Новата оптичка илузија ги полуде социјалните мрежи. Овој пат станува збор за црно-бела слика на морнарите, каде што крие неговата “драга”. Ако откриете каде е жената во оваа слика за помалку од пет секунди, вашата перцепција е прекрасна, и очигледно е знак на висок степен на интелигенција. Па, дали ја најдовте жената? Помош од пријател: Обидете се да ја свртите сликата.
сите 9 | | | веќе видена

Не е никаква новост дека Мирјана Праизовиќ сака да се соблекува, и тоа го правеше во „Големиот Брат“, и сега во „Парови“, а овој пат ги шокираше гледачите кога покажа СЕ во купатилото. Мирјана без блам, излезе гола од туш кабината и се шеткаше наоколу, а додека Праизвоиќ го пронајде пешкирот и се замота, сите веќе ја видоа нејзината нецензурирана голотија. Погледнете ја гола Мирјана Праизовиќ:
сите 6 | | | веќе видена

Фолк пејачот Шабан Шаулиќ, денеска го посети белградскиот Саем на автомобили, а како што се чини, се реши да се почести со нов автомобил. Барем така изгледаше на прв поглед. Имено Шабан новинарите го затекнаа на штандот за „Шкода“ како го испробува најновиот модел „Кодиаг“, чија цена се движи и до 25.000 евра (за основен пакет) до 44.000 евра за оние кои сакаат малку „посилна“ опрема… Со оглед на тоа што пејачот беше насмеан зад воланот, изкаде кака оваа луксузна машина и тоа како добро му „легна“. Делувало како да Шабан повеќе не е заинтересиран, но дали со новиот автомобил реши да се почести себе или можеби, некој друг од семејството, останува да видиме. Во секој случај, овој четиритркален ѕвер во верзијата 2.0 ТDI мотор, одлично му прилега! Погледнете ја и неговата куќа на Дедиње од 1 милион евра…
сите 35 | | | веќе видена

Сонот за пеење го натерал 50 годишниот Дарен Џонс да се пријави во емисијата „Австралија има талент“. Кога излегол на сцената, жирито не го сфати сериозно, но не очекуваа ваков прекрасен настап. Дарен е најдобриот доказ дека книгата не треба да се цени според кориците! Australia Talent Show by viralpicks
| | веќе видена

(Не)пријатна ситуација го затекна Роџер Федерер за време на неговиот одмор во Мајами каде одмора со сопругата Мирка и своите деца. Не може да има мир очигледно Федерер, посебно од добро провокативно обучени девојки. Една таква му пријде во моментите кога сакаше да ја напушти плажата… И се е во ред само што се чини како да заборавила нешто на себе, она најважното… Или, можеби се крие црвената танга… А, љубопитните околни фоторепортери го „уловија“ овој момент… Роџер „мртов ладен“ како и секогаш, што не може да се каже за неговата сопруга Мирка која се чини, најблаго кажано, остана вчудоневидена…
сите 27 | | | веќе видена

Мотив за пукањето во белградскиот хотел „Праг“ во кој е ранет Предраг Ранковиќ Пецони, е наводното дофрлање на Жељко Рутовиќ на сметка на девојките кои седеле со него на маса. -Рутовиќ во еден момент му рекол на Пецони„Какви ти се тие силиконки“?Пецони на оваа навреда реагирал бурно и избила караница. И Рутовиќ и Пецони биле опколени со своите обезбедувања, меѓутоа никој од нив не успеал да ја смири ситуацијата бидејќи се се случило во секунда. Рутовиќ извадил пиштол и почнал да пука, а сите куршуми Пецони го погодиле во нога – изјавил извор близок на истрагата. Со нив на маса седеле уште неколку познати луѓе. Пецони е успешно опериран, извадени се сите куршуми и е во стабина состојба. Напаѓачот избегал од лице место на настанот и полицијата се уште трага по него.
сите 9 | | | веќе видена

Настанот се случил вчера околу 12.30 часот во Скопје. Прободениот А.Ј. (24) од Скопје веднаш бил донесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски,“ каде му била констатирана убодна рана во пределот на грбот, во близина на срцето. Со повредата се здобил во близина на неговиот дом, по претходна вербална караница за љубовна врска со некоја девојка. Лицето Е.Н.е осомничено за нанесена повреда. Поради тешката телесна повреда 24-годишното момче е задржано за понатамошно лекување. Истиот се наоѓа надвор од животна опасност.
сите 12 | | | веќе видена

