Во ова село има над 350 домаќинства, и повеќе од 70 фирми. Селото Стројковце се наоѓа на 11 км од градот Лесковац, во соседна Србија. Ова село е „родно место ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонецот Адам Лабунски, се натпреварува вторпат во познатото српско шоу Пинкови Ѕвезди, и и овој пат како и во минатата сезона доби овации од жирито. – ...
сите 8 | | | веќе видена

Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените кои го гледале филмот „Педесет нијанси потемно“, постои поголема веројатноста дека ќе ги изневерат своите ...
| | веќе видена

Во „Парови“ ништо ново. Овој пат, во вербална пресметка влегоа Милјана и Александра. Суботиева го чекаше својот ред за бањање, а бидејќи била нестрплива, ...
| | веќе видена

Американската водителка Џени веќе со години ги развеселува своите гледачи со провокативните настапи пред малите екрани. Но овој пат таа повеќе од сигурно ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Емисиите за таленти се популарни во целиот свет. Овој пат ви претставуваме видео од Италија. Канидадот Циска се пријави и сакаше да го покаже својот талент. ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на слободни работни места во Германија пораснал на над еден милион во последните три месеци од минатата година, покажува истражувањето на германскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

next