Глас на Америка

Турскиот претседател вели дека САД започнале економска војна со неговата држава Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска се закани дека ќе ги бојкотира ...
сите 180 | | | веќе видена

Белите супремисти за во недела, на 12-ти август, најавија протест пред Белата куќа, на годишнината од минатогодишниот митинг на Обединете ја десницата (Unite ...
сите 9 | | | веќе видена

Интервју со поранешен претседател на ДИК Поранешниот претседател на Државната изборна комисија, Александар Новаковски, во интервју за Гласот на Америка на ...
сите 3 | | | веќе видена

Стејт департментот ја објави мерката во средата Официјална Москва новите американски санкции ги нарече „нелегални“ велејќи дека мерката ги поткопува обидите на ...
сите 31 | | | веќе видена

Но, мнозинството Македонци, според податоците од анкетата, се против договорот, наспроти мнозинството Албанци кои би биле „за“ Последните истражувања на ...
сите 33 | | | веќе видена

Судијата на Окружниот суд Имет Саливан потегот на владините лица го нарече „срамен“ Американскиот сојузен судија изрази жестоко негодување и непочитување кон ...
сите 2 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен Крис Колинс, долгогодишен поддржувач на претседателот Доналд Трамп вели дека федералните обвинија за недозволено тргување со акции ...
сите 6 | | | веќе видена

Властите се подготвуваат да спречат повторување на минатогодишното насилство Официјални лица од сојузната држава Вирџинија прогласија вонредна состојба пред ...
сите 10 | | | веќе видена

Девојчето со жиците, копродукциски проект на „Словенечкиот народен театар“ и „Подвижниот музички театар“ од Битола е една од претставите кои оваа година на ...
сите 3 | | | веќе видена

next