Глас на Америка

Според весникот, потегот претставува значителна промена во политиката на САД во Авганистан Претседателот на САД Доналд Трамп на „највисоките дипломати“ во ...
сите 18 | | | веќе видена

Средба меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и неговиот руски колега Владимир Путин, во Хелсинки Американскиот претседател Доналд Трамп, разговорите со Путин ...
сите 254 | | | веќе видена

Деблокадата на евроатлантските интеграции дополнително ќе привлече странски инвестиции До средината на идната година ќе стартува со работа фабриката на ...
сите 4 | | | веќе видена

Проруско настроени бизнисмени од Грција се обидуваат да ја спречат Македонија да се приклучи на НАТО и за таа цел платиле илјадници долари на лица кои биле ...
сите 94 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета Втора ги пречека американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија во замокот Виндзор. По почесниот кралски поздрав, ...
сите 34 | | | веќе видена

Обвинението го соопшти заменикот-главен правобранител Род Розенстајн, како дел од тековната истрага на специјалниот советник Роберт Мулер, а која се однесува ...
сите 18 | | | веќе видена

Сите членки се обврзале за зголемување на определеноста кон НАТО, според првиот човек на САД Претседателот Трамп објави дека обезбедил заложба од членките на ...
сите 38 | | | веќе видена

Владеачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, очекувано, со дијаметрално спротивни ставови околу поканата од Алијансата СКОПЈЕ- Одлуката на Самитот на НАТО со ...
сите 113 | | | веќе видена

next