Глас на Америка

Американскиот секретар за одбрана се осврна на очекувањата од тековните разговори меѓу САД и Северна Кореја Секретарот за одбрана Џим Матис вчера изјави дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Правниот тим на претседателот стравува дека Трамп може да биде фатен во стапица, и да биде обвинет за лажење под заклетва Адвокатот на претседателот Доналд ...
сите 9 | | | веќе видена

„2 јуни е почеток на крајот на ова неславно владеење. Пренесете ја пораката по градовите и селата дека Македонија се буди “... Со овие зборови лидерот на ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот најави дека ќе има повеќе средби во иднина Претседателот на САД Доналд Трамп, веднаш по состанокот со севернокорејскиот официјален претставник ...
сите 130 | | | веќе видена

На Мариано Рахој парламентот му изгласа недоверба заради корупциски скандал, а на негово место дојде Педро Санчез Лидерот на опозициските социјалисти, Педро ...
сите 48 | | | веќе видена

Кое ќе биде во интерес на евроатлантската интеграција и стабилноста во регионот, соопшти Стејт департментот за Гласот на Америка на македонски јазик САД и ...
сите 58 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД ова го изјави по средбата со вишиот советник на Ким Јонг Ун во Њујорк Американскиот државен секретар Мајк Помпео, изјави дека ...
сите 144 | | | веќе видена

Грижата за малите деца чини повеќе од факултет, кредитите за факултети чинат повеќе од плаќањето рата за куќа или стан, а работните места не плаќаат ниту за ...
сите 4 | | | веќе видена

next