Глас на Америка

Израел ја преиначи својата одлука со која претходно забрани американска конгресменка да ја посети државата. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти ...
сите 13 | | | веќе видена

Дел од обвинителите влегоа во СЈО во отворен судир со Јанева откако таа дала наредба да се врши претрес на вработените при влез и излез во Обвинителството. ...
сите 528 | | | веќе видена

Агенциите за помош регистрирале 1.380 деца кои поради ебола изгубиле еден или двајца родители Фондот за деца на Обединетите нации соопшти дека од април наваму ...
сите 27 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 167 | | | веќе видена

Уморни и со сериозни повреди, девет млади момчиња од Пакистан преку Велес, заминаа кон нивната крајна дестинација, Италија Девет млади момчиња од Пакистан, ...
сите 2 | | | веќе видена

„Преодната влада на Венецуела предводена од Хуан Гуаидо ја признаа 56 држави кои што го отфрлија режимот на Николас Мадуро. Венецуела се наоѓа во тешка ...
сите 19 | | | веќе видена

Во време кога кинеските безбедносни сили спроведуваат воени вежби долж границата со Хонг Конг, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека трговскиот ...
сите 60 | | | веќе видена

Виталните институции на оваа држава не функционираат и не ги сервисираат граѓаните и не ги сузбиваат криминалот и корупцијата на она ниво кое е неопходно за да ...
сите 41 | | | веќе видена

Архитектурата во 20-от век на најпознатиот американски архитект неодамна беше додадена на листата на заштитени подрачја на УНЕСКО Франк Лојд Рајт, без дилеми, ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот секретар за трговија рече дека ваквата мерка не била преземена во корист на Пекинг Американскиот секретар за трговија Вилбур Рос изјави дека ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот, пак, за Државната новинска агенција денес изјави дека станува на неговите определби и вредности за кои отсекогаш се борел По изјавата на премиерот ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот рапер доби условна казна за тепачката во Стокхолм на 30. јуни Судот во Шведска пресуди дека американскиот рапер ЕЈСАП Роки е виновен. Сепак, тој ...
сите 9 | | | веќе видена

next