Глас на Америка

Консултативен наместо обврзувачки референдум е насоката во која се движела дискусијата. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ си замина од средбата барајќи нова ...
сите 443 | | | веќе видена

Изјавата на претседателот спротивна на тврдењето на директорот за национално разузнавање Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека не верува дека Русија ...
сите 121 | | | веќе видена

Државата купила земјиште од американското „Електростопанство“ за паркот „Џеси Овенс“ Гувернерот на Охајо, Џон Кесич го именуваше најголемиот парк и место за ...
сите 2 | | | веќе видена

Компанијата може да ја обжали ваквата одлука, која денес беше донесена на состанок во Брисел Европската унија ја казни компанијата „Гугл“ со пет милијарди ...
сите 4 | | | веќе видена

Смее ли власта, поради деструктивноста на опозицијата која ги користи сите средства за уцена и блокада, на јуриш да го менува Изборниот законик и под европско ...
сите 482 | | | веќе видена

Опозицијата жестоко реагираше на законските измени на Владата која овој чекор го образложи со неопходност од деблокирање на процесот. За утре е закажана ...
сите 452 | | | веќе видена

Демократскиот конгресмен Грегори Микс зборува за поканата на државата во Алијансата, и претстојниот референдум за промена на името Вратите на НАТО сега се ...
сите 7 | | | веќе видена

next