Глас на Америка

Главниот правобранител Џеф Сешнс изјави дека насоките од ерата на Обама, кои го земаа предвид расниот аспект, се застарени и непотребни Администрацијата на ...
сите 4 | | | веќе видена

По повод 4-ти јули, Трамп и првата дама Меланија ќе организираат пикник во Белата куќа за припадници на Армијата САД денес го слават Денот на независноста. ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот претседател сепак предупреди дека тоа би се случило, доколку САД не добијат соодветен третман Американскиот претседател Доналд Трамп, вели дека ...
сите 92 | | | веќе видена

Согласно договорот, планирана е изградба на транзитни центри за барателите на азил, додека нивните случаи се разгледуваат Австрија истакна дека е подготвена да ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот потенцираше дека конечната листа за потенцијални номинации вклучува две жени Претседателот на САД Доналд Трамп, кажа дека се сретнал со четворица ...
сите 14 | | | веќе видена

Според федерален судија, околу 1,700 Порториканци ќе имаат дополнителни ваучери за хотелско сместување Американски федерален судија нареди надлежните органи да ...
сите 6 | | | веќе видена

Организирани беа 600-тини демонстрации низ американските градови, вклучувајќи ги Вашингтон и Њујорк Десетици илјади луѓе ширум САД, во саботата излегоа на ...
сите 10 | | | веќе видена

Советникот за национална безбедност, во изјава за Си-Би-Ес, рече дека клучот за успех е соработка и целосна отвореност на Пјонгјанг Советникот за национална ...
сите 86 | | | веќе видена

next