Глас на Америка

Очекувања од Самитот во Брисел Во Атлантскиот совет во Вашингтон, амбасадори во НАТО од неколку влијателни членки дискутираа за предизвиците спроти јулскиот ...
сите 14 | | | веќе видена

Министрите ќе дискутираат и за правните проблеми, во контекст на дипломатскиот договор, пренесува Атинско-македонската агенција, со седиште во Вашингтон ...
сите 251 | | | веќе видена

Државата останува отворена за решавање на проблемите со САД, рече севернокорејскиот заменик-министер за надворешни работи Северна Кореја и соседите во регионот ...
сите 248 | | | веќе видена

Актерот во соопштение кажа дека никогаш немал намера да направи некој да се почувствува непријатно Актерот Морган Фриман се извини на сите кои ги навредил. ...
сите 8 | | | веќе видена

Пјонгјанг е подготвен за средба „во било кое време, во било кој формат“ Северна Кореја денеска објави дека сеуште е подготвена да разговара со САД „во било кое ...
сите 252 | | | веќе видена

Имигрантите се плашат дека новата влада ќе значи нивна депортација Италијанскиот претседател, Серџо Матарела побара од правникот Џузепе Конте да формира влада. ...
сите 86 | | | веќе видена

Во 2017-та година, од своите домови избегале речиси 300.000 баратели на азил и бегалци од Хондурас, Гватемала и Ел Салвадор, соопштија ОН Агенцијата за бегалци ...
сите 24 | | | веќе видена

Кина и Јапонија ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп, да започне истрага за влијанието на увозот на возила врз националната ...
сите 76 | | | веќе видена

Американски виши претставници на разузнавачките служби и агенциите за спроведување на законот, ќе имаат одвоени брифинзи пред две групи законодавци во врска со ...
сите 10 | | | веќе видена

Заедничкиот тим за спроведување истрага го објави прелиминарниот извештај за соборувањето на малезискиот авион во 2014-та година Меѓународен тим на истаржители ...
сите 52 | | | веќе видена

Забелешките на претседателот беа искажани на настан што се одржа во Лонг Ајланд Њујорк Претседателот Доналд Трамп повика на „радикална промена“ во начините на ...
сите 6 | | | веќе видена

Не очекуваме одговор веднаш, но, нашата канцеларија ќе продолжи да притиска, вели конгресменот Џим Бенкс, кој неодамна испрати писмо до генералниот секретар на ...
сите 12 | | | веќе видена

Вршителот на должност заменик-помошник државен секретар на САД ќе ја потврди поддршката за евроатлантската аспирација, изјави Американската амбасада во Скопје ...
сите 54 | | | веќе видена

Пјонгјанг во последен момент даде одобрение за нивната посета Осум новинари од Јужна Кореја се упатиле кон Северна Кореја, откако режимот во последен момент ...
сите 247 | | | веќе видена

next