Глас на Америка

Помпео во мисија за организирање на деталите од средбата Доналд Трамп - Ким Јонг Ун Американскиот државен секретар Мајк Помпео е во Пјонгјанг на подготовки за ...
сите 204 | | | веќе видена

Францускиот министер за надворешни работи Ле Дриан Жан-Ив изјави дека договорот не е мртов По одлуката на претседателот Доналд Трамп да ги повлече САД од ...
сите 180 | | | веќе видена

Сенаторот Бен Кардин и адмиралот Џејмс Ставридис го коментираат спорот со Грција „Разбирам дека е предизвик. Не сум дел од таа историја, и затоа не сакам да ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп и кинескиот претседател Ши Џинпинг по телефон разговарале за најновиот развој на Корејскиот полуостров и за трговските ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на САД одамна го критикува Договорот склучен во 2015-та година Европски претставници велат дека очекуваат претседателот Доналд Трамп, да ги ...
сите 282 | | | веќе видена

Џезаир Шаќири Хоџа е екс-командант на паравоената ОНА Нема ништо контроверзно во поставувањето на Џезаир Шаќири Хоџа, за советник за безбедност на премиерот ...
сите 228 | | | веќе видена

Најави дека ќе ја соопшти одлуката во два часот попладне, локално време Претседателот Доналд Трамп денес треба да ја објави одлуката дали САД остануваат дел од ...
сите 317 | | | веќе видена

Од СДСМ веднаш реагираа со демант на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за криминална шема на семејството Заеви оценувајќи ги како неуспешен обид да се пласира наводна ...
сите 115 | | | веќе видена

Главниот правобранител Џеф Сешнс најави зострување на мерките на југозападната граница Администрацијата на претседателот Доналд Трамп ќе ги зголеми кривичните ...
сите 3 | | | веќе видена

Ерик Шнајдермен ги негираше обвинувањата и даде оставка кусо по нив Главниот правобранител на сојузната држава Њујорк Ерик Шнајдермен даде оставка, откако ...
сите 3 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешните сенатски избори, претседателот изјави дека Дон Бленкеншип не смее да ги добие изборите Претседателот Доналд Трамп се вклучи во ...
сите 3 | | | веќе видена

Ваквата ситуација предизвика загриженост за потенцијално владино мешање во животот на американските граѓани Националната агенција за безбедност на САД ...
сите 13 | | | веќе видена

Процесот треба да заврши брзо, порачаа денес актуелниот и идниот претседавач со Европската Унија Со интезивирањето на преговарачкиот процес на министерско ниво ...
сите 53 | | | веќе видена

Властите велат дека ќе бидат потребни неколку месеци граѓаните да се вратат дома Локалните власти соопштија дека лавата од вулканот Килауеа во американската ...
сите 83 | | | веќе видена

Според новинарски извештаи, Хаспел била загрижена за расправата во Сенатот за која верува дека би можела да и наштети на ЦИА и на нејзината репутација ...
сите 25 | | | веќе видена

next