Глас на Америка

Обвинителите веруваат дека 38-годишниот Џарод Рамос пукал во редакцијата на весникот „Капитал газет“, при што беа убиени пет лица Осомничениот за масакрот во ...
сите 2 | | | веќе видена

Околу 20 проценти го гледаат јужниот сосед како непријател, покажа истражување на Галуп Мислењето на американските граѓани за Мексико е најниско во последните ...
сите 20 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот мораше да реагира по притисокот од јавноста Францускиот претседател Емануел Макрон одлучи да го отпушти лицето од обезбедувањето ...
сите 36 | | | веќе видена

Путин ги обвини критичарите на Трамп за зголемените тензии меѓу Москва и Вашингтон Средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател ...
сите 59 | | | веќе видена

Според граничната служба на Европската унија „Фронтекс“, бројот на мигранти во Италија се намалува Шпанија ја надмина Италија како број еден дестинација за ...
сите 42 | | | веќе видена

Ова е особено случај со Турција, и нејзините обиди да инвестира во својата ракетна одбрана Стратешката цел на Турција за развивање на домашна индустрија за ...
сите 44 | | | веќе видена

Црногорските власти одговорија на неодамнешното тврдење на претседателот на САД Доналд Трамп, дека „многу агресивните луѓе“ од оваа мала балканска земја, би ...
сите 39 | | | веќе видена

Сведено е на само уште еден инструмент на меѓународната политика, а тоа е голема трагедија Американската амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли ја ...
сите 13 | | | веќе видена

За таа цел, ќе работи со локални организации да се идентификуваат објавите и фотографиите на корисниците Фејсбук најави дека ќе почне да отстранува погрешни ...
сите 3 | | | веќе видена

Русија негираше каква била вклученост во нападот Британската агенција Прес асосиејшн објави дека полицијата ги идентификувала лицата, кои стојат зад нападот ...
сите 16 | | | веќе видена

next