Глас на Америка

По целосна истрага на изјавата, Кристин Блеси Форд ќе сведочи пред Сенатот, велат нејзините застапници Адвокатите на Кристин Блеси Форд, која ја обвини ...
сите 32 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 26 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД му се обрати на македонскиот народ во писмо, кое го објави Атлантскиот совет во Вашингтон Уште од првиот ден на вашата ...
сите 30 | | | веќе видена

Патувањето ќе го реализира компанијата „Спејс Eкс“ на Елон Маск Елон Маск, основачот и прв човек на компанијата „Спејс Eкс“ ќе праќа турист околу Месечината. ...
сите 24 | | | веќе видена

Порача еврокомесарот за проширување денес од Скопје Нема време за губење. Искористете го своето демократско право на референдумот на 30-ти септември, изјави ...
сите 11 | | | веќе видена

Кејлен Конвеј, советник на претседателот Доналд Трамп, на новинарите им кажа дека Белата Kуќа стои зад номинацијата на 53-годишниот Кавана за место во ...
сите 28 | | | веќе видена

По денешните средби во Скопје, американскиот државен секретар за одбрана индиректно укажа на руското влијание во државата Секретарот за одбрана на САД Џим ...
сите 31 | | | веќе видена

Тајфунот ги погоди Филипините во саботата и тоа со ветришта од 270 километри на час Загинати и пустош остави тајфунот Мангкут на својот пат од Филипините до ...
сите 35 | | | веќе видена

Загинатиот е осумнаесетгодишник врз чијшто автомобил паднал оџак од куќа во која се случила детонација Повеќе од 8.000 луѓе се евакуирани после серијата ...
| | веќе видена

САД веќе воведоа царини за кинески производи вредни 50 милијарди долари Претседателот на САД Доналд Трамп наложи да бидат воведени нови царини за кинески ...
сите 94 | | | веќе видена

Целта е затоплување на меѓусебните односи Северна и Јужна Кореја отворија заедничка канцеларија за врски во северниот град Каесонг во правец на затоплување на ...
сите 130 | | | веќе видена

next