Глас на Америка

Според најновите податоци, бројот на заразени се зголемува во многу држави, додека бројот на мртви во САД, го надмина бројот на жртвите, кои ги имаа во Првата ...
сите 338 | | | веќе видена

Одлука на американската централна банка да купи корпоративни обврзници ги ублажува стравувањата на инвеститорите од втор бран на коронавирус Еден ден откако ...
сите 36 | | | веќе видена

Извршната наредба ги охрабрува „полициските оддели ширум нацијата да усвојат највисоки стандарди за служење во нивните заедници“. Во време на улични протести ...
сите 17 | | | веќе видена

Тројца полицајци заклучиле дека „токсична супстанција, за која се верува дека е средство за избелување“, била додадена во нивните милкшејкови Истрагата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Инфективната клиника и Градската болница речиси полни со пациенти. Владата со одлука - доколку пациент кој се лекува во приватна болница е позитивен на ...
сите 195 | | | веќе видена

Договорот меѓу Заев и Мицкоски за избори на 15 јули, го поздрави амбасадата на САД Спикерот на Парламентот Талат Џафери го потпиша решението за одржување на ...
сите 400 | | | веќе видена

Тимовите беа поставени на различни локации во Охрид, Дебар, Кичево и Струга, а на дел од граѓаните волонтерите од Црвен крст им мереа и температура Припадници ...
сите 51 | | | веќе видена

Сите гости се добредојдени, меѓутоа економската моќ на странските туристи е сепак поголема, велат од туристичкиот сектор И додека државата ја турка кампањата ...
сите 94 | | | веќе видена

Властите во Пекинг воведоа карантински мерки во 21 населба за да го спречат натамошно ширење на коронавирусот од кој заболеа 106 луѓе во главниот град на Кина. ...
сите 113 | | | веќе видена

Севернокорејските државни медиуми потрдија дека објектот бил уништен Северна Кореја ја уништи пограничната канцеларија за врски со Јужна Кореја, што ...
сите 59 | | | веќе видена

Taa рече дека новиот извршен директор на Агенцијата за глобални медиуми, под чија контрола е Гласот на Америка, има право да си донесе негов тим за работа ...
сите 114 | | | веќе видена

Судот пресуди дека работодавач што отпушта поединец само заради неговата сексуална ориентација го прекршува Законот за граѓански права Врховниот суд на САД во ...
сите 12 | | | веќе видена

Се` уште се разгледуваат околностите под кои беше застрелан 27-годишниот Рејшард Брукс во петокот Обвинителот Пол Хауард рече дека до средината на оваа недела ...
сите 117 | | | веќе видена

Државата се соочува со силен бран на епидемијата но 86отсто од случаите се асипмтоматски или лесни. Дополнителен кадар е префрлен на Инфективната клиника и ...
сите 223 | | | веќе видена

Педијатрите предупредуваат дека ситуацијата треба да се сфати сериозно, а образовниот систем добро да се организира пред почетокот на следната учебна година ...
сите 110 | | | веќе видена

Тој беше обвинет за шпионажа Русија го осуди поранешниот американски маринец Пол Вилан на 16 години затвор за шпионажа. 50-годишниот Вилан беше обвинет за ...
сите 18 | | | веќе видена

next