Сцени од вежби и акции на армиските специјалци, тенкови во движење, борбени возила кои пукаат, се дел од ново пропагандно видео на АРМ со кое се повикуваат младите да ѝ се придружат на армијата. Снимките се направени на повеќе локации низ земјава, на воени полигони, низ шума, како и во касарните каде што се изведуваат тренинзи за специјалните единици. Деновиве АРМ организира и повеќе презентации во средните училишта во земјава, а со цел да им покаже на младите што значи да се биде дел од армијата. Презентациите се фокусираат на детални објаснувања за обуката во АРМ, за начинот на кој е организиран животот на регрутите, тренинзите низ кои поминуваат, како и можностите за едукација и напредок со градење кариера во рамките на војската. Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително. Од 2011 година, граѓаните кои ги исполнуваат условите можат да се пријават на доброволно служење на воениот рок. Притоа кандидатите мора да имаат наполнето 18 години, но и да не бидат постари од 26 години. Право за ...
сите 18 | | | веќе видена

И покрај според неа успешната турнеја во САД, Карлеуша стана предмет за потсмев и „преку океанот“, и тоа благодарение на фотографиите кои покажуваат како изгледа без Фотошоп. На една популарна инстаграм-страница која покажува како реално изгледаат познатите личности, осамнаа и фотографиите на Јелена Карлеуша пред и по Фотошоп.
сите 32 | | | веќе видена

Овие пет девојки, според мислењата на некои, влегоа во најтесниот избор за најсексапилни водителки кои било кога се занимавале со оваа професија. Иако не се напишани нивните имиња, ниту земјите од кои доаѓаат, според географскиот приказ на мапите и имињата на градовите во позадината, може да се заклучи дека се работи за четири Мексиканки, а меѓу нив залутала и една Романка. Погледнете го ова видео и соберете ги впечатоците: Pet najse*sepilnijih voditeljki ikada koje ce… by Mxionn
| | веќе видена

Македонските гледачи на хит серијата „Парампарче“ стигнаа до делот кога главните ликови Џихан и Ѓулсерен ќе прават свадба. Токму таа свадбена церемонија ќе биде пресвртот во серијата кога Ѓулсерен ќе биде убиена, а со тоа ќе стартува и ново поглавје од возбудливото сценариото. Ако мислевте дека платениот убиец испратен од големиот непријател на Џихан-Харун ќе го стои тоа, се лажете. Виновникот на смртта на Ѓулсерен ќе биде бившиот сопруг на новата девојка на Озан кој претходно пукаше во него. За да го заштити Озан, Џулсерен ќе го жртвува својот живот и ќе почине е на лице место.
сите 5 | | | веќе видена

За српската пејачка Дара Бубамара денот не започнува без селекција на најпровокативните прачиња облека во кои ќе позира и ќе го покажува своето бујно тело на социјалните мрежи. Кај неа од се има по многу, па би било „штета“ да не ги распушти бујните гради, задникот, меѓуножјето… Дека Дара е полна со себе доказ се многуте храбри фотографии, а меѓу последните се најдоа и такви каде носи проѕирна маичка со златни детали од која речиси целосно ги откри градите. Кај неа не важи правилото ако едно откриеш, друго треба да сокриш, па на свој начин спои и златно мини здолниште од кое ги разголи нозете.
сите 18 | | | веќе видена

Секоја епизода од хит серијата „Парампарче“ носи нови драматични моменти кои верните гледачи не можат ни да ги претпостават. На една од многуте фан страници на серијата на Фејсбук постојано осамнуваат куси видео најави од она што следи во третата и последна сезона. Имено Хазал ќе сака да се омажи со момче кое Џихан и Дилара не го прифаќаат за зет, но посебно Дилара ќе биде ригорозна во својата одлука и постапка. Иако не и дозволуваат да стапи во брак, Хазал сепак ќе облече венчаница и ќе каже „Да“, но во тој момент ќе се случи нешто шокантно. Еве за што станува збор:
сите 9 | | | веќе видена

Учесниците во петтата сезона на реалното шоу „Парови“ знаат да се опуштат, но се чини овој пат претераа. Маца Дискреција и Ана Марија изведуваа стриптиз но Ана Марија не престанува да шокира со нејзиното однесување. Само пред неколку дена шеташе само по танга во вилата, а овојпат дозволи да и ставаат лименка од пиво на задникот… Погледнете како изгледаше нивниот стриптиз:
сите 4 | | | веќе видена

