За апсењето на Аркан во Хрватска кружат многу приказни, но сега вистината ја открива полицаецот кој во тоа време го уапсил. Милан Шербула бил полицаецот кој во ...
сите 5 | | | веќе видена

Овој човек кој навистина си има проблем и решила совет да побара токму на социјалните мрежи и стана хит на интернет. Сепак, да напоменеме дека оваа ФБ група ...
сите 4 | | | веќе видена

По успехот на локалните избори во Младеновац, Љубиша Прелетачевиќ Бели, чие вистинско име е Лука Максимовиќ, одлучи да влезе во политика и да се кандидира за ...
сите 7 | | | веќе видена

Лимак е светски реномирана компанија со седиште во Турција, специјализирана за секаков вид инфраструктурни и градежни проекти, вклучувајќи аеродроми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Своето преминување во ислам во Мелајска џамија, вчеравечер јавно пред присутни сведоци и имамот на истата џамија, го потврдиле четири члена од семејството ...
сите 12 | | | веќе видена

next