа во кафе бар Тренд, а за музиката се погрижи самата Каролина, пеејќи го 3 пати по ред нејзиниот хит „Две лири“. Иако многумина би посакале ова да е вистина, сепак денес е денот на шегата! Априлилили !!! Ви покакуваме убав и насмеан ден!!!
сите 35 | | | веќе видена

Можеби сте слушнале дека во светот постојат места на кои може да платите масажа со питон, а овие денови медиумите пренесуваат приказна за еден германски фризерски салон во кој покрај другите услуги, муштериите добиваат и масажа на вратот од страна на питонот Монти. Можеби ова ви делува страшно и бизарно, но услугите на Монти се однапред резервирани со денови. Целта на неговата масажа на вратот е муштеријата да се опушти пред шишањето, а многумина ова и тоа како им се допаѓа. Погледнете го прилогот:
сите 27 | | | веќе видена

Поминаа 10 години од легендарното порно видео на Ким Кардашијан, а се останато е историја. Видеото од сексот на Ким Кардашијан и нејзиното тогашно момче, Ray J, излезе во јавноста пред точно десет години. Токму ова видео ѝ ја донесе популарноста на реалити ѕвездата, а тоа настално во 2003-та година за време на нивниот одмор во Мексико, кадешто го прославувале 23-тиот роденден на Ким. Во јавноста, видеото се појавува четири години подоцна, а изворите кои се добро упатени тврдат дека Ким во тоа време со сите сили се обидувала да стане позната, па така Ким дури и лажирала врска со Ник Лаше, кој во тоа време самошто ја прекинал врската со Џесика Симпсон. Поранешниот уредник на списанието In Touch, Кевин Диксон, открил дека Ким во тоа време секоја недела им испраќа текстови за себе бидејќи сакала да го зголеми нејзиното присуство во медиумите. Сепак, за неа започнале да пишуваат дури откако се појавила во реалити шоуто на Парис Хилтон – The Simple Life. “Сакавме да има секс со Ник и да стане неговата селебрити ...
сите 20 | | | веќе видена

Еден пар, најверојатно од некоја од земјите од Јужна Америка, ја конзумирал својата љубов во автобус пред патниците. Имено, девојката седела во скутот на нејзиниот партнер и почнале да имаат секс додека патниците од соседното седиште го снимиле сето тоа. Иако забележале дека ги снимаат, тие во ниеден момент не престанале со својата „акција“, туку продолжиле уште пострастно да имаат секс. Уште повеќе, човекот почнал да се насмевнува пред камерата. Се претпоставува дека оваа снимка е направена некаде во Аргентина или во Бразил.
сите 5 | | | веќе видена

На снимката се гледа како еден маж, удира по глава жена која носи дете сред бел ден во Нови Пазар, но потоа си добива ќотек. Човекот пред да ја удри жената, се обидел да го киднапира детето од мајката влечејќи го девојчето од нејзините раце додека таа викала и барала помош. Откако ја удира мајката по глава, гордо оди напред на улицата, но набрзо потоа луѓето кои биле во близина и оние кои гледале што се случило седејќи во околните кафичи, реагирале и го нападнале. Се верува дека се работи за бивши сопружници и дека додека биле во брак, жената еднаш веќе го пријавила во полиција сега бившиот сопруг за домашно насилство.
| | веќе видена

Утрово во лабораторијата на Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје пациентка се обиде преку ред да влезе за да ѝ земат крв и ги вознемири сите четириесеттина луѓе што чекаа ред. Од шалтерот, пациентаката облечена во розови хулахопки и мини фунстан, се протна меѓу останатите пациенти кои уредно чекаа. Редот беше огромен бидејќи работеше само една од ординациите. Кога се фати за вратата на ординацијата која, според шалтерските работници не работи, останатите ѝ забележаа и почнаа да ѝ довикуваат да го запази редот. На тоа пациентката се сврте и луто им објасни дека сакала само да праша, влезе и ја затвори вратата. Но вратите се стаклени, па пациетнтите што чекаа преку стаклото забележаа дека таа се подготува да ѝ земат крв. Тогаш, пациентка што чекала речиси еден час за да стигне на ред упадна во ординацијата. „Нема да дозволам да ѝ земете крв и ќе стојам тука додека не излезе. Зар не гледате колкав е редот, што ќе се случи ако сите не го почитуваме?! “, му рече на лаборантот, а на пациентката која ...
| | веќе видена