Најголемата балканска музичка ѕвезда Лепа Брена веќе неколку недели не е во Србија, ниту се појавува во јавноста. Српските медиуми пишуваат дека Брена има голема причина за тоа. Пејачката мометално престојува во Мајами, каде ќе се задржу некое време, а зошто се повлекла од јавноста открива извор близок до пејачката. -Лепа Брена во наредниот период нема да се појавува во јавност. Таа на големо работи на подготовката на новиот албум кој ќе биде еден од најдобрите во нејзината кариера. Моментално престојува во Мајами каде ќе се задржи уште неколку недели, вели доброинформиран извор.
сите 15 | | | веќе видена

Најпознатата „плус сајз“ манекенка, Ешли Грејем (29) продолжува да ги руши наметнатите стандарди на убавина позирајќи во заводливо бикини на Флорида. Без шминка, фризура, Фотошоп и разни додатоци, Ешли зрачела со самодоверба. Славната „плус сајз“ убавица за себе секогаш истакнува дека е поборник за здрав пристап кон телото и не се срами од своите облини. „Се надевам дека жените кога ќе ме видат во костим за капење, ќе го направат истото. Најсекси комбинација се облините со самодоверба“, изјави во една прилика за британскиот магазин „Elle”. Во едно интервју за „Vogue” имаше изјавено дека имало период во младоста кога посакала да биде послаба. „Некогаш сакав да бидам послаба. Имаше и такви моменти. Но, денес сум многу задоволна од својот изглед. Ме дефинираат моите облини и изгледот. Среќна сум поради тоа“, вели Ешли, пишува “Daily Mail”.
сите 3 | | | веќе видена

Случаен минувач пред една зграда во шпанска Саламанка снимил пар кој имал секс на балкон и снимката ја објавил на интернет. Многу брзо, не само што снимката станала вирална туку е објавена и на националната телевизија пишува Деили Меил. Иако парот јавно е посрамен на телевизија, коментаторите на друштвените мрежи се воодушевени. “Имаат право да уживаат во пролетното сонце”, коментирал еден корисник на Јутуб додека и многу други ги воодушевила поврзаноста на пролетта и сексот на отворено.
| | веќе видена

Оливера Ѓоркоска живее и работи во Америка, но и понатаму се занимава со музика. Сигурно машката популација и тоа како се сеќава на пејачката Оливера Ѓоргоска, која до пред неколку години беше една од најнадежните на нашата естрада. Таа е особено активна на социјалните мрежи, а скоро објави и едно провокативно видео на кое ги покажа своите танцувачки способности. Погледнете: A post shared by Olivera Gjorgoska (Oli) ✨✨✨✌️️ (@oliveragjorgoska) on Mar 22, 2017 at 12:26am PDT
сите 4 | | | веќе видена

Роберт Шаулиќ кој има 45 години е тешко болен и секој месец е во болница. Како што зборуваат соседите во Зрењанин, тие собираат пари и му ги даваат за да има за лекови и храна, односно буквално му помагаат за да преживее, пишуваат српските медиуми. -Роберт е тешко болен, постојано е по лекари и тешко живее. Не се знае колку долго ќе издржи ако состојбата продолжи да му се влошува, бидејќи нема адекватна нега, велат соседите на вонбрачниот син на пејачот Шабан Шаулиќ. -Јас го признав, а не знаев дали навистина е мој или таа жена ме прелажа. До неговото полнолетство плаќав алиментација и имаше се од мене, а после секој продолжи по својот пат, изјавува Шабан за болниот син.
сите 8 | | | веќе видена

Киднапирањето на Стефан Живоиновиќ, синот на Брена и Боба, никогаш сериозно не е истражено, а целиот случај е „замрзнат“ бидејќи еден од трагите водел до кабинетот во тоа време на моќниот лидер на ДОС. Ова за Информер.рс тврди пензиониран генерал на полицијата кој кон крајот на 2000. и почетокот на 2001. бил вклучен во истрагата. Соговорникот на Информер.рс кој инсистирал да остане анонимен вели дека тврдења на Восилав Шешењ се основани и дека киднапирањето на синот на Брена и Боба го организирал врвот на тогашната власт. Сосема е индикативно тоа што киднапирањето на Стефан Живоиновиќ е единтвено киднапирање во Србија кое никогаш не е до крајот истражено. – Истаржителите брзо време по киднапирањето, крајот на декември 2000 година, дошле до траги кои покажувале дека сето тоа било организирано и претходел договор со висок функционер на ДОС. Не можам да кажам дека е Ѓинѓиќ и дека тој тоа го одобрил, како што сега тврди Шешељ, но тврдам дека неговите најблиски соработници знаеле…раскажува изворот за Информер.рс. ...
сите 20 | | | веќе видена

next