Глас на Америка

Вашата исхрана влијае на бактериите во вашиот стомак. Бактериите од вашиот стомак влијаат на вашето расположение Микробите може да поттикнуваат анксиозност кај ...
сите 3 | | | веќе видена

Извештај ОН посочува на големи социјални разлики во американското општество Извештај подготвен од специјалниот известувач на ОН за екстремна сиромаштија и ...
сите 8 | | | веќе видена

На владините агенции ќе им биде потребна дозвола, со цел да добијат податоци за движењето и локацијата на нивните корисници Врховниот суд на САД донесе одлука ...
сите 22 | | | веќе видена

Федералното истражно биро неодамна ова го соопшти во својата најнова студија Постојат многу теории за тоа што ги мотивира учесниците во масовните убиства. Се ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската унија денес воведе царини за американски производи вредни милијарди долари Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе воведе царини од ...
сите 27 | | | веќе видена

Досега се пријавени 25 случаи на вработени со здравствени симптоми. Куба негира вмешаност Уште еден вработен во американската амбасада во Хавана, Куба, се ...
сите 6 | | | веќе видена

На обвинителната клупа ќе седат петмина пратеници, поранешниот министер за внатрешни Митко Чавков, организаторите на протестите „За Заедничка Македонија“ и ...
сите 41 | | | веќе видена

Трамп резервиран дека ќе се обезбедат неопходниот број гласови за гласање Еден ден откако американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба да се ...
сите 88 | | | веќе видена

Првпат тој ќе се соочи со четири силни кандидати, кои го претставуваат целиот политички спектрум на државата Пред генералните и претседателски избори закажани ...
сите 266 | | | веќе видена

Според медиумски извештаи, се очекува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да предложи спојување на Одделот за образование и Одделот за ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот вчера донесе извршна наредба да се стопира одвојувањето деца од нивните родители на границата со Мексико Демократите реагираат дека претседателот ...
сите 57 | | | веќе видена

Поранешниот архиепископ на Вашингтон е расчинет од страна на Ватикан поради наводите дека тој сексуално злоупотребувал тинејџер пред речиси 50 години, кога бил ...
сите 15 | | | веќе видена

Прифатливоста на сексуалните односи меѓу тинејџерите пораснала за 10 проценти во споредба со истражувањето направено во 2013-та година Се повеќе Американци ...
сите 7 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресемен го истакна значењето на известувањето во таканаречената мека дипломатија Гласот на Америка и Радио Слободна Европа имаат огромно ...
сите 2 | | | веќе видена

next