Глас на Америка

Во извештај на весникот Њујорк тајмс се наведува дека САД одолговлекувале и им се заканувале на нациите учеснички на Светскиот собир за здравство во Женева, во ...
сите 5 | | | веќе видена

Оставката дојде по бројни напади за скандали и наводни етички нарушувања Американската агенција за заштита на животната средина од денес има ново лидерство, по ...
сите 2 | | | веќе видена

Разговорите продолжуваат утре Американскиот државен секретар Мајк Помпео го заврши првиот дел од дводневните разговори во Северна Кореја, за ставање крај на ...
сите 86 | | | веќе видена

45-годишната Тереза Окому учествувала во протести против американската имиграциона политика Жената, која вчера за Денот на независноста на САД, се качи на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во меѓувреме, метеоролошката служба предупреди дека во областа можни се обилни врнежи од дожд уште неколку денови Спасувачките екипи во Тајланд денеска ќе ...
сите 494 | | | веќе видена

next