Во информативното издание на Канал 5 таа ја има улогата на презентер, па секогаш сте навикнати да ја гледате во елегантни изданија бидејќи така и налага професијата. Но сакото го замени со прекрасни фустанчиња кои ја прават уште поубава. Имено, Бубе е водителката на новата контактна емисија Важно која се емитува на Канал 5. Па за таа прилика, Бубе облекува фустани со светли бои, а и со новата промена на косата, таа изгледа многу поубава и посвежа. Убава како никогаш досега. Погледнете.
сите 3 | | | веќе видена

Едно лице загинало а седум се повредени, меѓу кои три тешко, во експлозија што се случила вчера во станбена зграда во белгиската престолнина Брисел, најверојатно поради истекување на гас за домаќинство, соопшти бриселското државно обвинителство. – Во саботата попладнето жителите на две згради биле жртви на експлозија по којашто избувнал пожар. Седум лица се примени во две болници. Три се тешко повредени, меѓу нив и двегодишно дете и петнаесетгодишник. Во текот на вечерта во урнатините е пронајдено тело на маж. Идентификувањето сé уште не е извршено – се наведува во соопштението на обвинителството. Началникот на општината во којашто е квартот Сен Жил, каде што се случила несреќата, Шарл Пике,за белгиските телевизиски мрежи „РТЛ“ и „РТБЕ“ изјави дека „најверојатно станува збор за несреќен случај поврзан со истекување на гас“. На 22 март, 2016 година Брисел беше цел на најкрвавите напади во својата историја кога беа убиени 32 лица, а 320 ранети во два синхронизирани напади на аеродромот и во подземната ...
сите 59 | | | веќе видена

Во собата на својот татко, прва и непоканета влегла 4-годишната Мерион, на која тој ден ѝ било роденден и потполно ја засенила дискусијата за јужнокорејската политика. Неговата сопруга Ким Џунг, вели дека нејзиниот сопруг е самиот виновен за случката. – „Тој секогаш ја заклучува вратата од собата кога има јавување во живо. Ќерката и онака беше разиграна, бидејќи тој ден имаше училишна забава.“- кажа Ким низ смеа. Професорот вели дека сакал да продолжи со интервјуто, но кога видел дека во собата влегол и 8-меселниот син, сфатил дека е готово со интервјуто. Вели дека и нему видеото му изгледало пресмешно, но не сакал да ги гледа реакциите на интернет, па некое време тој и сопругата ги исклучиле телефоните.
сите 20 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативен пикиер, Столе Стоилов и неговата избраничка Катерина деновиве уживаат во Венеција, каде отпатувале на кус одмор. Познатиот ракометар и капитен на “црвено-црните” слободното време меѓу натпреварите секогаш го користи за да посети некоја интересна туристичка дестинација, а дека еден од најромантичните градови во светот им годи потврда се и фотографиите кои ги објавуваат на социјалните мрежи каде позираат со широки насмевки на лицата. Инаку, саканата на Стоилов е студентка и е по потекло од Струмица, а парот е заедно веќе две години. Таа е и негова најголема поддршка во кариерата и секогаш е на трибини и го бодри за време на натпреварите.
сите 13 | | | веќе видена

Мажи, престанете да се грижете за својот пенис, подобро е да обрнете внимание на овој дел од телото. Ако сакате да го импресионирате поубавиот пол, би требало да знаете кој дел од машкото тело има најсекск изглед, кој секако не е пенисот ако сте мислеле на него. Судејќи по најновите истражувања, на жените најмногу им се секси машките гради и тоа е атрибут кој на прв поглед, а и подоцна, остава најголем впечаток на нив. Можеби уште повеќе изненадува втора работа која на жените им е суперсекси косата кај мажите, значи попвторно не станува збор за пенис. И трета работа, односно на трето место се наоѓаат мускилите на рацете, а веднаш по нив мускулите на стомак. Меѓутоа, не се ова единствени физички работи на мажите кои кај жените се неодоливи а тоа се: 1. Три дена стара брада ( заборавете на бричење, жените сакаат мажи кои имаат брада бидејќи изгледаат позрели, помажествени) 2. Добро држење (исправете ги рамењатра кога некоја девојка ќе ви падне за око) 3. Мускули (колку и да звичи плитко, мажи со развиени ...
сите 19 | | | веќе видена

