Глас на Америка

Првиот човек на американските сили во Европа, генералот Куртис Скапароти е прв висок воен претставник на НАТО којшто доаѓа во Македонија, по поканата за прием ...
сите 34 | | | веќе видена

САД велат дека Москва го прекршила меѓународното право со користењето на нервен агенс против своите граѓани Русија вели дека новите санкции што САД ги наметнаа ...
сите 63 | | | веќе видена

Претставници на одбраната на САД јасно кажаа дека ја поздравуваат одлуката на Македонија да преземе репатријација на група исламистички борци Македонското ...
сите 32 | | | веќе видена

И натаму без официјален победник на специјалните избори за место во Претставничкиот дом од сојузната држава Охајо, додека републиканците и демократите ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Со оглед на несигурната состојба на турските финансиски и економски пазари, Анкара веројатно има малку простор за маневрирање со Вашингтон Турската дипломатска ...
сите 259 | | | веќе видена

Шумските пожари имаат големо „економско влијание“ во областа за време на најпрометната туристичка сезона Една од главните туристички дестинации во Калифорнија ...
сите 56 | | | веќе видена

Иселеничките организции се конфронтираа, ВМРО-ДПМНЕ и понатаму калулира, а СДСМ обвинува дека опозицијата не смее да се изјасни дали е за НАТО и ЕУ или за ...
сите 10 | | | веќе видена

Во тек се напори за идентификување на одговорните за случувањата викендов, при што имаше 66 жртви, од кои 12 смртни случаи Градоначалникот на Чикаго и шефот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Властите во Калифорнија соопштија дека шумските пожари кои започнаа пред една недела, се најголеми во историјата на сојузната држава, со изгорена површина од ...
сите 127 | | | веќе видена

next