21 годишна студентка од Велес, во декември минатата починала поради долгите процедури во здравствениот систем, ненавремена реакција на лекарите и долгото чекање на резултатите од биопсија, обвинува нејзиното семејство. Најблиските на починатата девојка, за која инсистираа да не се објави името, кое е познато на редакцијата, сметаат дека е изгубено драгоцено време во кое болести напредувала. Се започнало со навидум мал израсток на израсток под кожата на грбот, а завршило со карцином кој се раширил по сите органи во телото што довело до смртни последици. Оваа шокантна приказна најпрво ја обелодени нејзиниот најдобар другар Љупчо Јованов од Велес, а откако го контактиравме семејството и тоа ја потврди информацијата. Револтиран од се што се случувало тој ја раскажа приказната за младата девојка, штотуку дипломирана студентка на Медицинскиот факултет во Штип на отсекот за акушерство. Откако забележала дека има израсток под кожата, таа ја посетила матичната лекарка. Одговорот бил дека е обично масно ткиво и „да не ...
сите 6 | | | веќе видена

Две млади момчиња од кумановско Слупчане се лицата кои попладнево го симнаа македонското знаме од јарболот на кумановскиот плоштад и поставија албанско знаме. Станува збор за Л.С. и Љ.К. кои биле приведени од страна на полициски службеници. Мотивите за ваквиот нивен потег засега се непознати. За инцидентот е информиран надлежен Јавен Обвинител и во дополнителниот разговор ќе се откриваат мотивите на сторителите. Во Тиранската платформа се бара отворање дебата за државните симболи. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изрази подготвеност да разговара.
сите 86 | | | веќе видена

Да се поседува луксузен суперавтомобил потребна е „дебела“ банкарска сметка, но потребно е да имате и барем просечни вештини зад воланот за да може вашиот миленик на четири тркала да го сочувате во извонредна состојба. Но, понекогаш проблемот може да го предизвика сосема друга личност, а не сопственикот… Така, во ситуацијата која ќе имате можност да ја видите подолу, вработен во еден хотел во Монако доби за задача да го паркира белиот „ламборџини авентадор“. Како што впрочем би направил и секој друг, работникот не се воздржа да направи малку врева со бесниот мотор, но притоа заборави дека автомобилот е во прва брзина, па поради тоа молскавично се „торпедираше“ и со предниот дел на автомобилот удри во друго возило, кое во тие моменти минуваше по улицата. Нема потреба да се каже дека на сопственикот му се кренаа влакната на главата кога виде што се случило со неговото скапоцено „ламборџини“.
сите 5 | | | веќе видена

1ви април, Денот на шегата оваа година се паѓа во сабота, но тоа не беше пречка децата во училиштата да продефилираат со маски и така да ја завршат работната недела. А, помеѓу децата на македонските јавни личности кои се маскираа, се и синовите на семејството Антиќ. Ружица, сопругата на Перо Антиќ на Инстаграм сподели преслатки фотографии од нивните деца. Најголемиот Лука беше маскиран во македонски бизнисмен, средниот син Павел во крокодил, а најмалиот убавец Петар во панда.
сите 41 | | | веќе видена

Дел од српските медиуми пренесуваат дека извесен Раде С. од српското село Лозово, во кафеана во Цирих, Швајцарија, претепал Англичанец, поранешен пилот на НАТО бидејќи го слушнал како гордо се фалел дека „ја бомбардирал Србија во 1999 година“. – Англичанецот на соседната маса беше со еден локален политичар од Цирих. Во еден момент тој рече дека е воен пилот, а пријателот го праша дали учествувал во воени операции. Англичанецот со гордост раскажуваше дека ја бомбардирал Србија – се пренесува изворот. Тогаш Раде и неговиот пријател станале од маса, се приближиле до пилотот и Раде прашал дали некој од нив учествувал во бомбардирањето на Србија, а по добивањето потврда почнала тепачка. Според изворот кој се пренесува, пилото завршил со крваво лице, а Раде му порачал секогаш кога ќе се види во огледало, „ќе се сетиш на сите Срби и недолжни деца кои си ги бомбардирал“. Пилотот Англичанец завршил во болница. Според медиумите, Раде С. веднаш потоа го напуштил Цирих.
сите 17 | | | веќе видена

next