Долго време се запрашуваат сите со кого Лила прави муабет во емисијата Се или Нешто, па затоа Ина Многуфина и овој пат беше многу фина па конечно ни откри кој е таинствениот банкар, пишува порталот „Пинџур.ком“. Според нив станува збор за Трендо.
сите 8 | | | веќе видена

Македонија вчера ја потресе веста за четиригодишното детенце кое беше нападнато од глутница кучиња. Детето од кичевското село Бачишта се бори за живот откако беше нападнато од глутница кучиња. Операцијата траела повеќе од 4 часа, а детето има повреди на градниот кош главата пределот на стомакот и нозете извадени му се слезината и еден бубрег моментално е на интензивна нега приклучено на апарати за реанимација и е во критична состојба. Сакајќи да појде до соседната куќа каде се наоѓал неговиот татко го нападнале повеќе кучиња скитници, но и кучиња кои се појавиле од соседната штала со овци сопственост на 49 годишен жител.
сите 108 | | | веќе видена

За него била организирана голема потрага. Бидејќи станувало збор за мала средина и заедница во која сите меѓусебно се познаваат, волонтерите кои ја покренале потрагата се надевале на брзо наоѓање на детето и среќен крај. Цела Русија ја потресла веста дека пред училиште во цистерна со вода било пронајдено телото на Константин Чернов (9). Момчето исчезнало на почетокот од декември 2015 година, а се` до оваа среда, за него ништо не се знаело. Била организирана голема потрага, но на момчето му се изгубила секоја трага. По повод Денот на мајката, кој во Русија се одбележува во последната недела од ноември, учениците од основното училиште во Тагар на југоисточниот дел од Русија имале задача да прочитаат песна посветена на мајката. Константин Чернов (9) ја прашал учителката дали може да ја прескокне таа задача, а учителката која била запознаена со неговиот случај, му го дозволила тоа. Меѓутоа, момчето не можело да се избори со чувствата и се расплакало и истрчало од училницата. Имено, на деветгодишното момче ...
сите 5 | | | веќе видена

Маца Дискреција реши да се обиде во улога на водителка. Телевизија Пинк и дозволи да ја води емисијата „Моќен програм“. Како гости се појавија Марко и Доввна, кои публиката ги запозна во емисијата „ДНК“. При најавуваето на Емисијата Маца вети дека ако гостите се фини, таа ќе се соблече, но пота се премисли и место тоа реши да запее и провокативно да му заигра на Марко, по шо неговата сипруга го напушти студиото. Погледнете го настапот на Маца:
сите 4 | | | веќе видена

Новата банкнота од 50 евра со подобрени безбедносни карактеристи од 4-ти април ќе биде пуштена во оптек. Во првиот круг ќе бидат пуштени вкупно 5,4 милијарди евра од оваа банкнота. Новата банкнота, со портрет од божицата на Европа, лик од грчката митологија, има унапредени безбедносни карактеристики со цел да се отежне фалсификувањето и прозорец кој станува транспарентен кога ќе се заврти на светлина, пренесува агенцијата Ројтерс. Освен тоа, заштитното обележје на банконотите е и смарагдната бројка, која, кога ќе се заврти банкнотата ја менува бојата од смарагднозелена во темносина. Ова е четвртата банкнота која доживува промена од воведувањето на единстваната валута во ЕУ во 2002 година, откако изгледот го променија банкнотите од 5, 10 и 20 евра. Европската централна банка во мај 2013 година ја замени банкнотата од пет евра, во септември 2014 година апоенот од 10 евра и во ноември 2015 година банкнотата од 20 евра. Апоенот од 50 евра е најчесто употребуван од сите апоени во евра. Повеќе од осум милијарди ...
сите 51 | | | веќе видена

Слатката и неверојатно талентирана Македонка, Мартија Станојковиќ, го воодушеви цел Балкан со својот прекрасен глас и го освои второто место на регионалното музичко талент шоу „Пинкови ѕвездички“. Таа беше нашиот претставник за детскиот избор за песна на Евровизија 2016 со песната насловена како „Love will lead our way“. Мартија веќе во неколку наврати покажа дека е подготвена за експерименти кога е во прашање бојата на нејзината коса. Епа Мартија овој пат избра да биде блондинка и тоа го сподели на својот Инстаграм профил. Дали ви се допаѓа?
сите 11 | | | веќе видена

