Глас на Америка

„Тезите за руско влијание се далеку од вистината“ изјави пратеникот Иван Стоиљковиќ, по најавата на постојаната претставничка на САД во НАТО, амбасадорката Кеј ...
| | веќе видена

Речиси 70 проценти од граѓаните во САД изјавиле дека се чувствуваат уморни од обемот на информации, кои ги добиваат на телевизиските мрежи, интернет и на ...
сите 11 | | | веќе видена

Државниот секретар Мајк Помпео овој случај го опиша како сериозен медицински инцидент САД изјавија дека вратиле дома бројни лица, откако биле направени ...
сите 7 | | | веќе видена

Јапонскиот премиер Шинзо Абе денеска е во посета на Белата куќа и се очекува пред претседателот Доналд Трамп да ги претстави интересите на Јапонија, воочи ...
сите 46 | | | веќе видена

Паралелно, пред Белата куќа се собраа демонстранти, со цел да го изразат нивното незадоволство од Трамп и третманот кој го има кон муслиманите Претседателот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Поради видеото со запалив материјал, петнаесетина напади беа инспирирани или под влијание на групата „Револуција Муслимани“. Досега имало приказни за ...
сите 2 | | | веќе видена

На минатогодишниот самит на Г7 во Сицилија, претседателот на САД Доналд Трамп, беше во конфликт со своите колеги главно поради климатските промени. На ...
сите 118 | | | веќе видена

Експертите предупредуваат дека ќе бидат потребни десетина година за целосна демонтажа на нуклеарната програма на Пјонгјанг Експерти за контрола на оружје ...
сите 361 | | | веќе видена

next