Глас на Америка

Активностите се дел од одлуката на Трамп за повлекување од Иранскиот нуклеарен договор и повторно воведување на американски санкции спрема Иран САД воведоа ...
сите 85 | | | веќе видена

Бројни сојузници, но и ривали на САД, ја критикуваа американската одлука да ја префрли својата амбасада во Ерусалим, со образложение дека тоа ќе ги зголеми ...
сите 115 | | | веќе видена

Израелските лидери велат дека ова ќе помогне во мировниот процес; Според арапските претставници, потегот е провокативен САД и официјално ја префрлија својата ...
сите 207 | | | веќе видена

Трговска пресуда сериозно и наштети на компанијата која зависи од набавката на американски делови Претседателот Доналд Трамп вели дека бара начин како да и ...
сите 4 | | | веќе видена

За Израел - Ерусалим е главен град, додека Палестинците го гледаат источен дел како главен град на идната палестинска држава Министерството за здравство во ...
сите 258 | | | веќе видена

Во САД се прославува од 1850-та година В недела, многумина Американци ќе го одбележат Денот на мајката. Славењето на мајките и мајчинството е присутно од многу ...
сите 3 | | | веќе видена

Целта е да се увиди какво е нивното меѓународно влијание Фејсбук неодамна истакна дека ќе биде подложен на ревизии за граѓански права и слободи, чекор, што го ...
сите 4 | | | веќе видена

next