На среќниот неготинчанец кој освои 400.000 денари во кладилница, повторно му се насмеа среќата. Сега освои 245.580 денари, со уплата од 3.000 денари. Браво за овој мајстор.
сите 52 | | | веќе видена

Наташа Којиќ Таша, ќерката на Драган Којиќ Кеба, веќе неколку години живее во Америка каде се обидува да изгради кариера на актерка, а сега ги шокираше сите затоа што за прв пат позираше гола. Миленичката на Кеба која се прослави со аматерските серијали „Грана“ и „Грана2“, која потоа на голема жалост на сите ја избриша од Јутјуб, ја покажа својата провокативна страна. „Го следев своето срце и ме донесе на плажа“, напиша Наташа на својата фотка во топлес. A post shared by Natasha Key (@natashakeymusic) on Mar 16, 2017 at 3:02pm PDT
сите 8 | | | веќе видена

Ноне Неделковска, сите ја паметиме од талент шоуто „Идол“, веќе неколку години е вон границите на Македонија. Но, се чини некако, откако замина животот и стана вистинско уживање. Се ширеа информации дека има веќе и сопруг, симпатичен црномурест дечко. Откако долго време ја нема во јавноста, Ноне го помина скоро цел свет, но не пропушти да сподели по некоја фотка од речиси секое место што го посетува. На оваа фотографија слатката велешанка напиша: Убавицата и ѕверот.
сите 8 | | | веќе видена

Во дипломатијата, вообичаен протокол е шефовите на држави да се ракуваат пред камерите при секој официјален состанок, но Доналд Трамп уште еднаш покажа дека тој не е како повеќето политичари. Светската јавност беше шокирана, откако американскиот претседател, при средбата со германската канцеларка, Ангела Меркел, целосно го игнорираше нејзиното барање да се ракуваат и на тој начин пријателски да ја завршат нивната средба. На неверојатната снимка, се слушаат фото-репортерите кои бараат двајцата лидери да разменат поздрави, со цел да се направат убави фотографии од нивната прва средба. Трамп остана „глув“ на ваквите барања, па канцеларката мислејќи дека навистина не ги слушнал уште еднаш го праша дали би сакал да се поздрават. По ова следеше целосно игнорирање од страна на американскиот претседател, кој се чини не сакаше ниту да погледне накај Меркел. Инаку, Трамп и германската канцеларка се ракуваа при пристигнувањето на Меркел во Белата куќа, меѓутоа при крајот на средбата расположението на претседателот на ...
сите 213 | | | веќе видена

Повторната средба на оригиналната актерска постава од некогаш мегапопуларната серија “Подобар живот”, предизвикала лавина спомени и поттикнала многу сеќавања. Актерите се собрале за да позираат за насловната на 600. издание на српското списание “Story”. “Како да беше вчера”, коментирал 70-годишниот Марко Николиќ, кој во серијата го глумел Драгиша Попадиќ или “Гига Моравац”, татко на три деца и глава на петочлено семејство. Маки му задавале синовите Александар Саша (Бориз Комнениќ) и Слободан Бобо (Драган Бјелогрлиќ) и ќерката Виолета (Лидија Вукучивиќ). A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on Mar 16, 2017 at 12:17pm PDT 69-годишната Светлана Бојковиќ, која во серијата била Емилија, била воодушевена од повторната средба. “Тоа не беше само серија. Тоа беше период во кој сите некако весело и убаво живеевме. Таа серија е создавана во прекрасна атмосфера. Многу ми е мило што по толку години повторно сите се собравме на фотографирањето на семејството Попадиќ”, рекла Светлана. Најголема слава по ...
сите 9 | | | веќе видена

Ѕвездата на реалното шоу „Жените на кошаркарите“ неодамна се појави на црвен тепих со изглед кој веројатно е најпровокативен досега. Сенди Картер на забава во Лос Анџелес, чија тема била инспирирана од филмот „50 нијанси потемно“, пристигна речиси гола. Таа имаше лепенки на нејзините брадавици, мрежeсти хулахопки, во рацете држеше камшик, а под креацијата што ја носеше се гледаше буквално сè… Меѓутоа, вистинскиот шок уследи откако таа им го сврти грбот на фоторепортерите! И додека некои сметаат дека таа направила моден погодок, други нејзината креација ја сметаат за невкусна и за целосно промашување. Ако ништо друго, барем целата вечер вниманието беше насочено кон неа.
сите 2 | | | веќе видена

next